Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком з елементами оздоблення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Практичне заняття “ Обробка окремих вузлів швейних виробів ” Тема уроку: “ Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком з елементами оздоблення ” Група №13, курс 1 Професія “ швачка ” Майстер в/н Шматко Т.Є.
План уроку Тема програми : обробка окремих деталей та вузлів Тема уроку : технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком з елементами оздоблення. Мета уроку : закріплення ЗУН щодо обробки бічних кишень на брюках із використанням сучасних методів і раціональних прийомів роботи. Навчальна – закріпити знання з обробки кишені з відрізним бочком; ознайомитись з видами оздоблення , які можна застосовувати при виготовленні кишені; вивчити технічні умови виконання кишені з використанням оздоблювальних елементів;вміти на практиці застосовувати свої знання. Виховна – виховувати охайність,посидючість,бережливе ставлення до інструментів,матеріалів;правильну організацію робочого часу та відповідальність при виконанні робіт;повагу та любов до майбутньої професії; Розвивальна – розвити процес зорового сприйняття, увагу, окомір; розвивати логічне та просторове мислення, пам`ять та уміння систематизувати знання. Тип уроку: комбінований Вид уроку: колективне мислення
Дидактичне забезпечення (за допомогою якого здійснюється процес навчання) інструкційно-технологічні картки(схеми та зразки послідовної обробки кишені);картки-завдання;мультимедійна презентація;кросворди Матеріально-технічне забезпечення: робочий зошит, ручка, олівець, лінійка, швейна машина, праска, голки, нитки, булавки, ножиці. Між предметні зв`язки: обладнання швейного виробництва; матеріалознавство швейних матеріалів; охорона праці; технологія виготовлення одягу.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Одяг та манери його носіння дуже багато можуть сказати про людину. Для того щоб досягти певних успіхів у створенні свого іміджу,необхідно враховувати тенденції моди. Одним з елементів,який доповнює стиль та образ людини,є кишеня.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ЯКІ МАТЕРІАЛИ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ДУБЛЮВАННЯ ? З ЯКОЮ МЕТОЮ ДУБЛЮЄТЬСЯ ВХІД В КИШЕНЮ? З ЯКОЇ ТКАНИНИ ВИКРОЮЮТЬ ПІДКЛАДКУ КИШЕНІ ? ЯКІ ШВИ ПОСТІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ПРИ ОБРОБЦІ КИШЕНІ ? ЯКІ МАШИНИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ КИШЕНІ ? ЯКОЇ ТБ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЬ ПІД ЧАС РОБОТИ В ШВЕЙНІЙ МАЙСТЕРНІ ?
К Л А П А Н З А П Р А С О В У В А Н Я З А С Т Р О Ч К О К Е Т К А П Р И Ш И О Б М Е Т В И Т О Ч К И Д И К А Т И Р Р О З П Р А С О В Ш Л Ь О В А О Б Ш И Е Т М И В Ш Н У В А Н Я Н В А Н Я Н У В А Н Я Н У В А Н Я Н У В А Н Я Н К В З В А Н Я Н У В А Н Я Н А Н Я Н
ОСОБЛИВІСТЬ КИШЕНІ З ВІДРІЗНИМ БОЧКОМ –ПІДЗОРОМ 1-ВІДРІЗНИЙ БОЧОК СУЦІЛЬНОКРОЄНИЙ З ПІДЗОРОМ; 2-ОБШИВКА МОЖЕ БУТИ ВІДРІЗНОЮ АБО СУЦІЛЬНОКРОЄНОЮ З ПЕРЕДНЬОЮ ПОЛОВИНКОЮ БРЮК; 3-ПІДКЛАДКА КИШЕНІ ЗАВЖДИ ВХОДИТЬ У ПОЯС.
