X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Древній Київ

Завантажити презентацію

Древній Київ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Н. Забіла «Древній Київ» 2 клас

Слайд 2

— Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми помандруємо в одне старовинне місто України. А в яке — дізнаєтесь, коли ми до нього доберемось. Дорога далека, то їхати будемо різними видами транспорту. Тож гаразд, часу не гаємо І в мандрівку вирушаємо.

Слайд 3

— Щоб сісти у перший транспорт, ви повинні відгадати його назву. Послухайте речення і з перших букв кожного слова складіть назву транспорту: Приємно Олегу їсти запашну диню. Мовна розминка. Гра "Вгадай слово". Поїзд

Слайд 4

Фонетична зарядка — Як стукають колеса поїзда? — Як їде поїзд? — Як свистить паровоз? — Як він випускає пару?

Слайд 5

— Поки ми сидимо у теплому і зручному купе поїзда, давайте поговоримо. — Як називається наша країна? Якої ми національності? — Що таке Батьківщина для вас? З чого починається Батьківщина? Бесіда Конкурс на кращого читця вірша А. Костецького "Батьківщина"

Слайд 6

— А ось і перша несподіванка. Перед нами — гори, які поїзд не може подолати. Потрібна ваша допомога. — Прочитайте «гори» слів, дивлячись на лінію. — Гори подолали. На чому ж помандруємо далі? Розчитування

Слайд 7

— Пересідаємо у килим-літак. "Піднімаючись у небо", читаємо склади. — Пролетіли достатньо. Пора вже й приземлитися. Гра “Чарівний килим-літак"

Слайд 8

— Ми майже на місці. Але перед нами розкинулась велична і могутня ріка, найбільша і головна в Україні. Що це за річка? На чому її перепливемо? — Для чого вивчати минуле, історію Батьківщини? Читання речення "на хвильках"

Слайд 9

Воно відоме в світі, Каштани в ньому квітнуть. Будинки тут високі, Дніпро тече широкий Ворота золотії Стоять, мов чародії. Віддавна — це столиця, Столиця-білолиця. Ну, хто з вас здогадається. Як місто називається? (В. Байкова) — А ось і місто, до якого ми їхали. Відгадайте його назву. Відгадування загадки Київ

Слайд 10

Читання деформованого тексту — Який він зараз — Київ? Прочитайте про це в тексті. ївКи — жеду ливеке і кравеси томіс. Він розташований ан рабезі праДні. луВиці у єКиві рисготі. аН хни красуються дочуві дівбулі. роШикі ливуці садобжені редевами. А більнайше — кашнівта. рівЧаний ашн їКив!

Слайд 11

Підготовча бесіда — Ось ми побачили, який Київ гарний. А чому його називають древнім? Він існує давно. А значить, у нього є своя історія, славне минуле.Подивіться, як виглядав Київ у минулому.

Слайд 12

Найдавніша спроба пояснити походження Києва — це літопис «Повість минулих літ». Цей літопис вперше переказує легенду про виникнення міста Києва. Записав цю легенду монах Києво-Печерського монастиря Нестор. Легенда — це народне оповідання про якісь події чи життя людей з елементами казковості, фантастики.

Слайд 13

Уявіть собі, як він у глибокій задумі годинами стояв над Дніпром, слухав розповіді оповідачів, а потім повертався в тісну кімнату монастиря і писав безсмертні рядки "Повісті минулих літ". Переписала цю легенду поетеса і письменниця Наталя Забіла і назвала її «Древній Київ».

Слайд 14

Показове читання оповідання вчителем — Про кого розповідається у цій легенді? — Хто заснував місто Київ?

Слайд 15

Словникова робота князь князів князював рід народ родинами Кий Київ київські Щек Щекавиця Хорив Хоривиця — Поясніть, чому деякі слова пишуться з великої літери. — Прочитайте слова за стрілками. Чим ці слова цікаві?

Слайд 16

Фізкультхвилинка

Слайд 17

Мовчазне читання — Які незрозумілі слова ви зустріли у тексті? — Назвіть імена братів і їх сестри.

Слайд 18

Вибіркове читання і аналіз змісту твору — Як називався давній народ, який оселився над Дніпром?

Слайд 19

— Прочитайте, як жили поляни.

Слайд 20

— Де жили три брати і їх сестра?

Слайд 21

— Де поселився Щек? Прочитайте, як називалась друга гора.

Слайд 22

— Де поселився Хорив?

Слайд 23

— Прочитайте, що збудували брати. Як назвали місто?

Слайд 24

Що росло навколо міста?

Слайд 25

— Доведіть, що Кий був славним, мужнім князем.

Слайд 26

— Чи любив Кий своє місто? Доведіть це рядками тексту.

Слайд 27

— Як називається річка, що впадає в Дніпро? Чому така назва?

Слайд 28

Підсумок уроку. Розгадування кросворда. — Помалу підходить до закінчення наша мандрівка, вже час повертатися додому. Це ми зможемо зробити вмить, якщо всі разом прочитаємо вислів. А з'явиться він, коли правильно розгадаєте кросворд:

Слайд 29

Київ — ... України 1. Ким доводиться Либідь Кию, Щеку і Хориву? С е с т р а

Слайд 30

Київ — ... України С е с т р а 2. Хто вперше записав легенду про створення Києва? () Н е с т о р

Слайд 31

Київ — ... України С е с т р а Н е с т о р 3. Як називався давній народ, який оселився над Дніпром? П о л я н и

Слайд 32

Київ — ... України С е с т р а Н е с т о р П о л я н и 4. Як звали сестру? Л и б і д ь

Слайд 33

Київ — ... України С е с т р а Н е с т о р П о л я н и Л и б і д ь 5. Як звали першого брата? К и й

Слайд 34

Київ — ... України С е с т р а Н е с т о р П о л я н и Л и б і д ь К и й 6. Як називалась друга гора? Щ е к а в и ц я

Слайд 35

Київ — ... України С е с т р а Н е с т о р П о л я н и Л и б і д ь К и й Щ е к а в и ц я 7. Як називалась гора, на якій поселився Хорив? столиця Х о р и в и ц я столиця

Слайд 36

— Прочитайте мовчки слово, що вийшло по-вертикалі. Прочитайте вираз вголос. Заплющіть очі і повторіть цей вираз по пам'яті. Ось ми і вдома. Куди ж ми подорожували? Київ — столиця України

Слайд 37

Ось і Київ, любі діти, Серце нашої Вітчизни! Хочу вам я розповісти Опис гарний історичний. Місто це — немов казкове, Старовинне і мов нове.

Слайд 38

На берегах Дніпра крутих, Весь помережений садами, Стоїть у сяйві днів нових Наш рідний Київ перед нами.

Слайд 39

Наш Київ розіслався На горах над Дніпром, Садами заквітчався, Мов дівчина вінком.

Слайд 40

У вс..м. св.т. — к.ж.н зн.. : Є Б.тьк.вщ.н. л.ш .дн. . І в н.с в.н. .дн. -єд.н. — Це н.ш. сл.вн. Укр.їн. . Відновіть вірш. Прочитайте.

Слайд 41

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне