Конкурс ерудитів Найрозумніший
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1.Який з хімічних елементів за нормальних умов світиться в темряві? А) Магній Б) Фосфор В) Сірка Б
4.Який прилад використовують для вимірювання швидкості? А) Термометр Б) Вольтметр В) Спідометр В
10. Яка з наведених речовин за нормальних умов має найбільшу густину? А) Алюміній Б) Вода В) Бензин А
16.Яку частину від квадратного метра становить квадратний сантиметр? А) 0,01 Б) 0,001 В) 0,0001 В
17.Якщо густина тіла більша за густину рідини, то тіло: А) Тоне Б) Плаває в середині рідини В) Спливає на поверхню А
18. При різкому гальмуванні автобуса людина, яка стоїть в салоні, нахиляється: А) Вправо Б) Назад В) Вперід В
19. Чому дорівнює період обертання секундної стрілки? А) 1 секунда Б) 1 хвилина В) 60 хвилин Б
20. В яку пору року дріт між стовпами може розірватися від ваги птаха, який сів на нього? А) взимку Б) влітку В) восени Б
22. Якщо розлити парфуми, то через деякий час запах поширюється по всій кімнаті. Це пояснюється… А) конвекцією Б) дифузією В) теплопровідністю Б
23. . Який простий механізм дає найбільший виграш у роботі? А) блок Б) жоден не дає В) важіль Б
Категорії півфіналу Фізичні величини та одиниці Початкові відомості про будову речовини Фізика навколо нас Фізика в особах. Формули Секрет Фізика і географія. Фізика і біологія. Фізика і астрономія. Механіка Робота і потужність Тиск
«Робота й потужність» 1. Прилад для вимірювання роботи сили струму. (Лічильник.) 2. Від яких величин залежить механічна робота? (Від сили та переміщення.) 3. Одиниця роботи. (Джоуль.) 4. Що таке 1 джоуль? (Н•м) 5. Чи дає виграш сили нерухомий блок? (Ні.) 6. Тіла, що можуть виконувати роботу, мають... (енергію).
«Робота й потужність» 7. Яку енергію мають деформовані тіла? (Потенціальну.) 8. Як називаються прилади для перетворення сили? (Прості механізми.) 9. Робота, виконана за одиницю часу. (Потужність.) 10.Енергія рухомого тіла (Кінетична)
«Секрет» (математика) 1. Як називається горизонтальна вісь системи координат? (Абсциса.) 2. Чому дорівнює третя частина від числа 69? (23) 3. Чому дорівнює число 5 у нульовому степені? (1) 4. Скільки граней у паралелепіпеда? (6) 5. Скільки рівних кутів у рівнобедреного трикутника? (2) 6. Сторони якого трикутника називаються катетами? (Прямокутного.)
«Секрет» (математика) 7. Скільки сантиметрів у 7 дециметрах? (70) 8. Яке число складає 10 % від 150? (15) 9. Як називається рівність, яка містить невідомі величини й не є тотожністю? (Рівняння.) 10. 10 -9 це... (Нано)
«Формули» 1. Ця фізична величина дорівнює відношенню маси тіла до його об’єму. (Густина.) 2. Залежність сили струму від напруги та опору виражається... (законом Ома). 3. Відношення пройденого шляху до часу проходження. (Швидкість.) 4. Відношення корисної роботи до витраченої. (ККД.) 5.Як називається величина, що дорівнює відношенню роботи до часу її виконання? (Потужність.)
«Формули» 6. Добуток вільного падіння на масу тіла. (Сила тяжіння.) 7.Як визначити тиск? ( P = F/S ) 8.Добуток вектора магнітної індукції на площу провідника. (Магнітний потік.) 9.Для визначення довжини хвилі необхідно знати... (період і швидкість). 10. Добуток маси на прискорення… (Сила)
«Початкові відомості» 1. Його частинки слабко пов’язані між собою, а об’єм суттєво залежить від температури. (Газ.) 2. Для нього характерні стабільність форми й коливальний рух молекул навколо положення рівноваги. (Тверде тіло.) 3. Речовини в цьому агрегатному стані важко стиснути, вони текучі. (Рідини.) 4. З яких частинок складаються молекули? (Атоми.) 5. Прилад для вимірювання об’єму рідини. (Мензурка.)
«Початкові відомості» 6. Чи можлива дифузія у твердих тілах? (Так.) 7. Рух завислих у рідині частинок. (Броунівський рух.) 8. Найменша частинка речовини. (Молекула.) 9. Хімічний елемент, який поглинає радіоактивне випромінювання. (Свинець.) 10.Різновид похилої площини (Клин)
«Фізичні величини та одиниці вимірювання» 1. Одиниця вимірювання маси. (Кілограм.) 2. Одиниця вимірювання магнітного потоку. (Вебер.) 3. Одиниця вимірювання показника заломлення (Немає.) 4. Прилад для вимірювання сили струму. (Реостат.) 5. Від яких величин залежить опір провідника? (Довжини, роду речовини, площі поперечного перерізу.) 6. Одиниця вимірювання частоти. (Герц.)
«Фізичні величини та одиниці вимірювання» 7. Чи залежить період коливання математичного маятника від маси тягарця? (Ні.) 8. Одиниця вимірювання сили (ньютон) 9.Прилад для вимірювання сили (динамометр); 10. Прилад для вимірювання тиску, більшого або меншого, ніж Атмосферний (манометр);
Фізика навколо нас. 1.Чому сметана збирається у верхніх шарах молока? (має меншу густину) 2.Лінія, яка відмічає найбільш допустиму осадку судна (Ватерлінія); 3. Чому в морі плавати легше ніж у річці? (більша виштовхувальна сила) 4. Що слід наливати у склянку раніше заварку чи окріп? (заварку) 5.Що охолоне швидше – склянка води чи молока? (води) 6. Яким розплавленим металом можна заморозити воду? (ртуттю) 7. Чим пояснюється осідання великої кількості пилу на екран телевізора? (електризацією)
Фізика навколо нас. 8. Що має найбільшу швидкість? (світло) 9. Коли повітряну кулю легше підняти в небо-вдень чи вночі? (вночі) 10. Що витрачається при здійсненні нами роботи? (енергія)
Фізика і біологія. Чому плавець на глибині відчуває біль у вухах? (великий тиск) 2. Який прилад замінює білці її хвіст? (парашут) 3. Завдяки якому явищу рухається дикий огірок? (реактивний рух) 4.Хто в польоті частіше махає крилами – муха чи комар? (комар) 5. Чому на морозі червоніє ніс? (розширюються судини) 6. Що є джерелом біонапруг у тварин? (жива клітина) 7. Яка людина бачить краще у воді - далекозора, близькозора, чи з нормальним зором? (далекозора)
Фізика і біологія. 8. Яка морська істота найкраще відчуває наближення шторму? (медуза) Чому листя шелестить? (коливається) 10. Яким явищем пояснюється виникнення вітру? (конвекцією)
Фізика і астрономія. 1.Які об`єкти на Сонці вивчав академік Стешенко? (сонячні плями) 2. Який елемент спочатку виявили в спектрі Сонця , а потім знайшли на Землі? (гелій, цирконій, плутоній) 3. Яка планета по своїм характеристикам схожа на Місяць? (меркурій) 4. Він відкрив закони руху планет. (Кеплер) 5.Чрму дорівнює перша космічна швидкість для Землі? ( 7,2 км/с) 6. Зорі якого кольору найгарячіші? (блакитного)
Фізика і астрономія. 7. Про яку планету іноді говорять , що це « зоря, що не засвітилася»? (Юпітер) 8. Найбільша гора Сонячної системи. (Олімп на Марсі) 9. Чим є Червона пляма на марсі? (вихром) 10. Скільки існує сузірїв? (88)
Фізика в особах. Відкрив закон плавання тіл. (Архімед) 2. Його часто зображують з висунутим язиком (Ейнштейн) 3. Наш земляк «танковий генерал» (Духов) 4. Одиниця вимірювання сили струму. (Ампер) 5. Нобелівські лауреати з фізики в 2012 році ( Серж Арош Девід Уайленд) 6. Російський вчений , відомий як поет, хімік, фізик, геолог, скловар, астроном (Ломоносов) 7. Йому упало яблуко на голову ( Ньютон)
Фізика в особах. 8. Перший космонавт планети (Гагарін) 9. Одним з перших виміряв атмосферний тиск (Торрічеллі) 10. Винахідник радіо ( Марконі, Попов)
Фізика і географія 1.Яка сила зумовлює припливи і відпливи у морях і океанах Землі? (сила притягання з боку Місяця) 2.Чи може парусне судно рухатися прямо проти вітру? (ні) 3. Куди легше пливти в річці зі швидкою течією до берега чи від берега? (від берега) 4. Куди зникають денні хмари в кінці літнього дня? (випаровуються) 5. Як змінюється з висотою вологість повітря? (зростає) 6. Найбільший магніт на Землі (сама Земля)
Фізика і географія 7. Як зміняться покази барометра при його опусканні в шахту? (збільшаться) 8.Температура води біля дна океану найчастіше менша від 0 С. В якому стані вона перебуває? (рідкому) 9. Скільки разів на рік Сонце буває на екваторі? (двічі) 10. Де сьогодні день дорівнює ночі? (на екватора вони завжди рівні)
«Механіка» 1. Під дією якої сили відбувається вільне падіння тіла? (Сили тяжіння.) 2. Зміна положення тіла в просторі відносно інших тіл називається... (механічним рухом). 3. Відношення довжини шляху до часу, витраченого для його проходження. (Швидкість.) 4. Тіло, розмірами якого за даних умов можна знехтувати. (Матеріальна точка.) 5. Рух зі сталою швидкістю. (Рівномірний.) 6. Рух тіла зі сталим прискоренням. (Рівнопри- скорений.) 7. Яка величина характеризує міру інертності тіла? (Маса.)
«Механіка» 8. Прилад для вимірювання сили. (Динамометр.) 9. Якщо тіло знаходиться в стані спокою, то його вага дорівнює... (силі тяжіння). 10.Лінія, яка відмічає найбільш допустиму осадку судна (Ватерлінія);
«Тиск» 1. Як називається сила, з якою повітря тисне на земну поверхню? (Сила тиску.) 2. Одиниця вимірювання тиску. (Паскаль.) 3. Чим зумовлений тиск газу на стінки посудини? (Ударами молекул газу.) 4. Що відбувається з тиском газу при зменшенні об’єму газу? (Збільшується.) 5.Як залежить тиск рідини від збільшення глибини занурення? (Збільшується.) 6. Як називається повітряна оболонка Землі? (Атмосфера.)
«Тиск» 7. Назвіть ученого, який уперше виміряв атмосферний тиск. (Торрічеллі.) 8.Прилад для вимірювання тиску. (Барометр.) 9.Ізотермічний процес при сталому тиску. (Ізобарний.) 10.Рідинний прилад для вимірювання тиску (Манометр)
Категорії фіналу Світлові явища Поліщук Електричні явища Стахов Електромагнітні явища Теплові явища Папа
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
«Теплові явища» 1. Перехід речовини з газоподібного стану в рідкий називається... (конденсацією).
«Теплові явища» 9. Як називаються машини, в яких внутрішня енергія палива перетворюється на механічну? (Теплові двигуни.)
«Електричні явища» 7. Сила струму під час паралельного з’єднання дорівнює... (сумі струмів). .
«Електричні явища» 8. Яка дія електричного струму спостерігається в електричній лампочці? (Теплова.)
«Електромагнітні явища» 1. Як називається котушка із залізним осердям усередині? . (Електромагніт.)
«Електромагнітні явища» 2. Як називаються тіла, що зберігають властивість намагнічуватися протягом тривалого часу? . (Магніти.)
«Електромагнітні явища» 3. Речовини, які посилюють магнітні властивості . (Феромагнетики.) .
«Електромагнітні явища» 4.У яких місцях магніту виявляються найбільш сильні магнітні властивості? . (На полюсах.)
«Електромагнітні явища» 5. Зі збільшенням витків у котушці дія магнітного поля... (збільшується). .
«Електромагнітні явища» 9. Хто вперше виявив взаємодію провідника зі струмом і магнітної стрілки? . (Ерстед.)
«Загальні знання» 1. Префікс, який позначає тисячне збільшення початкової величини. . (Кіло .)
«Загальні знання» 3. На честь якого вченого названа сила, що витісняє фізичне тіло з рідини? . (Архімед.)
«Загальні знання» 7. Закон, що виражає залежність видовження тіла від прикладеної сили. (Закон Гука.) .
«Світлові явища» 3. При переході променя зі скла у воду кут заломлення буде більшим чи меншим за кут падіння? . (Більшим.)
«Світлові явища» 8. Як називається дефект зору, при якому фокус знаходиться за сітчаткою? . (Дальнозоркість.)
Схожі презентації
Категорії