НАМЕТУВАННЯ БОЧКА НАМЕТУВАННЯ ОБШИВКИ НАСТРОЧУВАННЯ БОЧКА НАСТРОЧУВАННЯ ОБШИВКИ ОБМЕТУВАННЯ БОЧКА ОБМЕТУВАННЯ ОБШИВКИ
НАМЕТУВАННЯ ОСНОВНОЇ ДЕТАЛІ НА ВІДРІЗНИЙ БОЧОК ЗШИВАННЯ ПІДКЛАДКИ КИШЕНІ ОБМЕТУВАННЯ ЗРІЗІВ ПІДКЛАДКИ
Кінцева схема кишені обметати внутрішній зріз відрізного бочка; обметати внутрішній зріз обшивки; настрочити відрізний бочок на підкладку; настрочити обшивку на підкладку; пришити оздоблення до основної деталі; обшити зріз входу в кишеню; прострочити оздоблювальну строчку основної деталі; зшити підкладку кишені; зшити підкладку кишені; обметати зріз підкладки кишені; зробити закріпки на кишені.
Описати послідовність машинних операцій Назвати деталі крою Закріпки Обметування Зшивання Зшивання Прострочування Пришивання Настрочування Обметування Обшивка,бочок-підзор Обшивка,бочок-підзор Канта ,оборки Основна деталь Основна деталь Підкладка кишені Підкладка кишені Підкладка кишені Обшивання Основна деталь Картка-завдання
ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ ЯКЕ ОЗДОБЛЕННЯ МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ ПРИ ОБРОБЦІ ДАНОЇ КИШЕНІ ? НАЗВАТИ ДЕТАЛІ КРОЮ. ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИМЕТАТИ ТА ПРИШИТИ КАНТ ДО ВХОДУ В КИШЕНЮ НА ОСНОВНІЙ ДЕТАЛІ ? ЯКА ШИРИНА ШВА ОБШИВАННЯ ВХОДУ В КИШЕНЮ ? ЯКА ШИРИНА ШВА ОЗДОБЛЮВАЛЬНОЇ СТРОЧКИ ? ЯК МОЖНА З`ЄДНАТИ ПІДКЛАДКУ КИШЕНІ ? ЯКА ШИРИНА ЗАКРІПОК ? ЯКІ РУЧНІ РОБОТИ ВИ ЗАСТОСОВУВАЛИ ПРИ ОБРОБЦІ ДАНОЇ КИШЕНІ ? ЯКІ МАШИННІ РОБОТИ ВИ ЗАСТОСОВУВАЛИ ПРИ ОБРОБЦІ КИШЕНІ ? ЯКІ ПРАСУВАЛЬНІ РОБОТИ ВИ ЗАСТОСОВУВАЛИ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ КИШЕНІ ?
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ 1 - СЬОГОДНІ НА УРОЦІ МИ ОЗНАЙОМИЛИСЬ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОЗДОБЛЕННЯ,ЯКІ МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ ПРИ ВИГОТОВ- ЛЕННІ КИШЕНІ. 2 - ВИВЧИЛИ ТЕХНІЧНІ УМОВИ ВИКОНАННЯ ДАНОЇ КИШЕНІ З ВИКОРИСТАННЯМ ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ. 3 - НА ПРАКТИЦІ ЗАКРІПИТИ СВОЇ ЗНАННЯ – ОБРОБИЛИ ВУЗЛИ КИШЕНІ З ВІДРІЗНИМ БОЧКОМ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОЗДОБЛЕННЯ.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1 – НАПИСАТИ ВИСНОВКИ ПО ПРАКТИЧНІЙ РОБОТІ В ЗОШИТІ (ДЕФЕКТИ,ЯКІ БУЛИ ДОПУЩЕНІ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ КИШЕНІ,ПРИЧИНИ ЇХ ВИНИКНЕННЯ,ШЛЯХИ УСУНЕННЯ.) 2 – ВИВЧИТИ ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ КИШЕНІ З ВІДРІЗНИМ БОЧКОМ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОЗДОБЛЕННЯ. 3 – ЗАМАЛЮВАТИ В ЗОШИТІ КІНЦЕВУ СХЕМУ ВУЗЛА КИШЕНІ Й ОПИСАТИ ТЕХНОЛОГІЧНУ ПОСЛІДОВНІСТЬ ОБРОБКИ.
Схожі презентації
Категорії