"Вишивка Великодньої картини косим хрестиком"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Проект: “ Вишивка Великодньої картини косим хрестиком “ Виконала учениця 10 класу Чорнобаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Кіян Наталія Вчитель : Залозна С . В .
Актуальність теми : На Великдень кожна господиня намагається якнайретельніше прикрасити свою оселю. Тут при нагоді стають барвисті вишивані рушники й серветки, які пропонують народні майстри. Так з року в рік підтримується народна традиція. На фото: великодня вишивка - неодмінний елемент святкового декору.
Тканина рушникова . Ширина 37 см. Вироблено в Україні . Матеріали та інструменти для роботи П’яльця дерев’яні П’яльця гобеленові Нитки шовкові , шерстяні ,муліне Голки довгі та середні , тонкі , з великим вушком Ножиці середні
Шов косий хрест односторонній, утворюється з двох діагональних перехрещених стібків. Шиють ним у два прийоми, у горизонтальному, вертикальному і діагональному напрямках. Якщо хрестики ідуть в ряд, то спочатку стібки кладуть зліва направо, а потім перекривають їх у зворотному напрямку. Невеликі частини узору можна вишивати окремими хрестиками за один прийом Техніка вишивки косим хрестиком
Призначення проектованого виробу : - виріб суто естетичного призначення. Зображення писаних та вишитих картин , на Великодню тематику досить популярні в Україні , особливо в західних областях . Вони несуть в оселю спокій , любов і благодать . Тому хотілось би щоб такі картини були в кожній оселі , можливо і життя наше б змінилося трішки на краще .
Вимоги до виробу : А) Практичність – несе естетичне задоволення від споглядання картини ; зображення на картині курчаток викликає у людей асоціації з новим життям ,радісною новиною воскресіння . Б)Надійність – виріб надійний в експлуатації , за умови правильного догляду за вишитими виробами , має довгий термін зберігання естетичного вигляду. В) Оригінальність – картина може містити свої власні поправки та доповнення іншими елементами, що придає виробу неповторності та оригінальність .
На допомогу учневі При виборі композиції та сюжету картини можна скористатися журналами зі схемами вишивок і на їх основі зробити свою власну композицію .
Мінімаркетингові дослідження Вартість аналогічного виробу , враховуючи , що це є ручна робота – 80 грн., моя робота коштує 30 грн.
Економічні розрахунки Матеріал Ціна одиниці Витрати матеріалу Вартість витрат Тканина 1м – 15 грн. 40см 6 грн. Нитка 1 моток – 1 грн 8 мотків 8 грн. Голки Набір голок – 2 грн 1 набір 2 грн. Рамка Дерев’яна рамка –10 грн. Пластмасова рамка – 5 грн. Рамка з кольорового картону -2 грн. 1 рамка пластмасова 5 грн. Картон 1 листок – 1 грн. 1 листок 1грн Всього 22 грн.
Екологічне обґрунтування проекту : При виготовленні виробу використовується нитки пофарбовані природними барвниками , які не несуть загрозу здоров’ю людини ; Тканини для вишивання не виділяють летючих речовин , що є безпечним для здоров’я людини ; Відходи ниток , які залишаються можна використати для виготовлення картин з нарізних ниток та виготовлення китичок для оздоблення вишитих та в’язаних виробів ; По закінченню терміну дії яскравості кольорової гами , нитки можна видалити , а тканину ( основу , полотно ) використати повторно .
Технологічна карта вишивки великодньої картини косим хрестиком Матеріал для вишивання ( основа ) Полотно , замша , тонка шкіра Нитки Ірис , лляні, шерстяні,муліне Голки Довгі та середні , тонкі , з великим вушком Розмір тканини 40 см х35 см Розмір картини в готовому вигляді 30 см х25 см Кольори ниток Червоний , коричневий , жовтий , синій , зелений , чорний ,оранжевий , білий . Товщина ниток В 3 – 4 нитки Перенесення на тканину малюнка По схемі ,шляхом підрахунку хрестиків Оформлення вишитою рамочкою картини Довільне , по бажанню Рамка для картини Дерево , пластмаса , картон
Оформлення вишивки в рамку Готову рамочку можна залишити оригінальною , яку придбали в магазині , можна її пофарбувати в різні кольори , полакувати , чи створити свою власну рамку з пластмасових плінтусів , картону , посипану битими різнокольоровими шкарлупками яєць тощо .
Українська вишивка сьогодні — складне, багатогранне явище, що розвивається в сфері традиційно-побутового, самодіяльного мистецтва та творчості художників-професіоналів. У відомих осередках вишивання — таких, як Косів, Клембівка, Полтава, Черкаси, Львів та інші,— створені підприємства художніх промислів, що відроджують і далі розвивають класичні надбання кожного мистецького регіону. Доторкніться до цього чистого джерела народної мудрості – вишивки , і ви відчуєте ковток чистого повітря , і задоволення від отриманих результатів. Хай ваша оселя буде багата хлібом , сіллю, українською піснею , вишиванками та любов’ю до людей .
Схожі презентації
Категорії