X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рафаель Санті

Завантажити презентацію

Рафаель Санті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Римські фрески та мозаїки із зображеннями виконавців з музичними інструментами Роботу виконала учениця 8 класу Вовк Анжеліка

Слайд 2

Авлос Авло с (грец. αύλός) — музичний інструмент типу сопілки з подвійним язичком, за звучанням близький до гобоя. Був поширений в Передній Азії і Стародавній Греції як сольний і супровідний інструмент. Гра на авлосі використовувалась в античній трагедії, під час принесення жертв, у військовій музиці (наприклад, у Спарті). Авлос був успадкований у греків Стародавнім Римом, де існував під назвою тибії (лат. tibia).

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Кіфара Кіфа ра, іноді кіта ра — давньогрецький струнний щипковий музичний інструмент, споріднений лірі, але ширший і коротший від неї. Кіфари великих розмірів, зі струнами низького ладу, називалася барбітонами. Як і ліра, кіфара — результат вдосконалення давнішого музичного інструмента — формінги. Кіфара мала плаский дерев'яний корпус з 2 стійками, з'єднаними нагорі поперечиною (слугувала для більшого резонансу), 4 струни. У першій половині VII ст. до н. е. число струн досягло 7, потім поступово — 18. Взагалі кіфара, з погляду акустики, була влаштована краще за ліру.

Слайд 7

Співаки-кіфареди акомпанували собі на кіфарі під час співу, зачіпаючи струни пальцями або плектром. Окрім того, кіфара використовувалась і як сольний інструмент. Кіфара у стародавніх греків уособлювала Всесвіт, повторюючи своєю формою Небо і Землю. Струни символізували різні рівні Всесвіту. Кіфари вважалися інструментами Аполлона, на відміну від авлоса — інструмента Діоніса. У Новому Заповіті кіфара згадується як інструмент, на якому гратимуть янголи — переможці апокаліптичного звіра. Проте перекладачі Біблії при перекладі цього вірша зазвичай заміняли кіфару іншим інструментом — арфою, гуслями, цитрою, лютнею, а П. Куліш  —кобзою.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Гідравлос Гідравлос, або гідравліс (грец. Ὕδραυλις, ὑδραύλος, від грец. Ὕδωρ - вода і авлос; лат. Hydraulos, hydraulis) - водяний орган, предок сучасного органу.

Слайд 12

Водяний орган став дуже популярний в країнах Середземномор'я, а потім і у всій Римській імперії. Так, в посвятительной написи з Дельф є запис про те, що якийсь гідравлет Антипатр «покрив себе славою», граючи на змаганні музикантів 90 р. До н.е. е. два дні поспіль. Орган був улюбленим інструментом імператора Нерона. За часів імперського Риму гідравлос входив до складу інструментальних ансамблів, які супроводжували гладіаторські бої (як, наприклад, це показано в Злітенской мозаїці, II В.М. е.). Крім того, його використовували в театрі, на громадських святах ( «іграх»), в процесіях і циркових виставах, на бенкетах і весіллях знатних людей. Гідравлос супроводжував церемонію присяги при вступі на державну посаду. У 1931 при розкопках давньоримського міста Аквинкума (близько Будапешта) в руїнах будинку гільдії ткачів були знайдені металеві частини органу, а також табличка з написом hydra [джерело не вказано 379 днів] і інформацією, що дозволяє датувати інструмент 228 роком н. е.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне