X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ступені порівняння"

Завантажити презентацію

"Ступені порівняння"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СТУПЕНІ ПОРІВНЯННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

Слайд 2

В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ СТУПЕНІ ПОРІВНЯННЯ МАЮТЬ ТАКІ ЧАСТИНИ МОВИ, ЯК ПРИКМЕТНИК І ПРИСЛІВНИК.

Слайд 3

ПРИКМЕТНИК – САМОСТІЙНА ЧАСТИНА МОВИ, ВІДПОВІДАЄ НА ПИТАННЯ “ЯКИЙ?”, “ЯКА?”, “ЯКЕ?” “ЯКІ?”. ВИЗНАЧАЄ ОЗНАКУ ПРЕДМЕТА, ЙОГО СТАН, ПОХОДЖЕННЯ ТОЩО (НАПРИКЛАД ЧЕРВОНИЙ ОЛІВЕЦЬ, СПОКІЙНА ЛЮДИНА, ДАВНЬОГРЕЦЬКА ЛІТЕРАТУРА). ЗМІНЮЄТЬСЯ ЗА РОДАМИ,ЧИСЛАМИ І ВІДМІНКАМИ.

Слайд 4

ПРИКМЕТНИКИ ПОДІЛЯЮТЬСЯ НА

Слайд 5

За ступенями порівняння можуть змінюватися тільки якісні прикметники.

Слайд 6

Існує два види ступенів порівняння: ВИЩИЙ НАЙВИЩИЙ ПРОСТА ФОТМА Утворюєтьсядодаванням до основи слова суфіксів -ш-, -іш- : Довший,вагоміший,яскравіший. ПРОСТА ФОТМА Утворюється за допомогоюприєднання префіксанай-до простої форми вищогоступення: Найдовший,найкраший,найсмачніший. СКЛАДНАФОРМА Утворюється при додаванні до слова часток більш/менш : Більш довгий,менш вагомий, більш яскравий. СКЛАДНАФОРМА Утворюється при додаванні до слова часток найбільш/найменш: Найменш вірогідний, найбільш безпечний.

Слайд 7

Прислівник – самостійна частина мови, відповідає на питання “ як? ”, “ де? ” тощо. Не змінюється ні за родами, ні за числами, ні за відмінками. Вказує на ознаку предмета за дією (близько, далеко, весело, холодно).

Слайд 8

Прислівники, що закінчуються на - о- , - е – теж мають ступені порівняння ВИЩИЙ НАЙВИЩИЙ ПРОСТА ФОТМА Утворюєтьсядодаванням до основи слова суфіксів -ш-, -іш- : Швидше,спокійніше,важливіше. ПРОСТА ФОТМА Утворюється за допомогоюприєднання префіксанай-до простої форми вищогоступення: Найшвидше,найвеселіше, найсумніше. СКЛАДНАФОРМА Утворюється при додаванні до слова часток більш/менш : Більш важливо, менш цікаво, більш спокійно. СКЛАДНАФОРМА Утворюється при додаванні до слова часток найбільш/найменш: Найбільш важливо,найменш цікаво.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне