Гра "Найрозумніший"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Інтелект – від лат. Intellectus – пізнання, розуміння або розум, - це інтегративна функція психіки, яка включає в себе всі пізнавальні здібності людини. За Бурлачуком, інтелект - це узагальнена здібність до навчання, здатність до абстрактного мислення; те, що забезпечує ефективність адаптації, поведінки в складному середовищі та вимірюється тестами. За Векслером, інтелект – це здатність розумно діяти, раціонально мислити, добре адаптуватися.
До факторів, які впливають на формування та рівень інтелекту належать: спадковість – рівень інтелекту – функція генотипу і особливо середовища, яке оточує дитину в ранньому дитинстві. Соціальне середовище – багаточисельні дослідження доводять залежність інтелектуального розвитку від різних соціально обумовлених факторів: соціального положення, рівня освіти, рівня викладання і розвитку матеріально-технічної бази учбового закладу, місця проживання (місто-село), професії батьків, рівня їх освіти, конкретних соціальних вимог, які пред’являються індивіду в різні періоди життя. Вікові особливості інтелекту – встановили, що вікове зниження IQ є невеликим, або відсутнє повністю. Особистість. Встановлені кореляційні зв’язки інтелекту з кмітливістю та самовпевненістю, наполегливістю та сумлінністю, екстра- та інтраверсією і нейротизмом та ін.
Пік розумової активності людини припадає на 22 роки, а після 27 років вона починає знижуватися, стверджують автори дослідження, яке проведено в американському університеті Вірджинії. Значне зниження результатів у тестах на логіку, швидкість мислення і просторову уяву спостерігалося у людей старших 27 років. Пам'ять ж починає погіршуватися після 37 років, а показники інших інтелектуальних функцій - після 42. При цьому зниження інтелекту з віком маскується досвідом.
Інтелектуальний коефіціент (IQ) – це співвідношення розумового віку (РВ), який визначається за допомогою тестів інтелекту, до хронологічного віку (ХВ) даної особи, виражене у відсотках: IQ = РВ / ХВ х 100. Класифікація рівней інтелекту за Д.Векслером Значення ІQ Рівень інтелекту Співвідношення в населенні, % 130 і вище Дуже високий 2,2 120-129 Високий 6,7 110-119 Добра норма 16,1 90-109 Середній 50,0 80-89 Погана норма 16,1 70-79 Межова зона 6,7 69 та нижче Розумовий дефект 2,2
І тур 1. У якому виді транспорту пасажирів просять пристебнути ремені? 2. На яких ніжках стоїть казкова хатинка Баби Яги? 5. Що належить лише тобі, а вживають переважно інші? 3. Чим розмножуються нарциси? 4. Чим розмножуються мохи?
6. Основний Закон держави 7. Назвіть мінімальний вік, з якого настає кримінальна відповідальність 8. Хто автор музики Державного Гімну України? 9. Коли відзначається День Конституції України? 10. Біля будинку ростуть дві липи, дві яблуні, дві сливи. Скільки фруктових дерев росте біля будинку?
11. Термометр показує три градуси морозу. Скільки градусів покажуть два такі термометри? 12. Яка рослина повертає свою квітку за сонцем? 13. З якої рослини на Україні виготовляють тканину? 14. Де заховано насіння у хвойних дерев? 15. Скільки мешканців помістилося у казковій рукавичці?
16. Скільки казкових героїв брало участь у збиранні урожаю в українській народній казці «Ріпка»? 17. Що означає слово «козак»? 18. Як називали раду, що проводилася без старшини? 19. Що було найважливішою ознакою влади у козацькому війську? 20. Яка улюбленна їжа козаків?
1. Літак 2. Курячих 3. Цибулинами 4. Спорами 5. Ім’я 6. Конституція 7. 14 8. Вербицький 9. 28 червня 10. 4 дерева Відповіді на запитання І туру
Найрозумніші люди планети! А не задавалися Ви питанням, хто є найрозумнішою людиною в світі? Тоні Бьюзен і Реймонд Кін вирішили це з'ясувати. Цілих 20 років вони опитували людей для того, щоб в результаті скласти рейтинг десяти найбільш геніальних персон в історії людства. Дослідникам вдалося опитати понад сто тисяч людей з різних куточків нашої планети. Причому виявлення геніїв проводилося відразу в декількох номінаціях: - Враховувалося, наскільки новаторськими були досягнення того чи іншого «розумника». - Визначалося, чи була творчість «номінантів» багатостороннім. - З'ясовувалося, наскільки впливовою була людина в своїй сфері діяльності. - Оцінювалася універсальність відкриттів і винаходів діяча. - Крім того, аналізувалися сила, енергія, харизма геніїв, їх вплив на подальшу історію людства.
Отже, ось вони - розумні люди планети Земля: Вільям Шекспір (творець репертуару англійського театру, багатогранний і найглибший автор епохи Відродження); Мікеланджело (італійський скульптор, поет, мислитель, живописець, архітектор - один з титанів Ренесансу); Зодчі (архітектори), які побудували єгипетські піраміди; Йоганн Вольфганг фон Гете (німецький поет, прозаїк, драматург, філософ, натураліст і державний діяч);
Олександр Македонський (найбільший полководець, цар, завойовник, творець світової держави); Ісаак Ньютон (британський математик, механік, астроном і фізик, який відкрив закон всесвітнього тяжіння); Томас Джефферсон (третій президент Сполучених штатів Америки, один з батьків-засновників цієї держави); Леонардо да Вінчі (великий італійський художник (живописець, скульптор, архітектор) і вчений (анатом, математик, фізик, натураліст), ще один з універсальних діячів Ренесансу);
Фідій (архітектор Афін); Альберт Ейнштейн (вчений, який заснував сучасну теоретичну фізику, і громадський діяч). Даний список цікавий, насамперед, тим, що він доводить: проявити геніальність можна практично в будь-якій сфері життя: у літературі, образотворчому мистецтві, архітектурі, у всіх видах науки, у військовій справі. Якщо Ви талановиті, працьовиті і вмієте підходити до своєї роботи з душею - як до єдиного і дорогому для Вас покликанням - то цілком можна сподіватися, що через деякий час саме Ви будете очолювати рейтинг найрозумніших і успішних людей всіх часів і народів
ІІ тур Географія Природа Література Мова Іншомовні слова Історія Право- знавство Кулінарія Музика Спорт Україна Світ дитинства
Географія 1. Скільки океанів на Землі? (Чотири) 2. Варна – місто якої держави? (Болгарія) 3. Головна рослина тропіків? (Пальма) 4. Кого вважають відкривачем Америки? (Христофора Колумба) 5. Яка країна розташована на багатьох тисячах островів? (Японія)
6. Найбільший діючий вулкан? 7. Скільки щупалець у восьминога? 8. Протока між Чорним і Азовським морем? Яку річку називають серцем Африки? 10.Ділянка пустелі з достатньою вологістю? (Кіліманджаро) (Вісім) (Керченська) (Конго) (Оазис)
Природа 1. Зв’язок між іонами? 2. Неперервний і незворотний процес історичного розвитку? 3. Богиня квітів і вести в Міфології 4. Стан людини в космосі. 5. Несприятливість організму до інфекцій і чужорідних речовин. (Іонний) (Еволюція) (Флора) (Невагомість) (Імунітет)
6. Який вулкан у Європі найвищий? (Везувій) 7. Наука, що вивчає тварин? (Зоологія) 8. Найглибше озеро? 9. Як називається модель Землі? (Байкал) 10. Пристрій для визначення сторін світу. (Компас) (Глобус)
5. Хто автор «Пісні про Байду» Література 1. Художнє означення. (Епітет) 2. Де знаходиться могила Т.Г.Шевченка? (У Каневі) 3. Як називається казка, у якій герой співає, що від вас усіх втікає? (Колобок) 4. Опис зовнішності дійової особи. (Портрет) (Народ)
10.Вірш, що немає рими. 6. Співзвучне закінчення рядків – це… (рима) 7. Алегоричний твір повчального характеру. (Байка) 8. Опис природи. (Пейзаж) 9. Як називаються пісні, що використовуються під час весняних обрядів. (Веснянки) (Білий)
5. Як називаються слова, що використовують люди певної місцевості? Мова 1. Вкажіть зайве слово: весна, матір, земля, пісня. (матір) 2. Скільки звуків у слові»джміль» (4) 3. До якого роду відноситься іменник «базіка»? (до спільного) 4. Утворіть кличну форму від іменника «князь» (княже) (діалектизми)
10. Опис приміщення. 6. У якому словнику можна знайти значення слова? (тлумачний) 7. Скільки розрядів мають займенники за значенням? (9) 8. Чи може речення складатися з 1 слова? (так) 9. У якому стилі мови пишеться газетна стаття? (Публіцистичний) (Інтер’єр)
(перелік) Іншомовні слова 1. Журнал (часопис) 2. Вояж (подорож) 3. Монстр (потвора) 4. Егоїст (себелюб) 5. Асортимент
10.Фольклор 6. Аплодисменти (оплески) 7. Унікум (виняток) 8. Блондинка (білявка) 9. Дисципліна (порядок) (усна народна творчість)
Історія 1. Родовий маєток Б.Хмельницького ? (Суботів) 2. Яке місто занапастив кінь ? (Троя) 3. Кому належать слова: «Прийшов, побачив, переміг»? (Ю.Цезар) 4. Як називається головна обрядова страва, що готується у Свят – вечір, напередодні Різдва? (Кутя) 5. Острів на Дніпрі, де розміщувалась Запорізька Січ? (Хортиця)
10.На якому острові народився Наполеон Бонапарт? 6. Зачіска запорожця? (оселедець) 7. Головний убір української заміжньої жінки? (очіпок) 8. Як називається вечір прощання молоді дівоцтвом напередодні весілля? (Дівич - вечір) 9. Цю річку давні греки називають «Борисфен», римляни – «Денапарк», слов’яни «Славутич». Як називається ця річка зараз? (Дніпро) (Корсика)
Правознавство 1. З якого віку громадянин України може мати виборне право? (18 років) 2. Тимчасове колективне припинення роботи працівниками? (страйки) 3. Вищий орган виконавчої влади? (Кабінет Міністрів) 4. Форма правління державою, у якій верховна влада належить одній особі? (Монархія) 5. Орган влади, покликаний вирішувати суперечності. (суд)
10.Документ, що посвідчує особу 6. Добровільний, рівноправний союз чоловіка та жінки з метою створення сім’ї (шлюб) 7. Всенародне опитування з важливих питань державного і релігійного життя (референдум) 8. Повна незалежність держави? (суверенітет) 9. Повноважний представник народу? (народний депутат) (паспорт)
Кулінарія 1. Відвар з м’яса, риби, кісток, птиці, грибів з додаванням моркви, цибулі, спецій, білого коріння (бульйон) 2. Які страви зі свинини були найпопулярнішими у стародавній українській кухні? (печеня, голубці) 3. Що в давнину готували із січеного сирого м’яса? (січеники) 4. Продукт, що пройшов одну або кілька стадій первинної обробки і потребує подальшого доведення до готовності? (напівфабрикат) 5. Якому м’ясу віддавали перевагу українці в давнину? (свинині)
10.В якій країні вперше були виготовленні макарони. 6. Назвіть види супів (гороховий, сирний, грибний, рибний) 7. Скільки хвилин варять яйце «в мішечок»? (4-5 хв) 8. Про який салат йдеться: буряк, морква, картопля, олія, огірок, цибуля, квасоля, сіль. (вінегрет) 9. Якої товщини повинна бути скибка хліба для відкритих бутербродів (1-1,5 см) (У Венеції)
Музика 1. Назвіть календарно – обрядові пісні зими (колядки, щедрівки) 2. Парний бальний танець тридольному розмірі. (вальс) 3. Назвіть автора і виконавця пісні за словами: «Коли друг раптом став не друг, Та й не ворог однак, а – так…» («Пісня про друзів» В.Висоцький) 4. Хто автор пісні «Червона рута»? (В. Івасюк) 5. Назвіть виконавця пісні «Ангели не вмирають» (Матіас )
9. Якій країні приніс славу Ференц Ліст 6. Народні обрядові пісні, пов’язані з приходом весни і наближенням весняних польових робіт (веснянки) 7. Лірична пісня – звернення до коханої, що виконується ввечері під її вікнами (серенада) 8. До якого виду народних пісень належить пісня «Грицю, Грицю, до роботи »? (жартівлива) (Угорщині) 10.Напрямок естрадної танцювальної музики, що виник серед негритянського населення в результаті взаємодії африканської та європейської музичних культур (джаз)
Спорт 1. Скільки триває раунд у боксі? (3хв) 2. Яка кількість гравців баскетбольної команди? (5) 3. Яка маса спортивного ядра? (7 кг) 4. З яких геометричних тіл складається спортивна граната для метання? (2 циліндрів) 5. Скільки періодів у баскетболі? (4)
6. Який кількісний загальний склад хокейної команди? 7. Скільки днів продовжувалися Олімпійські ігри на початку заснування? (22 гравці) 8. Скільки гравців у волейбольній команді? (5) 9. Який діючий склад футбольної команди? (6) 10.Зі скількох видів спорту змагалися стародавні греки? (11 гравців) (4)
5. Яка протяжність сухопутних кордонів України? Україна 1. Яка площа території України? 2. Яка кількість областей в Україні? 3. Скільки морів омивають нашу країну? 4. Зі скількома країнами межує Україна? (603, 7 млн кв. км) (24) (2) (7-ма) (5 631 км)
10.Головна вулиця нашої столиці? 6. Яка найдовша річка України? (Дніпро,981 км) 7. Яка гора найвища в Україні? (Говерла) 8. Яка національна страва України? (борщ) 9. Український наркотик ? (сало) (Хрещатик)
5. Скільки мешканців помістилося у казковій рукавичці? Світ дитинства 1. Скільки ночей розповідала казки Шехиризада? 2. Скільки казкових героїв брало участь у збиранні урожаю в українській народній казці «Ріпка»? (1001) (6) 3. Який зріст у казкової дівчинки, яка народилася з ячмінного зерна? (дюйм) 4. Скільки років спала принцеса з казки Ш. Перро «Спляча красуння»? (100) (7)
9. Яка довжина удава в папугах із мультфільма ? 6. Скільки років рибалив старий із казки О. Пушкіна «Про золоту рибку»? (33 роки) 7. Скільки скоринок хліба купив Буратіно в харчівні О.Толстого «Золотий ключик»? (3) 8. Скільки богатирів вивів із моря дядько Чорномор? (33) 10.Скільки днів голодував вовк з «Червоної чапочки»? (38 папуг) (три)
Найрозумніший у світі дев‘ятирічний хлопчик-комп’ютер живе в Єгипті Найрозумнішою дитиною у світі Книга рекордів Гіннеса визнала дев‘ятирічного жителя Єгипту Махмуда Ваіля Махмуда, що має найвищий серед своїх ровесників абсолютний показник ІQ і здатного здійснювати у розумі складні арифметичні дії з багатозначними цифрами зі швидкістю комп’ютера. Як показав експеримент, за кмітливістю й швидкістю вирішення складних математичних завдань юний геній вже перевершив всіх відомих єгипетських вчених. Фахівці стверджують, що Махмуд, завдяки своїм унікальним природним здібностям може протягом найближчих п‘яти років поступити до університету.
Хлопчик вже кілька років тому одержав початкову освіту й тепер навчається за індивідуальною програмою. Провідні світові комп’ютерні компанії надали для навчання унікальної дитини найсучасніші програми. Маленький геній у майбутньому мріє стати лікарем, як його тато, а на дозвіллі розважається множенням і діленням у розумі дев‘ятизначних чисел. «Я мрію ще підтягти англійську мову: раптом захочу ще стати програмістом, тоді мені це дуже стане в нагоді», — зізнається Махмуд. Його ровесник, дев’ятирічний Шень Шицзюнь став наймолодшим студентом математичного факультету університету «Цзюнь Хуей» (Баптистський університет) у спеціальному адміністративному районі Китаю Гонконг.
6. Що таке квінтет? 1. Як називається пристрій, сконструйований для реєстрації зображень на світлочутливій плівці? (фотоапарат) 2. Якою є перша дія гравця у тенісі та волейболі? (подача) 3. Який океан отримав свою назву завдяки Магеллану? (Тихий) 4. Чого не потребує аксіома на відміну від теореми ? (доведення) 5. Яка найбільша зоря Сонячної системи. (група з 5 музик) (Сонце) ІІІ тур
12. Який колір одержують при змішувані жовтого і синього? 7. Як називається лінія, що поділяє земну кулю на дві півкулі і проходить через центр Землі перпендикулярно до осі її обертання? ( екватор) 8. З якого хімічного елемента починається таблиця Менделєєва? (азот) 9. Під яким іменем відомий нам великий Мішель де Нотр – Дам? (Нострадамус) 10. Як називається антибіотик, що його винайшли першим? (пеніцилін) 11. Який метал рідкий при кімнатній температурі? (ртуть) (зелений)
18. Головний убір заміжньої жінки 13. Який птах, згідно з легендою, відроджується з попелу? (фенікс) 14. Де знаходиться штаб – квартира Інтерполу? (в Римі) 15. Як називається колекціонування грошових знаків? (боністика) 16. Назвіть автора слів Гімну України. (П.Чубинський) 17. Трав’яниста рослина з довгим стеблом, що росте біля боліт (очерет) (очіпок)
24. У якому місяці 28 днів? 19. Полиця для зберігання посуду (мисник) 20. Старий стертий віник (деркач) 21. Без чого не існує ями? (без дна) 22. Німецьке авто для народу? (Фольксваген) 23. Без чого не спекти хліба? (без шкірки) (у всіх)
(той, у кого найбільша голова) 25. Кому легше писати лівою рукою? (лівші) 26. Яка напруга в електромережі? (220В) 27. Без чого не відбувається процес горіння? (без кисню) 28. Людино – кінь (кентавр) 29.Що лише один раз на рік вбирають ? (ялинку) 30. Хто носить найбільшу шапку?
36. Найсмішніший місяць у році? 31. Що у людини завжди під ногами? (підошва її взуття) 32. Як називається кіт, що його просять вийти? (Леопольд) 33. Де завжди можна знайти вітер? (у полі) 34. Чотириногий супутник телеглядача. (диван) 35. Прилад, з яким можна піти на всі чотири сторони? (компас) (квітень)
42.Не кравцює, а все життя з ножицями. 37.Замасковане свято (маскарад) 38.Який рік найкоротший і триває лише один день? (Новий рік) 39.У яку бочку не набереш води? (діряву) 40.Хто завжди каже правду? (Дзеркало) 41.Голодна шукає, сита жує, всім молоко дає. (Корова) (Рак)
47.Брат зайця 43.Місце проживання багатьох диких тварин. (Ліс) 44.По полю гасає, овечок хапає, нас лякає. (Вовк). 45.Живе в лісі хижа, дика, душить кури та індики (Лисиця). 46.За лісом за пралісом жива палиця лежить. (Змія) (Кролик) 48.Ходить по городу кожух кучерявий. (Вівця).
54.Які відомі укр. танці зародилися на Запоріжжі? 49.Хоч сам невеликий та гарно співає. Соловей 50.У воді купалася, сухою зосталася. (Качка). 51.Що означає слово «козак»? (вільний) 52.Що було найважливішою ознакою влади у козацькому війську? (булава) 53.Як називали раду, що проводилася без старшини? (Чорна рада) (гопак, «метелиця»)
60. Як називались козацькі човни? 55. Як називали містечко де жили козаки? (Запорозька Січ) 56. Хто був головою козацького уряду? (отаман) 57. Як називали співця, хранителя бойової слави? (кобзар) 58. Яка улюбленна їжа козаків? (куліш) 59. На яких музичних інструментах грали запоріжці ? (кобза, скрибка, цимбали) (чайки)
Найрозумніший чоловік у світі 44-річний росіянин Григорій Перельман вважається найрозумнішою людиною у світі, повідомляє The Daily Mail. Саме він довів гіпотезу Пуанкаре, над якою століття ламали собі голову математики усього світу. Гіпотеза Пуанкаре та ще 6 важких математичних задач є тими головоломками, за розв'язання яких Математичний інститут Клея (U.S. Clay Mathematics Institute) присуджує премію у розмірі одного мільйона доларів. Перельману присуджену таку "Премію тисячоліття" за доведення гіпотези Пуанкаре.
Григорій Перельман живе усамітнено у квартирі з тарганами у Санкт-Петербурзі. Через закриті двері він повідомив кореспонденту The Daily Mail: "У мене є все, що я хочу". Сусідка відомого математика Віра Петрівна розповіла, що якось була у квартирі генія і була вражена побаченим. "У нього є лише один стіл, стілець і ліжко з брудним матрацом, який залишили попередні власники - алкоголіки, які продали йому (Перельману) квартиру", - додала сусідка математика.
Чотири роки тому геній математики не захотів отримати престижну медаль Філдза (найпрестижніша відзнака у математиці) від Міжнародного математичного союзу за доведення теорії Пуанкаре. Тоді Перельман заявив: "Мене не цікавлять гроші чи слава. Я не хочу, щоб мене виставляли перед людьми як тварину у зоопарку. Я не герой математики. Я навіть не успішний, тому я не хочу, щоб усі на мене дивились". За час існування премії Філдза з 1936 року її отримали 47 вчених, і лише Перельман відмовився від неї. Як пояснив вчений в інтерв'ю The New Yorker, медаль його не цікавить: "Усі розуміють, що якщо доведення гіпотези правильне, ніяке інше визнання не потрібне".
Схожі презентації
Категорії