X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
скульптурні спадщини Івана Ковалерідзе, Василя Бородая

Завантажити презентацію

скульптурні спадщини Івана Ковалерідзе, Василя Бородая

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 11-Б класу Воскобойник Тетяна

Слайд 2

У першій половині XX ст. розгорнуте будівництво сприяло розвиткові не тільки монументальних, а й станкових форм скульптури. Одним із найважливіших завдань того часу було створення проекту пам’ятника геніальному синові українського народу Т. Шевченкові.

Слайд 3

Український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист, художник кіно. Скульптурна спадщина Івана Ковалерідзе

Слайд 4

Творчий скульптурний доробок Івана Кавалерідзе є надзвичайно значущим в українському образотворчому мистецтві. Твори художника прикрашають площі й вулиці наших міст донині.

Слайд 5

За роки життя І. Кавалерідзе створив велику кількість монументальних і станкових творів, меморіальних дошок та барельєфів. Він є автором пам’ятників княгині Ользі у Києві, Т. Шевченку в Ромнах, Полтаві, Г. Сковороді в Лохвиці та ін.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Останнім твором І. Кавалерідзе став пам’ятник Ярославу Мудрому, встановлений уже за часів незалежності нашої Батьківщини поблизу Золотих Воріт у Києві. При його створенні за основу було взято модель, виконану І. Кавалерідзе в 1958 році.

Слайд 10

український  скульптор, Народний художник СРСР і УРСР Скульптурна спадщина Василя Бородая

Слайд 11

Скульптурна спадщина Василя Бородая — це ціла епоха в українському образотворчому мистецтві. Основне місце у його творчості посідає монументальна пластика.

Слайд 12

Одним із основних монументальних творів В. Бородая є монумент Батьківщини-матері в меморіальному комплексі «Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 —1945 років» у Києві. 

Слайд 13

У своїй творчості В. Бородай звертався і до станкової пластики. Найбільше його цікавили портрети, в яких митець намагався розкрити внутрішній світ людини. До творів скульптора належать портрети П. Панча, П. Тичини, Л. Ревуцького, Т. Яблонської та ін.

Слайд 14

Значною віхою у творчості митця став пам’ятник Лесі Українці в Києві. Образ цієї мужньої, надзвичайно талановитої жінки полонив увагу скульптора на багато років. Майстер намагався передати у творі не тільки вольовий характер, а насамперед жіночність поетеси. 

Слайд 15

Своєрідною емблемою Києва стала скульптурна композиція, що височить на березі Дніпра,— «Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь». Як і попередні твори митця, вона вражає своєю досконалою пластикою.

Слайд 16

У першій половині XX ст. скульптори досить широко застосовували тематичну й декоративну скульптуру в громадському будівництві. Набула розповсюдження і паркова скульптура. Провідною в творчості скульпторів була тема боротьби радянського народу проти фашистських загарбників, багато робіт присвячено портретному втіленню образів людей праці, інтелігенції, у творах побутового жанру митці відображали різні сторони життя людини.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне