X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лікарські рослини

Завантажити презентацію

Лікарські рослини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лікарські рослини Учнівський проект з предмету “ Я і Україна. Природознавство” по темі “Ріноманітність рослин” 3 клас (Класовод Коваль І.Ф.)

Слайд 2

Мета проекту Підготовити інформацію з питання “Лікарські рослини” Розширити знання про дані рослини ,знайти цікаву інформацію

Слайд 3

План дій Зібрати необхідну інформацію з теми проекту; Проаналізувати зібрані матеріали; Виділити найцікавіше та найголовніше; Скласти план розповіді; Створити презентацію проекту

Слайд 4

Зібрано інформацію з таких питань Перші відомості про лікарські рослин Характерні ознаки лікарських рослин

Слайд 5

У ході проекту ми… Збагатилися знаннями про лікарські рослини, розширили словниковий запас; Ознайомилися із лікувальними властивостями рослин; Вчилися користуватися інтернет-ресурсами, енциклопедіями, групувати інформацію, вибирати найголовніше;

Слайд 6

Використані ресурси “ Повна енциклопедія школяра” Енциклопедія “Світ рослин” Інтернет-ресурси

Слайд 7

Лікарські рослини

Слайд 8

ПЕРШІ ВІДОМОСТІ ПРО ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ Один із перших переліків лікарських рослин – збірку “Алфіта” – склали у XIII столітті. У ній було описано приблизно 1400 рослин “Батьками фармації” називають Валеріуса Кордуса, Ніколауса Монардеса. Адже ці вчені наприкінці Xvстоліття описали та систематизували нові лікарські рослини, які потрапили в Європу після відкриття Колумбом Америки. Праці цих ботаніків одразу стали популярними, на відміну від робіт їхніх попередників, адже на той час у них винайшли книгодрукування.

Слайд 9

Адоніс весняний Із адонісу весняного (горицвіту) виготовляють дуже багато лікарських препаратів,зокрема,тих,якими лікують хвороби серця,нервової системи тощо. Через те,що рослину неправильно збирають,її стає щораз менше. Адже дуже часто виривають із кореневищем,натомість,якби легенько зрізали ножем чи серпом,то наступного року вона б знову виросла. Аби в рослині було більше цілющих властивостей, її краще збирати у період цвітіння. Квітка цієї трави золотисто-жовтого кольору,а от запах у горицвіту не надто яскравий. Та якщо її пожувати, відчуєш гіркуватий присмак.

Слайд 10

Дивосил Дивосилом або дев’ятисилом називають в Україні лікарську рослину через те,що вона має дивовижну силу і може вилікувати,казали слов’яни, дев’ять недуг. Її наукова назва – “інуля голеніум”. Під час лікування використовують кореневище дивосила. Збирають його восени,коли відімре надземна частина. Викопують лопатою,ножем відрізають надземні частини і відразу промивають водою. Потім розрізають кореневище на шматки і сушать. Застосовують висушену рослину як відхаркувальний,шлунковий і сечогінний засіб.

Слайд 11

Беладонна Сьогодні беладонну (рослинку з чорними ягодами) називають рятівницею,адже завдяки цій рослині лікують багато хвороб. Зокрема її використовують як протиастматичний засіб, речовину для збудження нервової системи та зменшення секреції залоз, а також знеболювальне при шлунково-кишкових захворюваннях. Лише у XX столітті рослину з отруйними ягодами почали використовувати як лікарський засіб. В Україні беладонна росте на Закарпатті,в Криму.

Слайд 12

Арніка гірська Арніку гірську використовують як заспокійливий засіб, речовину, яка заживляє рани. Також ця рослина здатна зупиняти кровотечу. З назви зрозуміло, що вона росте у гірських районах, в Україні цю рослину можна побачити в Карпатах. Зацвітає арніка в червні-липні жовтогарячими квітами, а до серпня на ній достигають плоди. У лікуванні використовують висушене суцвіття.

Слайд 13

Дякуємо за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне