Порядок закінчення навчального року
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Лист Міністерства 1/9-61 від 27.01.12 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвіту загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році» Лист Міністерства 1/9-111 від 14.02.12 "Про внесення змін до листа МОНмолодьспорту від 27.01.12 №1/9-61 «Порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році»
Державна підсумкова атестація з української мови у 9 класі відбудеться 14 травня 2012 року. Початок о 9 годині.
9 клас Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться в письмовій формі (диктант) за завданнями, оголошеними Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України по радіо і телебаченню в день проведення атестації. Перевірці під час державної підсумкової атестації підлягають уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила та словникові слова, визначені для запам’ятовування; уміння ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації.
9 клас На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту.
9 клас Текст диктанту визначатиметься за «Збірником диктантів для державної підсумкової атестації з української мови. 9 клас» (укл. Мацько Л.І., Мацько О.М., Сидоренко О.М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012). Збірник див. на сайтах http://www.mon.gov.ua/ http://www.iitzo.gov.ua/ http://skripnikmarina.ucoz.ua/
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі У верхній лівій частині титульної сторінки подвійного аркуша (у лінію) неодмінно ставиться штамп загальноосвітнього навчального закладу; на ньому зазначається дата: 14.05.2012 р.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Починають робити записи на сьомому рядку титульної сторінки: Робота на державну підсумкову атестацію з української мови за курс основної школи учня (учениці) 9-А класу (прізвище, ім'я та по батькові у формі родового відмінка)
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі На другій сторінці на перших двох рядках записують вид роботи та назву тексту: Диктант Перші українські книги Після заголовків крапку не ставлять. Кількість слів у тексті наприкінці роботи учні не зазначають. Роботу потрібно виконувати кульковою ручкою із синім (або його відтінками) чорнилом.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Вид роботи й назву тексту потрібно записати на дошці. Спочатку вчитель читає весь текст, після чого не дає ніяких пояснень щодо його змісту, правописних особливостей та тлумачення значень використаних у ньому слів (з огляду на те, що тексти адаптовано для навчальних потреб, у них майже відсутня так звана авторська пунктуація, немає діалектизмів, застарілих слів, складної зі значеннєвого погляду, а тому малозрозумілої для учнів лексики тощо). Учитель може давати тільки коментарі формального характеру, як-от: розміщення заголовку, запис автора чи джерела тексту та ін.
Після прочитання всього тексту вчитель читає перше речення повністю, а учні тільки уважно слухають його. Далі це саме речення диктується для запису частинами, причому кожна частина, як правило, читається тільки один раз (частиною в цьому випадку треба вважати словосполучення з двох-п'яти слів або частину складного речення приблизно з тією ж кількістю слів). Учитель може повторно прочитати частину речення, якщо вона велика за обсягом, у ній змінено нормативний порядок слів або під дією певних зовнішніх чинників учні недочули якогось слова або словосполучення). Після того як учні запишуть усе речення, його треба прочитати повністю повторно, щоб атестовані мали змогу перевірити записане. Після прочитання всього тексту вчитель читає перше речення повністю, а учні тільки уважно слухають його. Далі це саме речення диктується для запису частинами, причому кожна частина, як правило, читається тільки один раз (частиною в цьому випадку треба вважати словосполучення з двох-п'яти слів або частину складного речення приблизно з тією ж кількістю слів). Учитель може повторно прочитати частину речення, якщо вона велика за обсягом, у ній змінено нормативний порядок слів або під дією певних зовнішніх чинників учні недочули якогось слова або словосполучення). Після того як учні запишуть усе речення, його треба прочитати повністю повторно, щоб атестовані мали змогу перевірити записане.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Учитель обов'язково вказує місце поділу тексту на абзаци. Після запису всього тексту він читає його ще раз від початку до кінця, роблячи паузи між реченнями, дещо триваліші від звичайних, і надаючи змогу учням ретельно перевірити написане й усунути можливі помилки. Текст треба диктувати виразно, відповідно до норм літературної мови, з правильним наголошуванням слів та інтонуванням звукового потоку, у такому темпі, щоб учні встигали вільно його записувати.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Рекомендується записувати автора чи джерело після тексту в наступному рядку праворуч з великої літери, не беручи його в дужки й не ставлячи після нього крапки (тобто оформлення такого запису має бути таким, як і в збірникові текстів для диктантів).
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Після повторного читання всього тексту учні здають диктанти вчителеві. Часу для додаткової перевірки надавати не потрібно: сумніви щодо правописного оформлення роботи учні повинні вирішувати в процесі написання.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Перевірка й оцінювання робіт Диктант, як це і визначено чинною програмою з української мови, оцінюється однією оцінкою на підставі критеріїв, зазначених у «Збірнику диктантів для державної підсумкової атестації з української мови. 9 клас»
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі На полях зошита вчитель позначає орфографічні (/) і пунктуаційні (V) помилки; підкреслення і виправлення помилок проводиться вчителем тільки червоною пастою. П'ять виправлень неправильного написання на правильне прирівнюються до однієї помилки.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в дев'ятому класі Оцінка за контрольний диктант ставиться одна, хоч орфографічні та пунктуаційні помилки підраховуються окремо. Перевіривши диктант, переказ або твір, учитель підраховує і записує кількість помилок у диктантах, через дріб вказується кількість орфографічних (чисельник) і пунктуаційних (знаменник) помилок, після підрахунку помилок у встановленому порядку виставляється оцінка роботи: 1/0 10 б. Детальніше про види помилок див. на сайті http://skripnikmarina.ucoz.ua/
9 клас Державна підсумкова атестація з української літератури в основній школі проводиться у письмовій формі за "Збірником завдань для державної підсумкової атестації з української літератури. 9 клас" (авт. Коваленко Л.Т., Михайлова Н.В., Данилейко О.Л. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012) або усно за білетами. Збірник див. на сайтах http://www.mon.gov.ua/ http://www.iitzo.gov.ua/ http://skripnikmarina.ucoz.ua/
Тривалість виконання завдання у письмовій формі — 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується). Тривалість виконання завдання у письмовій формі — 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується). У збірнику представлено 20 варіантів завдань у тестовій формі, однакових за структурою та складністю. Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів атестаційних робіт для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. Кожен тест складається з 25 завдань різної форми.
Білет № 1 Білет № 1 1. Зробіть загальний огляд давньоукраїнської драматургії. 2. Охарактеризуйте образ повсталого народу в поемі Тараса Шевченка «Гайдамаки». Прочитайте напам’ять уривок із поеми. Білет № 2 1. Визначте засоби творення комічного в повісті Г.Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма». 2. Розкрийте роль митця і мистецтва за поемою Лесі Українки «Давня казка». Білет № 3 1. Розкрийте багатство і жанрове розмаїття українського фольклору. 2. Охарактеризуйте поему Тараса Шевченка «Сон» як зразок політичної сатири. Прочитайте напам’ять уривок із поеми. Білет № 4 1. Назвіть найвидатніших представників українського бароко та визначте основні риси цього літературного стилю. 2. Визначте жанр та особливості сюжету твору Марка Вовчка «Максим Гримач». Далі див. на сайті http://skripnikmarina.ucoz.ua або у листі Міністерства 1/9-61 від 27.01.12 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвіту загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році»
Державна підсумкова атестація з української мови в 11 класі відбудеться 04 травня 2012 року. Початок о 9 годині. На виконання завдання державної підсумкової атестації з української мови в 11 класі відводиться 90 хвилин
11 клас Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться у формі переказу без творчого завдання за текстом, визначеним Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за посібником: «Збірник переказів для державної підсумкової атестації з української мови. 11 клас» (укл. Шелехова Г.Т., Новосьолова В.І., Ярмолюк А.В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012) і оголошеним по радіо та телебаченню в день проведення атестації.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в одинадцятому класі У верхній лівій частині першої сторінки подвійного аркуша на штампі ЗНЗ зазначити дату проведення ДПА - 04.05.2012. Підпис роботи почати на сьомому рядку: Робота на державну підсумкову атестацію з української мови за курс загальноосвітньої середньої школи учня (учениці) 11-А класу (прізвище, ім’я та по батькові у формі родового відмінка)
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в одинадцятому класі Підписана перша сторінка буде шифруватися і зніматися, тому на зворотній сторінці текст не пишеться. На 2 аркуші на перших двох рядках записати вид роботи та назву тексту: Переказ Музичний подарунок світу (Після заголовків крапки не ставити). Рекомендується записати прізвище автора чи джерело після тексту в наступному рядку праворуч з великої літери, не беручи його в дужки і не ставлячи після нього крапки (тобто, як у збірнику переказів).
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в одинадцятому класі Роботу виконувати кульковою ручкою із синім чорнилом. Оцінювання робіт здійснювати згідно наказу МОН України від 05.05.2008 року № 371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти». За переказ, як це визначено чинною програмою з української мови, ставиться одна оцінка, яка є середнім арифметичним двох балів – за зміст і мовне оформлення (грамотність). Якщо частка не є цілим числом, то її округлюють у бік більшого числа. Запис підрахунку помилок і виведення балів за переказ повинен мати такий вигляд: Зм. - 2 (9 б.) МО - 3; 5 (8 б.); (9 + 8): 2 = 9 б.
Методика проведення державної підсумкової атестації з української мови в одинадцятому класі Після оцінки у роботах учнів – претендентів на нагородження золотою та срібною медалями учителем пишеться рецензія (з абзацу, без запису слова «рецензія»). Після рецензії роботу підписують Голова комісії ДПА __________ ___________ (підпис) (П.І.Б.) Члени комісії: __________ ___________ (підпис) (П.І.Б.) __________ ___________ (підпис) (П.І.Б.)
11 клас Державна підсумкова атестація з української літератури в 11-му класі за курс повної загальної середньої освіти проводиться у формі тестування за "Збірником завдань для державної підсумкової атестації з української літератури. 11 клас" (авт. Коваленко Л.Т., Михайлова Н.В., Данилейко О.Л. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012). Збірник див. на сайтах http://www.mon.gov.ua/ http://www.iitzo.gov.ua/ http://skripnikmarina.ucoz.ua/
Тривалість виконання тесту ― 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується). Тривалість виконання тесту ― 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується). У збірнику представлено 20 варіантів завдань у тестовій формі, однакових за структурою та складністю. Кожен тест складається з 33 завдань різної форми. Тридцять два завдання тесту перевіряють знання змісту вивчених текстів, уміння їх аналізувати, виявляти особливості змісту і форми, порівнювати певний літературний твір із творами інших письменників вивченого періоду. Завдання 33 вимагає написання розгорнутої відповіді на запропоноване питання. Учні мають надати вичерпну відповідь, сформулювати і прокоментувати проблему, порушену в художньому творі, пояснити позицію автора, указати, чи погоджуються вони з такою позицією, й аргументувати свою думку. Обсяг відповіді ― від 100 до 200 слів.
Схожі презентації
Категорії