X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Юліанський календар”

Завантажити презентацію

“Юліанський календар”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Юліанський календар” Антон Ткаченко 2010

Слайд 2

Юліанський Календар введено починаючи із 1 січня 45 р. до н. е. Юлієм Цезарем у кінці 46 до н. е. Опираючись на поради грецького астронома Созігена (Sosigenes) та з метою добитися того, щоб певні астрономічні події на зразок весняного та осіннього рівнодення відбувалися щороку в певний цілком визначений день, Цезар узгодив тривалість року із сонячним календарем, тобто встановив її рівною 365 із чвертю дня (365.25). Четвертинки дня враховувалися наступним чином: кожного четвертого року до календаря додавався ще один день, і тривалість місяця лютого ставала не 29, а 30 днів.

Слайд 3

Гай Юлій Цезар Свого часу Гай Юлій Цезар пожартував: «Римляни завжди перемагають, але ніколи не знають коли це трапилося.»

Слайд 4

Ім'я Цезаря Ім'я Цезаря вшановано у латинській назві сьомого місяця (тодішнього п'ятого) — Julius. Пізніше, Октавіан Август виправив конструкцію високосного року, і восьмий місяць на його честь був названий Augustus. А щоб не осоромитися перед імператором-попередником, місяць серпень Augustus також отримав 31-й день, який взяли з кінця року — 29/30 лютого. Таким чином лютий вкоротився й став тривати 28 днів звичайного року й 29 високосного.

Слайд 5

Тривалість року Але юліанський рік тривалістю в 365 днів і 6 годин довший за істинний сонячний рік (365.2422 днів, або 365 днів, 5 годин, 49 хвилин і 46 секунд) на 11 хвилин 14 секунд. Різниця складає близько 0.0078 дня за рік або близько одного дня за 128 років. За півтора тисячоліття календар знову відставав на десять днів. Що й стало причиною введення в 1582 році Григоріанського календаря.

Слайд 6

Різниця між юліанським та григоріанським календарями XVI століття +10 днів XVII століття +10 днів XVIII століття +11 днів XIX століття +12 днів XX століття +13 днів XXI століття +13 днів XXII століття +14 днів

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне