X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Надзвичайні ситуації

Завантажити презентацію

Надзвичайні ситуації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

«Кожен має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф,пожеж, стихійного лиха та на вимогу гарантій забепечення реалізації цього права від державних установ і організацій незалежно від форм власності Ст.1 Закону «Про цивільну оборону України»

Слайд 3

Завдання ЦО: - запобігання виникненню НС і запровадження заходів щодо зменшення збитків і втрат; - Оповіщення населення про загрозу і виникнення НС у мирний і воєнний час; - Організація життєзабезпечення населення; - Організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районах лиха та осередках ураження; - Створення системи аналізу і прогнозування, управління, оповіщення і зв’язку,спостереження і контролю за районами лиха та осередками ураження.

Слайд 4

Надзвичайна ситуація (НС) — порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене:

Слайд 5

АВАРІЄЮ

Слайд 6

КАТАСТРОФОЮ

Слайд 7

СТИХІЙНИМ ЛИХОМ

Слайд 8

ЕПІДЕМІЄЮ

Слайд 9

ПОЖЕЖЕЮ також застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат.

Слайд 10

Основні ознаки НС: за сферою виникнення; за галузевою ознакою; за масштабами можливих наслідків.

Слайд 11

Надзвичайні ситуації техногенного характеру — це наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптового руйнування споруд та будівель, аварій на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічних аварій на греблях, дамбах тощо.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Надзвичайні ситуації природного характеру — це наслідки небезпечних геологічних, метеорологічних, гідрологічних, морських та прісноводних явищ, деградації ґрунтів чи надр, природних пожеж, змін стану повітряного басейну, інфекційних захворювань людей, сільськогосподарських тварин, масового ураження сільськогосподарських рослин хворобами чи шкідниками, зміни стану водних ресурсів та біосфери тощо

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Надзвичайні ситуації соціального і соціально-політичного характеру — це ситуації, пов'язані з протиправними діями терористичного та антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих об'єктів ядерних устав і матеріалів, систем зв'язку та телекомунікації, напад чи замах на екіпаж повітряного чи морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Надзвичайні ситуації воєнного характеру — це ситуації, пов'язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження населення внаслідок зруйнування атомних і гідроелектричних станцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, сильнодіючих отруйних речовин, токсичних відходів, транспортних та інженерних комунікацій.

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Загальні ознаки НС: наявність або загрози загибелі людей значне погіршення умов їх життєдіяльності; істотне погіршення стану здоров׳я людей заподіяння економічних збитків . істотне погіршення стану довкілля.

Слайд 30

Природні причини З усього виду небезпек вони належать до розряду найбільш стабільних і становлять стабільну загрозу для людства впродовж всього його існування. Природні явища , які мають надзвичайний характер і призводять до порушення нормальної діяльності населення, його загибелі, руйнування і знищення матеріальних цінностей називаються стихійними лихами.

Слайд 31

За причиною виникнення вони поділяються на : 1. Тектонічні - пов'язані з процесами, що виникають з процесами Землі. 2. Топологічні - причиною їх є процеси, що виникають на поверхні Землі. 3. Метеорологічні - пов'язані з процесами в атмосфері. Але в більшості випадків основною першопричиною виникнення цих стихійних лих є процеси які відбуваються в Космосі.

Слайд 32

Антропогенні причини Антропогенні діляться на соціальні та економічні. Соціальні: ріст народонаселення; урбанізація; непідготовленість населення; відсутність інформації про обстановку у НС; відсутність нормативно-правової бази; недбалість та некомпетентність посадових осіб, перевищення повноважень і т.д.; корупція тероризм

Слайд 33

Економічні: недосконалість технічних засобів і технологічних процесів; зміна довкілля внаслідок природокористування (забруднення, вичерпність ресурсів); бідність (зношування техніки, недостача коштів на модернізацію, профілактику й т.д.).

Слайд 34

пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля; безумовного надання переваги раціональній та превентивній безпеці; вільного доступу населення до інформації щодо захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру; особистої відповідальності та піклування громадян про власну безпеку, неухильного дотримання ними правил поведінки та дій у НС техногенного та природного характеру; відповідальність у межах своїх повноважень посадових осіб за дотримання вимог цього Закону;

Слайд 35

обов’язковості завчасної реалізації заходів, спрямованих на запобігання виникненню НС техногенного та природного характеру та мінімізацію їх негативних психосоціальних наслідків; урахування економічних, природних та інших особливостей територій і ступеня реальної небезпеки виникнення НС техногенного та природного характеру; максимально можливого, ефективного і комплексного використання наявних сил і засобів, які призначені для запобігання НС техногенного та природного характеру і реагування на них

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Завивання сирен, переривчасті гудки підприємств, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ» За цим сигналом потрібно увімкнути радіо,телебачення для прослуховування термінових повідомлень Коли виникає загроза НС місцеві органи влади і штаб ЦО через засоби масової інформації передають постанови і розпорядження про порядок дій населення. З цього часу радіоточки і телевізори повинні бути постійно ввімкнені для прийому нових повідомлень.

Слайд 44

Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Повітряна тривога! Відключіть світло,газ, воду. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів, допоможіть хворим і літнім людям. Якнайшвидше йдіть до захисної споруди або сховайтесь за нерівностями місцевості, зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлень штабу цивільної оборони

Слайд 45

ЕВАКУАЦІЯ – це організоване виведення чи вивезення населення з небезпечних зон. Евакуація здійснюється усіма видами транспорту; Евакуація здійснюється через збірні евакуаційні пункти; Населення про початок евакуації попереджається через систему сповіщення; Отримавши повідомлення про початок евакуації необхідно взяти документи, гроші, речі першої необхідності, продукти і у визначений час прибути на збірний пункт.

Слайд 46

Почувши тривогу, учні встають біля своїх парт і за вказівкою учителя залишають по одному класну кімнату і йдуть розміреним кроком до місця зібрання, завершує шестя учитель із класним журналом. Діти із одного класу йдуть униз сходами (по одному) тільки з одного боку, залишаючи зліва прохід для рятувальних команд. Забороняється бігти і обганяти один одного. Усі хто не був присутнім у класі під час сигналу тривоги (був в учительській, коридорі, туалеті і т.п.) повинен негайно йти на місце зібрання і приєднатися до свого класу. За необхідності організувати пошук людей, яких не виявили на місці зібрання.

Слайд 47

Нікому не дозволяється повертатися в будівлю (за одягом, грошима, коштовними речами) поки не буде дозволено директором школи. На місці зібрання кожен клас займає суворо визначене місце і перебувають там, не розходячись. Серед усіх евакуйованих, що зібралися у пункті збору, проводять перекличку (за класним журналом) щоб з’ясувати, чи всі евакуювались зі школи. РОЗМОВИ І СМІХ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ ПОВИННІ БУТИ ЗАБОРОНЕННІ (щоб було чути необхідні вказівки).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне