Теплові двигуни
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ТЕПЛОВІ МАШИНИ Машини, призначені для перетворення внутрішньої енергії палива на механічну енергію, називають тепловими машинами.
КОЕФІЦІЄНТ КОРИСНОЇ ДІЇ (ККД) ТЕПЛОВОГО ДВИГУНА Неможливість повного перетворення внутрішньої енергії газу в роботу теплових двигунів обумовлена необоротністю процесів у природі. Якби теплота могла мимовільно повертатися від холодильника до нагрівача, то внутрішня енергія могла б бути цілком перетворена в корисну роботу за допомогою будь-якого теплового двигуна. Відповідно до закону збереження енергії робота, здійснювана двигуном, дорівнює: A'=|Ql|-|Q2| де Q1 — кількість теплоти, отримана від нагрівача, a Q2 -кількість теплоти, віддана холодильнику.
ККД Коефіцієнтом корисної дії теплового двигуна називають відношення роботи А', здійсненої двигуном, до кількості теплоти, отриманій від нагрівача:
САДИ КАРНО У ХІХ столітті французький інженер С. Карно довів, що незалежно від конструкції й вибору робочого тіла теплової машини її коефіцієнт корисної дії не може бути більший ніж: де Т1 – температура нагрівника, Т2 – температура холодильника машини.
“ВІЧНИЙ ДВИГУН ДРУГОГО РОДУ” Створення теплових машин реанімувало в минулому столітті спроби створення “вічного двигуна другого роду” – такої машини, яка б тільки споживала теплоту від навколишніх тіл і здійснювала за рахунок цього корисну роботу. Проте створення й такого “вічного двигуна” виявилося неможливим, оскільки теплопередача самовільно відбувається тільки від гарячих тіл до холодних.
“ВІЧНИЙ ДВИГУН ДРУГОГО РОДУ” Для споживання енергії від будь-якого тіла шляхом теплопередачі обов’язково треба мати холодніше тіло. Для будь-якої теплової машини потрібен не тільки нагрівач, але й холодильник. Неможливість побудови “вічного двигуна другого роду” формулюють у термодинаміці як другий закон термодинаміки.
ТЕПЛОВІ ДВИГУНИ Й ОХОРОНА ПРИРОДИ. Повсюдне застосування теплових двигунів з метою одержання зручної для використання енергії зв'язано з впливом на навколишнє середовище. Відповідно до законів термодинаміки виробництво електричної і механічної енергії в принципі не може бути здійснене без відводу в навколишнє середовище значної кількості теплоти, що повинно привести до поступового підвищення середньої температури на Землі. Зараз потужність двигунів у цілому складає близько 1010 квт. Коли ця потужність досягне 3*1012 квт, то середня температура підвищиться приблизно на один градус. Подальше підвищення температури може створити загрозу танення льодовиків і катастрофічного підвищення рівня Світового океану.
ОХОРОНА: Необхідно підвищувати ефективність споруджень, що перешкоджають викиду в атмосферу шкідливих речовин, домагатися більш повного згоряння палива в автомобільних двигунах. Уже зараз не допускаються до експлуатації автомобілі з підвищеним змістом З у відпрацьованих газах. Створюють електромобілі, які здатні конкурувати зі звичайними, і можливість застосування пального без шкідливих речовин у відпрацьованих газах, наприклад у двигунах, що працюють на суміші водню з киснем.
Схожі презентації
Категорії