Майстер-клас
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Учителя початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 Дзержинської міської ради Семенець Любові Миколаївни з проблеми: “Навчальна гра в початковій школі”
Знайомство Це я – учитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 Семенець Любов Миколаївна
«Гра має важливе значення в житті дитини… Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається перш за все в грі.» А.С.Макаренко
Працюючи над темою «Розвиток творчих здібностей», дійшла висновку: Найефективніший спосіб навчити дитину мислити творчо – є гра, особливо гра навчально-розвивальна.
Що ж таке навчальна гра? Навчальна гра – це гра, де ігровий процес супроводжується засвоєнням гравцями змісту навчання. Це – гра за змістом, навчання за формою.
Мета 1. Яка саме навчальна діяльність вважається ігровою формою навчання? 2. Яку саме роль відіграє гра у навчанні дітей шестирічного віку? 3. Чи можна за допомогою гри зробити серйозне заняття для дитини цікавим? 4. Яка роль належить грі у житті та розвитку дітей молодшого шкільного віку? 5. Яким психолого-педагогічним умовам повинні відповідати навчальні ігри? 6. Яка ігрова позиція ведучого? 7. Як підготуватись до уроку, який містить навчальну гру?
Структура навчальних ігор Ігровий задум Правила Ігрові дії Пізнавальний зміст Обладнання Результат
інтелектуальні творчі рухливі Сюжетно-рольові Будівельно-конструктивні Ігри-драматизації дидактичні Загальноприйнята класифікація
Що зроблено: Складено і реалізується план самоосвіти; Пройдено курси підвищення кваліфікації на базі Донецького облІППО; Зібрано літературу з теми “Навчальна гра в початковій школі” і опрацьовано її; Апробовано на практиці всі види навчальних ігор “дидактичні, творчі, рухливі, інтелектуальні”; Систематично проводилась діагностика вивчення рівня знань, умінь, здібностей, інтересів учнів; Зібрано та виготовлено дидактичний матеріал для індивідуальної, групової роботи та роботи в парах; Розміщено на сайті Дзержинського міського відділу освіти, методичного кабінету (dzns.ucoz.ru) розробку «Свято Букваря», “Методичні рекомендації щодо організації навчальної гри у початковій школі” з метою передачі досвіду; Створена таблиця-гра “Навчайлик”.
З учнівських творів Я вважаю, що вчитися – це класно! Холодова Милана Мені подобається математика, бо я обожнюю задачі і працювати у парах. Люблю ігри, де треба змагатися. Боровський Олександр Я вважаю, що в школі весело! Коцубанова Ганна Мені подобається урок математики, тому що в ньому багато прикладів і задач. В ігри я люблю грати після уроку. Семенов Михайло Мені подобається урок читання, тому що там не писати, а читати. Харченко Аліна Мені дуже подобається фізкультура, тому що там зарядка, розваги, можна пограти в футбол. Герман Артур Мені подобаються ігри, де треба змагатися, колективно виконувати одну роботу, вчити товариша. Кочуменко Дмитро Мені подобається бути учасником гри. Черемісов Данило Мені подобається на уроці математики самостійна робота Петрова Вікторія Мені подобається працювати в парах і групах, тому що ми, як вчителі! Федосєєва Анастасія Я вважаю, що і на уроках треба грати. Сосєдко Аліна Мені подобається урок української мови. Я люблю писати, змагатися. Касьяненко Анастасія Мені подобається працювати в парах. Я люблю розмовляти! Мені подобається пояснювати своїй подрузі або другові та відповідати на різні питання. Тахтарова Анна
У перспективі: Виготовити набори карток для інтерактивної дидактичної гри “Лото”, що можна використовувати на уроках читання у 4 класі під час підсумкових уроків; Скласти зошит з математики за аналогією Л.М.Талько “Зошит з математики”, але до підручника Богдановича, який включатиме пізнавальний, розвивальний, ігровий матеріал.
Будівельно-конструктивні ігри Наш улюблений урок – труд Наша колективна робота: “Вулиця селища”
Мій “коник” – гра-драматизація “Казка – це активна естетична творчість, що охоплює всі сфери духовного життя людини – її розум, почуття, уяву, волю. Вона починається уже з розповіді, вищий етап її - інсценізування” В.О.Сухомлинський
Інсценізація казки “Лисичка і журавель” Інсценізація на уроці розвиває виразне мовлення, мислення, пам’ять, творчі здібності. Урок стає цікавим.
Ребуси Кросворди, сканворди, чайнворди Ігри на шаховій дошці Головоломки Конкурси знавців-ерудитів
Мета уроку: Закріпити знання з теми “Множення 7 та ділення на число 7”; Вдосконавлювати і розширювати коло знань; Розвивати розумові здібності, сприяти активізації пізнавальних інтересів через гру; Формувати мовленнєву і комунікативну компетентності; Зробити процес навчання привабливим, підтримувати інтерес до знань; Виховувати дружні, товариські стосунки під час гри.
Схожі презентації
Категорії