X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Афоризми відомих людей

Завантажити презентацію

Афоризми відомих людей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація На тему: “Афоризми відомих людей»

Слайд 2

Афоризм в перекладі з грецької мови означає «визначення» і являє собою оригінальну закінчену думку, що його наказав або записав в лаконічній формі, запам'ятовується і неодноразово відтворюється іншими людьми. Прикладів афоризмів існує безліч, ось один з них: «Якщо вважаєш, що все можливо купити за гроші, значить і сам готовий на все через них» (Нейах).

Слайд 3

В істинному афоризмі спостерігається досягнення граничної концентрації безпосереднього сполучення чого-небудь і того контексту, в якому викладена думка сприймається оточуючими автора, слухачами або читачем. Наприклад: «Хороші афоризми це гіркі ліки в привабливій оболонці, яке виліковує, не ображаючи смаку» (В. Швебель).

Слайд 4

Вперше термін «афоризм» був використаний у заголовку медичного трактату великого вченого давнини Гіппократа.

Слайд 5

З появою писемності і друкарства афоризми починають оформляти в авторські і тематичні збірники. Пізніше, їх випуск стає систематичним з виходом у світ «Адажіо» автора Еразма Роттердамського. Афористами стають дотепники і гострослови, наділені філософським поглядом на життя.

Слайд 6

Слайд 7

Смислова і композиційна досконалість у найкращих афоризмах здійснюється через талановите створення художнього образу, з заявленого в ньому інтелектуального завдання і з натяком на її рішення. Майстрами афористики були: пророки Старого Заповіту, античні мудреці, поети і вчені середньовічного Сходу, авантюристи і полководці Європи епохи Просвітництва, романісти і мислителі XX століття. За матеріалами деяких досліджень, на афоризм в сучасному вигляді було надано вплив з боку різних наукових відкриттів, зроблених в математиці, кібернетиці, лінгвістиці і т.п.

Слайд 8

У російській мові термін «афоризм» починають вживати з XVIII ст. У словниках дане понятть починають використовувати з 1789р. («Словник Академії Російської»).Найбільш визнані майстри афоризмів різних часів: Сакья-Пандіта (письменник і вченийVIIIстоліття), Шота Руставелі (грузинський поетXIIстоліття), Франсуа де Ларошфуко VI (французький письменник XVII століття).

Слайд 9

В кінці XIX і в XX столітті знаменитими майстрами афоризмів були Фрідріх Ніцше, Оскар Уайльд, Станіслав Єжи Лец, Михайло Туровський, Джордж Бернард Шоу, Анджей Маєвський, Карл Краус і ін. Сучасними російськомовними авторами афоризмів є: Борис Крігер, Михайло Жванецький, Василь Ключевський та ін.

Слайд 10

Фрідріх Ніцше «Людина повинна знайти в собі щось таке, щоб не боятися цього світу». «Велич людини в тому, що вона є мостом, а не ціллю; і любові в ній гідне лише те, що вона є переходом і знищенням. Я люблю того, хто не вміє жити інакше, окрім як в ім'я власної загибелі, тому що він іде через міст».

Слайд 11

Оскар Уайльд Станіслав Єжи Лец «Пунктуальність — крадій часу». «Знати своїх друзів — це надзвичайно небезпечна річ». «У кожного століття є своє середньовіч- чя». «У людини немає вибору — вона повинна бути людиною»!

Слайд 12

Михайло Туровський «Якщо подумати— ми такі розумні, але якщо послухати». Михайло Жванецький Зло – це добро, яке прийшло до влади”

Слайд 13

Василь Ключевський «Дехто думає, що варто лише обізвати всіх дурнями, аби його вважали ро- зумним». «Є люди, головна чеснота яких те, що вони мовчать». «Найнепереможніша людина — це та, котрій не страшно бути дурним». «Під сильними пристрастями часто приховується лише слабка воля». «Гігієна вчить нас, як бути ланцюговим псом власного здоров'я». «Потрібно знайти зміст і в нісенітниці: у цьому неприємний обов'язок істо- рика, в розумній справі знайти зміст зуміє будь-який філософ». «Різниця між хоробрим і боягузом в тому, що перший, усвідомлюючи небез- пеку, не відчуває страху, а другий відчуває страх, не усвідомлюючи не- безпеки». «Твердість переконань — частіше інерція думки, ніж послідовність мислен- ня». «Характер — влада над собою, талант — влада над іншими». «Гідна людина не та, в якої немає недоліків, а та, в якої є чесноти». «Газета привчає читача міркувати про те, чого він не знає, і знати те, що не розуміє». «Гарна жінка, виходячи заміж, обіцяє щастя, дурна — чекає його». «Для того, щоб бути гарним педагогом, потрібно любити те, що викладаєш, і любити тих, кому викладаєш».

Слайд 14

Слайд 15

«Весь сенс життя полягає в нескінченному завоюванні невідомого, у вічному зусиллі пізнати більше». Эмиль Золя

Слайд 16

«День — маленьке життя, і треба прожити його так, начебто ти маєш померти зараз, а тобі раптом подарували ще добу». Максим ГОРЬКИЙ

Слайд 17

Слайд 18

«Живи так, щоб ніколи не було соромно, якщо те, що ти робиш або говориш, стане відомо усьому світу, — навіть якщо те, що стане відомо, буде неправдою». Річард БАХ

Слайд 19

Слайд 20

«Коли б людина не бажала, то й не було б людини. Причиною будь-якої діяльності є бажання». Лев Толстой «Бажання жінки – закон, поки бажання чоловіка – жінка. «Дайте людині все, що вона бажає, і в ту ж мить вона відчує, що це все не є все». Іммануїл Кант «Бажання – половина життя; байдужність – половина смерті». Халіль Джебран

Слайд 21

«Бажання – міра цінності». Грасіан-і-Моралес Бальтасар «Виконання однієї потреби вимагає відрікання від іншого бажання». Лосській Н.О. «Бажати – значить володіти, не володіючи». Марсель Габріель Оноре «Чим більше нам дано, тим більше ми бажаємо». Сенека «Бажання нас засліплює, і ми часто обманюємося. Але якби ми відмовилися від бажань, все життя було б помилкою». Ромен Роллан

Слайд 22

Афоризми про милосердя

Слайд 23

«Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом». Л. Костенко

Слайд 24

Ф. Достоєвський «Співчуття є найголовніший і, може, єдиний закон буття людського».

Слайд 25

«Хто ненавидить те, що позбавлено милосердя, той проявляє милосердя». Конфуцій

Слайд 26

«Милосердя покриває строгість. При строгості потрібна милість, а інакше строгість – тиранство». Суворов Олександр Васильович

Слайд 27

Августин Аврелий «Немає більше високого шляху, ніж шлях милосердя, і пройти цим шляхом може лише смиренний і лагідний». «Хоча всі вважають милосердя чеснотою, воно породжено іноді марнославством, нерідко лінню, часто страхом, а майже завжди - і тим, і іншим, і третім». «Холод милосердя є мовчання серця; полум'я милосердя є ремство серця». «Прекрасно там, де перебуває милосердя. Хіба можна досягти мудрості, якщо не жити в його краях»?

Слайд 28

http://yak-prosto.coм http://uk.wikipedia.org http://tsitaty.blogspot.com http://voyevoda.io.ua http://aphorism.org.ua Джерела:

Слайд 29

Презентацію на тему: “Афоризми відомих людей» Підготувала учениця групи №25 Єфремова Олеся Калуш/2013 Впу№7

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне