X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рафаель Санті

Завантажити презентацію

Рафаель Санті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рафаель Санті ( 1483 -1520 )

Слайд 2

Рафае ль Са нті (італ.Raffaello Santi, Raffaellо Sanzio) народився в березені чи квітені 1483, в Урбіно — помер 6 квітня 1520, Рим — італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Втілив у своїх творах гуманістичні ідеали високого Відродження.

Слайд 3

Ранні роки Рафаель народився у містечку Урбіно в області Марке, що належав тоді герцогам Монтефельтро. Був сином Джованні Санті — придворного художника урбінського герцога. До того ж батько займався поезією. Збережені картини батька мають невелику мистецьку вартість. Але перші навички син отримав в майстерні батька, що прищепив сину зацікавленість в мистецтві. Батько помер, коли сину виповнилося одинадцять років. Відтепер на виховання підлітка і зростання його майстерності матимуть вплив сторонні митці.

Слайд 4

Три ранні шедеври До цього періоду належать три маленькі шедеври молодого художника - «Мадонна Конестабіле» «Сон лицаря» (Лицар на перетині шляхів) «Заручини Діви Марії».

Слайд 5

Рафаель портретист Серед перших портретних зображень художника - портрети Аджело та Маддалени Доні. Рафаель намалював небагато суто станкових портретів. Значно більше їх лише на фресках в Ватикані. Найвідоміші з них: Портрет Маддалени Доні. 1506. Галерея Палатіна. Флоренція Портрет Анджело Доні. 1506. Галерея Палатина. Флоренція Джуліано де Медичі Кардинал Бернардо Довіці , Палаццо Пітті

Слайд 6

Мадонни пензля Рафаєля Твори Рафаеля зображають переважно Мадонн, яких художник малював поетично і водночас просто за своєю композицією. Ні до ні після Рафаеля жоден художник не спромігся створити стільки довершених і при цьому різноманітних картин із зображенням Мадонни з немовлям. Діва Марія на його картинах то зовсім юна і ніжна, то зображена у вигляді простої напрацьованої та стомленої селянки. Мадонна чи надійно тримає немовля Ісуса у руках чи бавиться з ним на тлі різноманітних пейзажів.

Слайд 7

Мадонна Великого герцога, Палаццо Пітті, Флоренція Мадонна Темпі. 1507. Стара Пінакотека. Мюнхен

Слайд 8

Мадонна на луці. 1505. Музей історії мистецтв. Відень Мадонна з гвоздиками. 1509-1512. Національна галерея, Лондон

Слайд 9

Рафаель і архітектура Рафаель Санті недовго, але яскраво попрацював як архітектор. Низка його художніх творів має зображення архітектрних споруд, що свідчать як про інтерес до будівництва і вивчення спадку Стародавнього Риму, як і обізнаність з архітектурною практикою своїх уславлених сучасників, серед яких Донато Браманте, Джуліано да Сангалло тощо.

Слайд 10

Збудоване крило Вілли Мадама з боку саду. Вілла Мадама, декор склепіння лоджиї.

Слайд 11

Малюнки Рафаеля Санті Можливо, ніщо так добре не доводить працьовитість художника, здатність до самоосвіти і постійне прагнення до досконалості, як малюнки. По смерті Рафаеля залишилось доволі малюнків, як доби учнівства, так і повного розквіту його здібностей. Це і автопортрети, і анатомічні та мистецькі штудії, наполегливі пошуки композицій, окремих груп майбутніх картин чи фресок, фігури в ракурсі тощо. Лінії цих малюнків - навіть несміливих - досить легкі, досить точні,виразні, заокруглені. Кінчик пера стрімко рухався по поверхні паперу, залишаючі тонкі силуети фігур, вуаль штрихувань, обличчя персонажів в різному психологічному стані. Частка малюнків - перші шкіци,начерки, частка - доволі пророблені і майстерні композиції, здатні бути самостійними творами митецтва ( картон до «Афінської школи», Амброзіана, Мілан)

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Картон до «Афінської школи»

Слайд 16

Смерть Рафаель прожив коротке життя, але залишив величезну кількість шедеврів. Він помер 6 квітня 1520 року у Римі (несподівано захворів і кілька останніх тижнів життя промучився від гарячки) та похований у римському Пантеоні. Могилу Рафаеля прикрашає статуя мадонни, виготовлена із мармуру, яку виконав учень митця — скульптор Лоренцо Лоренцетто. Епітафія на надгробку написана латиною. Її можна перекласти так: «Тут покоїться той Рафаель, при житті якого велика природа боялась залишитись переможеною, а після його смерті вона боялася вмерти»

Слайд 17

Галерея Преображення. 1519-1520. Пинакотека. Св. Георгій перемагає дракона. Бл. 1505. Лувр. Париж

Слайд 18

Тріумф Галатеї (частина, збільшено) Тріумф Галатеї

Слайд 19

Сікстинська Мадонна (1515). Дрезденська картинна галерея. Дрезден

Слайд 20

Дякуємо за увагу!!! :))

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія