X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Конфлікти"

Завантажити презентацію

"Конфлікти"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Конфлікти «Поганий світ кращий за гарну сварку»

Слайд 2

Конфлікт – це зіткнення протележних інтересів,думок,поглядів; серйозні розбіжності; гостра суперечка. Що таке «конфлікт»?

Слайд 3

Формула конфлікту КС(конфліктна ситуація)+І(інцидент)=К(конфликт) КС-це протиріччя, що нагромадилися створючи причину конфлікту; І-збіг обставин, що є приводом конфлікту; К-конфлікт.

Слайд 4

Слайд 5

ОСНОВНІ ТИПИ КОНФЛІКТУ Розрізняють чотири основних типи конфлікту: 1.Внутрішньоособовий конфлікт, 2.Міжособовий конфлікт, 3.Конфлікт між особистістю і групою, 4.Міжгруповий конфлікт

Слайд 6

Слайд 7

Внутрішньоособовий конфлікт (конфлікт вимог). В даному типі конфлікту сторонами, які конфліктують, є різні компоненти духовної структури людини, причому це можуть бути компоненти одного рівня, наприклад, у ситуації боротьби мотивів або зіткнення двох життєвих принципів.

Слайд 8

Міжособовий конфлікт (діадний). Це більш поширений тип конфлікту, де в ролі учасників постають дві особи, кожна з яких є суб’єктом – носієм певних цінностей, інтересів та думок.

Слайд 9

Конфлікт між особистістю і групою. Виробничі та навчальні групи встановлюють певні норми поведінки. Кожен повинен додержуватися, дотримуватися їх, щоб отримати визнання даною неформальною групою як її учасник і тим самим задовольнити свої соціальні потреби. Однак, якщо очікування групи заходять у суперечності з очікуваннями окремої особистості, може виникнути конфлікт.

Слайд 10

Міжгруповий конфлікт. Будь-яка організація складається з певних формальних і неформальних груп, між якими можуть виникати конфлікти. Найчастіше конфлікт виникає через розбіжності в цілях чи інтересах функціональних структурних груп, які просто не в змозі мирно співіснувати, оскільки всередині будь-якої групи постійно відбувається динамічний розвиток, змінюються цілі, завдання, що поступово входять у суперечки.

Слайд 11

ПРИРОДА КОНФЛІКТУ Учасники конфлікту Об'єкт конфлікту Інцидент КОНФЛІКТ

Слайд 12

Слайд 13

ПРИЧИНИ КОНФЛІКТУ • розподіл ресурсів (вони завжди обмежені, а претендує на їх використання кілька сторін): • різниця у цілях (спеціалізація, конкретизація та дроблення на підрозділи передбачає їх різну стратегічну спрямованість); • взаємозалежність у досягненні результату (вимагає співробітництва, хоча, реалізовуючи власні завдання, люди інколи нехтують іншими); • різниця в уяві та цінностях (відсутність об'єктивної оцінки ситуації): • незадовільні комунікації (відсутність повної та достовірної інформації); • різниця у досвіді та манері поведінки; • різка зміна подій чи умов.

Слайд 14

Способи протікання Пристосування - згладжування протиріч, навіть на шкоду своїх інтересів Компроміс - взаємні поступки Співробітництво - спільне вироблення рішень, що задовольняє інтереси сторін Ігнорування - спроба (або прагнення) виходу з конфліктної ситуації, не вирішуючи її Суперництво - відкрита боротьба за свої інтереси, завзяте відстоювання своєї позиції

Слайд 15

Виникнення конфліктної ситуації, її гострота, схильність до розвитку чи, навпаки, до згасання, залежить від особистих якостей людей, які беруть участь у ситуації. При цьому конфлікт швидко вирішується, якщо хоча б один з учасників конфліктної ситуації володіє: між особовими методами (стилями) вирішення конфліктних ситуацій. Є шість таких стилів: ухилення, згладжування, примушування, компроміс і вирішення проблем.

Слайд 16

Ухилення. Згладжування. Примушування. Компроміс. Вирішення проблеми Вирішення конфліктів

Слайд 17

Слайд 18

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія