X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Обережно: ВІЛ!

Завантажити презентацію

Обережно: ВІЛ!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Сьогодні я розповім про хворобу, яка називається СНІД. Це слово ви, певне, уже чули. Про СНІД говорять з екранів телевізорів і по радіо, про нього пишуть у газетах і журналах. Ця хвороба виявлена майже у всіх країнах світу. Мільйони людей заражені страшним вірусом ВІЛ, який спричиняє цю хворобу. Щодня інфікуються тисячі хлопчиків і дівчаток.

Слайд 3

Уявіть собі, що наш організм – фортеця, за стінами якої перебуває численне військо. Як ви гадаєте, чи легко буде захопити цю фортецю? А що відбудеться, якщо заразити воїнів небезпечною інфекцією?

Слайд 4

Клітини дозорного блоку, як прикордон- ники, стежать за тим, щоб в організм не потра- пило нічого шкідливого, чужорідного. Вони знають лише те, що для організму корисно. Отже, якщо в організм проникає що- Небудь, що не відноситься до категорії корисного, вони намагаються відразу знешкодити, якщо їм цього не вдається, то б'ють тревогу і підключають до роботи блок 2.

Слайд 5

Блок 2, у свою чергу, починає дослідження інфекції, що проникла. Він порівнює її з тими інфекциямі, інформація про яких була отримана або з генною пам'яттю від батьків, або в процесі життя даної людини. Якщо інфекцію не вдается ідентифікувати з чимось вже знайомим, то вона досліджується і інформація про неї заноситься в память як інформація про нову інфекцію. Зібравши всі дані про те, що це за інфекція і з чого вона складається блок 2 передає цю інформацію блоку 3.

Слайд 6

Блок 3 — найголовніший блок імунної системи. Його клітини, отримавши інформацію про інфекцію, починають на її основі виробляти спеціальні пошукові маячки — антитіла. Для боротьби з кожною інфекциєю виробляються спеціальні, відмінні від інших, антитіла. Відшукавши вірус, антитіло прікреплюєтся до його поверхні і починає сигналізувати клітинам блоку 4, що «чужий» знайдений і знаходиться він там-то і там-то. Саме у блоці 3 знаходяться клітки CD 4, які ВІЛ використовує для розмноження.

Слайд 7

Клітини-кілери знаходять інфекцію і знищують її.

Слайд 8

Слайд 9

1. Що таке СНІД? 3. Як уберегтися від хвороби? 2. Як передається ВІЛ?

Слайд 10

…ВІЛ живе на предметах, у кімнатах і на вулиці?  

Слайд 11

… ВІЛ живе тільки в рідинах усередині людського тіла?

Слайд 12

… щоб не бути інфікованим ВІЛ, треба остерігатися будь-якого контакту із чужою кров’ю?

Слайд 13

… ВІЛ уражає тільки дорослих?

Слайд 14

… якщо поплавати в басейні з ВІЛ-інфікованою людиною, то вірус може потрапити у твій організм?

Слайд 15

… небезпечно їздити в автобусі, трамваї, тролейбусі, тому що можна через повітря заразитися ВІЛ?

Слайд 16

… людина може бути носієм ВІЛ і не підозрювати про це?

Слайд 17

… не можна заразитися ВІЛ-інфекцією при контакті з чужою кров’ю?

Слайд 18

… з метою безпеки здоров’я ін’єкції мають вводитись одноразовими шприцами?

Слайд 19

… перш ніж ВІЛ можна виявити у крові, потрібно щоб пройшло від трьох до шести місяців після зараження?

Слайд 20

… нерозумно користуватися чужими манікюрними ножицями, якщо хочеш уберегтися від ВІЛ-інфекції?

Слайд 21

Якщо хочете уберегтися від ВІЛ – уникайте контакту з рідинами з організму іншої людини. Остерігайтеся будь-якого контакту з чужою кров’ю. Ніколи не користуйтеся чужими манікюрними ножицями, зубною щіткою. Попросіть батьків купити ці предмети для вашого особистого користування. Знайте, що ін’єкції, коли ви хворієте, чи щеплення для профілактики хвороб робляться одноразовими шприцами. Голки для проколювання вух повинні бути ретельно продезинфіковані – цю процедуру треба проводити тільки у фахівця. Якщо вам хтось запропонує стати «братами по крові», відмовтеся од цього. Поясніть своєму другові, що можна бути близькими, відданими людьми і без цієї процедури. Це краще, ніж піддати себе ризику бути зараженим ВІЛ. Не бійтеся! Усі конфлікти, які виникають, намагайтеся розв’язувати мирним шляхом. Якщо бійка все-таки зав’язалася, намагайтесь її якомога швидше припинити.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне