X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська народна вишивка

Завантажити презентацію

Українська народна вишивка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська народна вишивка

Слайд 2

Вишивка один з видів народного декоративного мистецтва, один з найпоширеніших видів ручної праці українських жінок, зокрема дівчат.

Слайд 3

Вишивку використовують в українському народному побуті, передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках.

Слайд 4

Вишивка поширена на предметах домашнього вжитку таких як наліжники, обруси, постільна білизна, серветки, рушники.

Слайд 5

Види швів Гладь лічильна та вільна Хрестик прямий, косий, двохсторонній Прості лічені шви: уперед голку, назад голку, штапівка, козлик.

Слайд 6

Вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Наприклад рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, коней, хрестиків були своєрідними оберегами, що захищали від “ злих ” сил.

Слайд 7

Вагоме значення мала кольорова символіка: червоний – любов, жага, боротьба, чорний – смуток, нещастя, зелений – весна, оновлення життя.

Слайд 8

Починається кожна вишивка з вибору тканини, ниток, голки. Легкі рухи майстринь призводять до утворення складних, милих серцю узорів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання