X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природний і супутній газ

Завантажити презентацію

Природний і супутній газ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН Тема урока: Природний і супутній нафтовий гази. «В земное недро ты, химия, Проникни взора остротой…». М.В.Ломоносов

Слайд 2

Мета уроку Ознайомити з природними джерелами органічних речовин. Дати поняття про природний і супутній нафтовий гази. Порівняти їхнє розташування в природі, склад, використання.

Слайд 3

Портрети вчених і видних діячів, які вивчали природні вуглеводні В.Г.Шухов (1853–1939) Н.Д. Зелінський (1861–1953) Д.І.Менделєєв (1834-1907)

Слайд 4

Слайд 5

Природний газ Супутній газ СН4- 80-98% С2Н6 – 0,5-4% С3Н8 – 0,2-1,5% С4Н10 – 0,1-1% С5Н12 -1% N2 CO2 H2S СН4-40% С2Н6 – 20% С3Н8 – 20% С4Н10 – 20% С5Н12 С6Н14 Природний газ – це газ що добувається з газових родовищ Супутній нафтовий газ –це газ, розчинений у нафті і добувається водночас з нею

Слайд 6

Природний газ Природний газ - найцінніша корисна копалина, яку часто називають «блакитним золотом» Природний газ - найпопулярніше паливо для електростанцій, а також дуже цінна хімічна сировина, з якої навчилися робити безліч синтетичних матеріалів. Коли говорять про природний газ, то, нерідко, мають на увазі тільки той газ, який видобувають із газових родовищ і відправляють по трубах в міста, для роботи на електростанціях, заводах і наших з вами кухнях. Але в групу природних газів входять, крім того, ще й газ болотний, який утворюється при розкладанні органічних залишків, а також так званий копальневий газ, що надходить в гірські виробки з копальневих вод. Цей газ вибухонебезпечний і часто є причиною нещасних випадків, що призводять до загибелі шахтарів. Існують ще гази грязьових і звичайних вулканів, що викидаються при виверженні.

Слайд 7

Супутній газ Супутній нафтовий газ - це побічний продукт нафтовидобутку. В залежності від району видобутку, з 1 т нафти отримують від 25 до 800 м3 супутнього нафтового газу. Через непідготовленість інфраструктури для його збору, підготовки, транспортування і переробки, а також щоб уникнути витрат на його утилізацію, багато нафтових компаній просто спалюють супутній газ на факелах. Тим самим сильно забруднюючи навколишнє середовище.

Слайд 8

Переробка природного газу З кожним роком все більше розширюється хімічна переробка природного газу, і з коштовного енергетичного засобу газ стає не менш важливою хімічною сировиною. Тому метан є незамінним продуктом для хімічної промисловості. Він служить для отримання ацетилену, метилового спирту, сажі, хлорованих вуглеводнів і різноманітних розчинників.

Слайд 9

Переробка супутніх нафтових газів Попутні гази переробляють на газопереробних заводах. З них отримують метан, етан, пропан, бутан і "газовий бензин", що містить вуглеводні з С5 і вище. Етан і пропан піддають дегідруванню і отримують етилен і пропілен. Суміш пропану і бутану застосовують як побутове паливо. Продукт, що містить легколеткі вуглеводні ("газовий бензин"), додають до звичайного бензину для прискорення його запалення при запуску двигунів внутрішнього згоряння. Світова витрата нафти на хімічну переробку в даний час поки що становить близько 10%. Проте близько 80% всіх органічних речовин, що використовуються людиною, отримують на основі нафти і нафтових газів.

Слайд 10

Лаки, фарби, розчинники, гума, пластмаса, антифризи, штучні волокна, ліки - усі ці продукти отримані під час синтезу з вуглеводнів.

Слайд 11

Перспективи використання вуглеводневої сировини для розвитку енергетики

Слайд 12

Переваги природного і супутнього нафтового газу Дешевий вид палива Має високу теплотворну здатність (теплота згоряння 1м3 газу 54400 кДж) Легко транспортується по газопроводах Екологічно чистий вид палива

Слайд 13

Використання природного газу                                                              

Слайд 14

Використання супутнього нафтового газу

Слайд 15

«Задоволення - пролетить, воно собі; праця залишить слід довгої радості - вона іншим. Вчення - собі, плід навчання - іншим. Іншого сенсу немає в навчанні, інакше його не треба було. Самі працюючи, ви зробите все і для близьких і для себе, а якщо при праці успіху не буде, буде невдача - не біда, спробуйте ще, збережіть спокій, то внутрішнє володіння, яке робить людей з волею, ясними і потрібними іншим. Іншого заповіту, кращого, дати не можу. З ним живіть, його заповідайте ».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне