X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гроші"

Завантажити презентацію

"Гроші"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Епіграф: “Гроші – це карбована свобода” Ф.М. Достоєвський.

Слайд 2

Р. Г. Інгерсон

Слайд 3

Х товару А У товару Б

Слайд 4

Економічна категорія, що позначає специфічний товар, який у певному суспільстві виступає в ролі загального еквівалента. Певний запас коштів( активів), що забезпечує здійснення певних економічних угод. Товар, що виступає в ролі загального еквівалента, який відображає вартість усіх інших товарів.

Слайд 5

Слайд 6

Монети 6 ст. до н. е.,Лідія Монети Київської Русі

Слайд 7

Хутро тварин Грошова одиниця у Київській Русі, ІX – XІІ ст.

Слайд 8

Чай Грошова одиниця у Бірмі до XX ст.

Слайд 9

Оливкова олія Грошова одиниця в Малій Азії, ІІ ст.

Слайд 10

Маїс Грошова одиниця в Мексиці, VІ ст.

Слайд 11

Мушлі каурі Грошова одиниця на території від Нігерії до Судану, Північного Китаю та островів Ваунату до ХХ ст.

Слайд 12

Бурштин Грошова одиниця в Германських племенах, І ст.

Слайд 13

Перли Грошова одиниця в Індії до ХХ ст.

Слайд 14

На заміну товарним грошам приходять гроші виготовлені із металу (золота, срібла, бронзи) Перші золоті монети карбувалися у Лідії (Мала Азія) у VІІ ст. до н.е.

Слайд 15

Наступний етап розвитку грошової системи – це поява паперових грошей Вперше вони з'явилися у Китаї (VІІІ ст. н.е.)

Слайд 16

Майже кожна країна випускає власні гроші. Наприклад, в КНР – юань, у Чехії – крона, у Молдові - лей, у Індії – рупія, у Росії – рубль, в Україні – гривня, у Великій Британії – фунт, у США – долар.

Слайд 17

Паперові гроші та розмінні монети – це символічні гроші

Слайд 18

Слайд 19

В епоху найбільшої могутності Київської держави князі розпочали власне монетне карбування. Так, Володимир Святославич Великий (980-1015) випускав т. зв. "златники" та "срібляники" - золоті та срібні монети, на лицевому боці яких розміщено зображення князя з усіма регаліями, а на зворотному - княжий герб - тризуб. Після Володимира Великого срібну монету карбували князі Святополк Ярополкович (1015-1019), Ярослав Мудрий (1019-1054) та можливо, тмутараканський князь Олег-Михаїл. Деякі з них виконані на високому мистецькому рівні і є цінними пам'ятками нашої історії.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Міра вартості-вимір вартості інших товарів. Засіб платежу - безпосереднє обслуговування процесу купівлі – продажу товарів. Засіб нагромадження - зберігання і збільшення багатства шляхом вилучення грошей з обігу на деякий час.

Слайд 25

Засіб платежу- здійснення операцій, з яких рух грошей не супроводжується зустрічним рухом товарів( наприклад, сплата податків, відсотків за кредит тощо) Світові гроші-обслуговування міжнародного товарообігу шляхом безготівкових платежів, взаємних заліків та інші форми платежів

Слайд 26

Гроші — міра вартості. Кожний товар має свою вартість, тобто ціну, тому що ціна — це вартість товару, виражена в грошах

Слайд 27

Вони роблять товарний обмін простішим і зручнішим, різко полегшують перехід товарів з руку руки. Їх використовують для оплати куплених товарів, здійснення різноманітних розрахунків між громадянами, підприємствами та державою. Гроші у цьому разі виконують роль стандарту відстрочено-го платежу. Гроші — засіб обігу

Слайд 28

Гроші — засіб нагромадження. Нагромадження значної кількості грошей символізує наявністяь багатства в їх хазяїна. Зберігати багатства у формі грошей зручніше, ніж у вигляді громіздких товарів. До того ж на заощаджені гроші можна придбати потрібні товари.

Слайд 29

Слайд 30

Світові гроші Валюта — грошові одиниці певної країни. Поряд зі словом «гроші» широко використовують близьке до нього слово «валюта». Гривня — це валюта України, а грошові одиниці інших країн — це іноземні валюти. Розрахунки між громадянами різних країн здійснюються на підставі валютних курсів — пропорції обміну однієї валюти на іншу.

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Банківські рахунки - внески, що передані власником грошей і використовуються останнім для кредитування інших суб'єктів економіки “Електронні гроші “- гроші на банківських рахунках , використання яких є можливим із допомогою електронної техніки

Слайд 37

Реальні ( повноцінні гроші) мають свою внутрішню вартість. Монети з дорогоцінних металів. Золоті зливки. Банківські білети – гроші, що випускаються в обіг банком і забезпечуються його активами. Казначейські білети гроші, що випускаються державою від свого імені й забезпечуються державною власністю. Розмінні ( білонні) монети

Слайд 38

Слайд 39

Їх використовують у розрахунках, але за умови, що кожний із цих замінників забезпечується або рахунком у банку, або готівковими грошима.

Слайд 40

Чек – письмове розпорядження власника банківського рахунку передавати зазначену суму грошей на користь пред'явника Вексель – письмове грошове зобов’язання боржника щодо сплати зазначеної суми грошей власником векселя у зазначений час. Кредитна картка – іменний платіжний розрахунковий засіб, який видає банк своїм клієнтам з можливістю одержання кредиту.

Слайд 41

Банківський чек — чек, який використовується для здійснення комерційних платежів, головним чином нетоварного характеру.

Слайд 42

Товарний чек — документ, що його продавець виписує на засвідчення купівлі покупцем товару.

Слайд 43

Дорожній чек — платіжний документ, що його зазвичай використовують як засіб розрахунків у подорожах, здебільшого міжнародних.

Слайд 44

Іменний чек — чек, виписаний на ім'я певної особи.

Слайд 45

Вексель - цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя.

Слайд 46

Банківська картка - персоніфікована пластикова картка, що надає її власникові можливість безготівкової оплати товарів або послуг; а також одержання готівкових коштів у відділеннях банків та у банкоматах.

Слайд 47

Дебетові пластикові картки - дозволяють витрачати лише стільки, скільки є на вашому рахунку. Кредитні картки- надають можливість витрачати кошти банку у межах установленого їм кредитного ліміту. Овердрафтні пластикові картки - мають установлений банком ліміт, але за необхідності дозволяють іти в невеликий мінус. Їхня відмінність від кредитних карток полягає в тому, що сплатити борг перед банком необхідно в строго обмежений термін, наприклад, за місяць.

Слайд 48

Якщо надрукувати грошей більше ніж потрібно, то…

Слайд 49

= М0 = М1 = М2 = М3 Готівка поза банками М0 + Чекові (поточні) рахунки М1 + Внески на безчекові (ощадні) рахунки та дрібні строкові рахунки М2 + Великі строкові рахунки

Слайд 50

Бартер – прямий безгрошовий обіг товарами. Ліквідність – ступінь легкості, з якою певні товари можуть бути перетворені на готівку. Девальвація - офіційне зниження вмісту золотого запасу певної грошової одиниці. Ревальвація – офіційне підвищення вмісту золотого запасу певної грошової одиниці.

Слайд 51

Емісія грошей - це збільшення грошової маси обігу.Грошова політика – один із напрямків діяльності держави, який передбачає здійснення контролю над грошовою масою у країні. Грошова маса - обсяг готівкових і безготівкових засобів, що забезпечують обіг товарів і послуг у країні, яка розпоряджається суб’єктами економічної власності. Рівняння Фішера: МV=PQ, де М- кількість грошей в обігу, Р- ціна товарів, V- середня швидкість обігу товару, Q-кількість вироблених товарів та послуг. Кількість грошей в обігу визначається за формулою М=PQ/V

Слайд 52

Слайд 53

Канадський долар Чілійський песо Австралійський долар

Слайд 54

Новозеландський доллар Єгипетський фунт Фунт стерлингів

Слайд 55

Тайландський бат Дирхам

Слайд 56

Австралійський долар Індійськая рупія Новий соль

Слайд 57

Слайд 58

Слайд 59

Кубінський песо

Слайд 60

Італьянськая лира и євро

Слайд 61

Французський франк Долар

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне