X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УКРАЇНСЬКИЙ ВІНОЧОК

Завантажити презентацію

УКРАЇНСЬКИЙ ВІНОЧОК

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Український віночок Підготувала Смірнова І.А. вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Український віночок Віно к — головний убір з листя, бадилля, гілок і квітів, має форму обруча. Мав спочатку обрядове, релігійне значення. Пізніше — загальнонародний символ дівування: втратити вінок — в народі, у піснях означає позбутися дівування. Тому право носити вінки мають тільки незаміжні дівчата.

Слайд 3

Український віночок В Україні вінки мали сонячну символіку. Дівчина у вінку асоціювалася з сонцем, яке сходить. Також це символ слави, перемоги, святості, щастя, успіху, миру, сонця, влади, цнотливості, молодості, дівоцтва.

Слайд 4

Легенда про вінок Йшла дівчина по калину. Зустрів її парубок і каже : "Знімеш вінок - моя будеш». Не веліла матуся знімати віночок та парубок гарний, говорив красиво, а ласкавий погляд зігрівав серце. Зняла дівчина віночок, а парубок перетворився на страшного дідька і забрав її до себе. Тому кажуть, що вінок оберегіє від нечистої сили.

Слайд 5

Український віночок Для українського народу здавна традиційним оберегом був вінок. Зображення вінків було на одязі, скатертинах, рушниках, досить часто його використовували як елемент декорування будинку. І, звичайно, він є незмінним атрибутом свята Івана Купала, що відзначається 7 липня.

Слайд 6

Український віночок Виготовляють традиційний український вінок з 12 квітів: деревій, барвінок, мальва, калина, безсмертник, незабудка, чорнобривці, любисток, волошка, ромашка, червоний мак, хміль.

Слайд 7

Одне із найпочесніших місць у вінку займає деревій. Це досить невибаглива рослина, вона росте всюди, куди занесе вітер її насіння. А тому вважається символом нескореності і непоборності.

Слайд 8

Не можна уявити українського віночка без барвінку. Він став справжнім символом вічного життя, міцного кохання і шлюбу. До того ж барвінок захищає він нечистої сили.

Слайд 9

Квіти безсмертнику означають здоров'я. На вигляд вони маленькі, не дуже примітні, але їх користь для людини є надзвичайно великою.

Слайд 10

Цвіт вишні та яблуні – це символ материнської любові.

Слайд 11

Мальва, Ружа, Півонія – символ віри, надії і любові.

Слайд 12

Уособленням краси, молодості, сили і здоров'я вважається волошка. Розташовуватися вона повинна обов'язково біля любистку.

Слайд 13

З легенд та пісень відомо про чудодійні властивості любистку. Його кидали в купіль дитини, аби довго жила, була милою. А ще в народі побутує думка про любисток як приворотне зілля.

Слайд 14

Незайвим буде вплести до вінку і чорнобривці. Тоді дівчина буде чорнобривою і надзвичайно гарною.

Слайд 15

Українська традиція визначає кілька рослин для освячення. Серед них — червоний мак, що став символом дівочої краси, щирих, чистих почуттів.

Слайд 16

Ромашка — символ здоров'я, добра і ніжності. Говорять, що у вінку вона повинна бути між гронами калини та хмелем.

Слайд 17

Калина була і залишається символом дівочої краси, чистоти.

Слайд 18

Остання рослина символізує розум. Хміль оспіваний в багатьох легендах і піснях.

Слайд 19

Ці схеми допоможуть зрозуміти техніку плетіння вінка, оздоблення виробів.

Слайд 20

Символіка кольору стрічок у вінку . . . . . . . . . . . . .

Слайд 21

Символіка кольору стрічок у вінку Посередині прив’яжемо коричневу стрічку — це символ землі-матінки, нашої годувальниці.  По обидва боки від неї — жовті стрічки — це символ сонечка , яке всьому дає світло і тепло. За ними ідуть з різних сторін світло- і темно-зелена – символ живої природи, краси, юності, спокою в природі.   За ними в свою чергу синя і голуба – символ неба і води, людям сили і здоров’я.

Слайд 22

Символіка кольору стрічок у вінку Потім з однієї сторони оранжева – символ хліба, а з другої фіолетова – символ розуму.    А за ними — малинові, щоб щирими зростали дівчатка.  Рожеву стрічку в’язали, щоб у кожної з них достаток був у домі.  І останніми були білі стрічки, але на кожній з них вишивали або малювали золотом чи сріблом сонце і місяць. Стрічки берегли дівоче волосся від чужих очей. Вони були не коротшими від коси.

Слайд 23

Пісня “Сонячний віночок”

Слайд 24

Дякую за увагу!

Слайд 25

Список використаних джерел http://pustunchik.ua/ua/treasure/tools//Ukrainian-vinok http://prezentacii.com/shablony-powerpoint/ http://uk.wikipedia.org/wiki/Вінок http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/19-119-1http://mp3prima.com/mp3poisk/Віночок http://nashe.com.ua/song.htm?id=17519&art=729

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне