X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сімейні конфлікти"

Завантажити презентацію

"Сімейні конфлікти"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сімейні конфлікти: попередження і вирішення кризових ситуацій

Слайд 2

Конфлікт (з лат. conflictus – зіткнення) – особливий вид взаємодії, в основі якого лежать протилежні і несумісні цілі, інтереси, типи поведінки людей та соціальних груп, які супроводжуються негативними психологічними проявами. Виникнення конфліктів є об’єктивним і неминучим явищем.

Слайд 3

Сімейні конфлікти є однією з найпоширеніших форм конфліктів. За оцінками фахівців, у 80 – 85 % сімей відбуваються конфлікти, а в інших 15 – 20 % виникають сварки з різних приводів. Сімейні конфлікти – це протиборство між членами сім’ї на основі зіткнення протилежно направлених мотивів і поглядів.

Слайд 4

Загальні причини сімейних конфліктів Найбільше часто конфлікти в батьків виникають з дітьми підліткового віку.

Слайд 5

Психологи виділяють наступні типи конфліктів підлітківз батьками: конфлікт нестійкості батьківського відношення (постійна зміна критеріїв оцінки дитини);

Слайд 6

конфлікт гіперопіки;

Слайд 7

Конфлікт неповаги прав на самостійність (тотальність вказівок і контролю); 

Слайд 8

конфлікт батьківського авторитету (прагнення домогтися свого в конфлікті за будь-яку ціну).

Слайд 9

Звичайно дитина на домагання і конфліктні дії батьків відповідає такими реакціями (стратегіями), як: реакція опозиції (демонстративні дії негативного характеру); реакція відмовлення (непокора вимогам батьків); реакція ізоляції (прагнення уникнути небажаних контактів з батьками, приховування інформації і дій). 

Слайд 10

Перш за все, навчитеся правильно діяти під час сварки: Визначте проблему. Чітко і спокійно обговоріть її з домочадцями, звертаючи увагу на свій тон і слова, які ви обираєте, щоб висловити свої почуття; Обговоріть виявлену проблему; Якщо дискусія розжарюється і починає переростати у сварку, зробіть перерву, щоб всі могли охолонути і повернутися до спокійного обговорення; Придумайте вирішення проблеми і колективно узгодьте; Застосуйте ваше рішення на практиці. Ви повинні діяти у відповідності з рішенням, для того щоб конфлікт був дійсно вичерпано. Основні шляхи вирішення конфліктів між батьками та дітьми

Слайд 11

Відомий французький письменник і громадський діяч Ерве Базен надає поради щодо відносин батьків і дітей, які мають глибокий психологічний зміст: Не керуйте дітьми заради задоволення. Утримуйтесь від непотрібних «проповідей». Дитина намагається зрозуміти, що можна, а що - ні, тому потребує авторитету батьків.

Слайд 12

 Ніколи не приймайте рішення одноосібно. Золоте правило для батьків: двовладдя і єдина політика.  Вірте в тих, хто вам протистоїть. Сім’я - це перше середовище, де формуються соціальні навички дитини.

Слайд 13

Переконати можна лише власним прикладом. Якщо самі не вірите в те, що навіюєте своїм дітям, не сподівайтесь, що вони повірять. Говоріть з дітьми про все. Не вірте, що мовчання - золото. Говоріть з дітьми про вашу роботу, про них самих, про домашні проблеми…

Слайд 14

У потрібний момент відійдіть. Хоча присутність близьких - найбільше багатство, батьки повинні усвідомлювати, що їм слід ще за життя передати це багатство в спадок своїм дітям. 

Слайд 15

Сьогодні родина чомусь не в пріоритеті. Бізнес, успіх і гроші для багатьох стали ціллю номер один. Але ми повинні приділяти увагу найголовнішому в нашому житті – нашим рідним і близьким. Все інше може почекати. Тільки тоді сімейний конфлікт стане дуже рідкісним «гостем» у вашому будинку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія