"Підприємництво"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підприємництво — це самостійна, систематична, на власний ризик діяльність із виробництва продукції, надання послуг чи торгівлі, з метою одержання прибутку.
Види підприємництва: виробниче, комерційне, посередницьке, фінансове. Підприємства різних форм власності. Приватна, колективна та державна власність. Підприємництво у інформаційній сфері.
Види підприємництва Виробниче Комерційне (торговельне) Фінансове (фінансово-кредитне, страхове) Посередницьке
Виробниче підприємництво Знаряддя та праця використовуються з метою виробництва товарів та надання послуг.
Виробниче підприємництво Як правило є найбільш ризикованим та складним, адже потребує значних ресурсів та здібностей.
Комерційне підприємництво Пов’язане зі сферою обігу. Підприємець купує товар у виробника та продає його споживачеві.
Комерційне підприємництво Є значно простішим за виробниче, але потребує точної інформації про попит на продукцію.
Фінансове підприємництво Є схожим на комерційне підприємництво, але у ролі товару тут виступають валютні цінності,гроші та цінні папери.
Фінансове підприємництво Є найскладнішим з огляду на законодавчі вимоги. Перед фінансовим підприємством ставляться жорсткі обмеження та норми щодо його діяльності. Також при даному виді підприємництва важливу роль відіграють макроекономічні показники (інфляція, курс валют, державний борг тощо).
Посередницьке підприємництво Підприємець виступає зв’язковою ланкою між виробниками, споживачами, торговцями. Часто таке підприємство представляє інтереси того чи іншого учасника ринкових відносин.
Підприємництво в інформаційній сфері Існують підприємства, що надають послуги інформаційного характеру. До видів діяльності таких підприємств належать: засоби комунікації, ЗМІ, консалтинг, освітні послуги.
Приватні підприємства – перебувають у власності одного або кількох громадян. Колективні підприємства – перебувають у власності певної групи суспільства, колективу. Державні підприємства – перебувають у власності держави.
Широко поширена змішана форма власності, коли у одного підприємства власником може бути одночасно і окремі громадяни, і їх об’єднання і держава. В такому разі найбільший вплив на підприємство має та керує його діяльністю той власник, що утримує у власності більшу його половину (51%). Інші ж власники лише дають поради та отримають свій дохід відповідно до частки у власності.
Схожі презентації
Категорії