X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Упровадження відновних практик для вирішення конфліктних ситуацій

Завантажити презентацію

Упровадження відновних практик для вирішення конфліктних ситуацій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Упровадження відновних практик для вирішення конфліктних ситуацій Письмак Л.Л., соціальний педагог НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО КУ імені Бориса Грінченка

Слайд 2

Молода панянка чи стара пані?

Слайд 3

Молода панянка чи стара пані?

Слайд 4

Каченя чи зайчик?

Слайд 5

Каченя чи зайчик?

Слайд 6

Відновлювальне правосуддя Тоні Маршалл: «Відновлювальне правосуддя – це процес, за допомогою якого сторони, втягнуті у злочин, спільно вирішують, як подолати його наслідки і які висновки зробити на майбутнє».

Слайд 7

ПРИНЦИПИ ВІДНОВНОГО ПІДХОДУ Конфлікт – це потенціал для особистісного росту та розвитку стосунків. Повага до особистості, віра у її здатність вирішувати конфлікти в найкращий для себе спосіб, “право на конфлікт”. Відповідальність у стосунках та стосовно інших. Відповідальність – дія з метою виправлення наслідків. Увага акцентується на розв’язанні конфлікту та досягненні порозуміння, а не на пошуку винних.

Слайд 8

Медіація (від лат. — посередництво) посідає особливе місце серед засобів і технологій розв'язання конфліктів; на відміну від суду та арбітражу вона дозволяє сторонам шляхом переговорів неюридичними засобами лише за участі посередника-медіатора вирішувати конфліктну проблему.

Слайд 9

МЕДІАЦІЯ - це процес урегулювання конфліктів за допомогою нейтральної незацікавленої сторони – медіатора. Медіатори – не судді і не арбітри. Вони не мають права нав’язувати сторонам своє бачення проблеми чи варіант рішення. Головна мета медіаторів (посередників) – допомогти сторонам дійти згоди.

Слайд 10

Основні принципи медіації: Добровільність - кожна зі сторін добровільно приймає рішення щодо участі в переговорах і усвідомлює, що рішення може бути досягнуте тільки шляхом співробітництва; можливість добровільного припинення процесу на будь-якому етапі. Розподіл відповідальності - сторони несуть відповідальність за прийняття рішення та його виконання, медіатор – за дотримання правил та принципів процедури. Нейтральність, неупередженість - під час процесу медіатор не займає позицію однієї зі сторін, не оцінює їх, а рівною мірою допомагає обом. Медіатор є нейтральним стосовно до конфлікту (не «втягується» в суперечку) і в той же час щиро прагне допомогти сторонам знайти найкраще для обох рішення. Конфіденційність - усе, що відбувається на медіації, не розголошується ні медіатором, ні сторонами. За винятком ситуацій, коли сторони планують завдати шкоди собі чи комусь.

Слайд 11

Медіація особливо ефективна в тих випадках, коли необхідно відновити стосунки між людьми, для яких добрі відносини в майбутньому є життєво важливими. Медіація може принести ефект лише тоді, коли обидві сторони свідомо вирішили врегулювати конфлікт. Методи медіаторингу спрямовані головним чином на ведення переговорів у дусі співробітництва та зорієнтовані на результат у версії «виграш-виграш»; отже, успішна медіація має привести всіх учасників конфлікту до спільної перемоги.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Психологія