X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рефлекси

Завантажити презентацію

Рефлекси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Умовні і безумовні рефлекси

Слайд 2

Поняття «рефлекс» було введено французьким ученим Р. Декартом. Рефлекс — це реакція організму, яка здійснюється через центральну нервову систему у відповідь на одержане подразнення. Р. Декарт І. Сєченов І. Павлов

Слайд 3

Безумовні рефлекси – це видові, природжені, відносно постійні реакції організму на дію зовнішнього і внутрішнього середовища, що здійснюються за допомогою нервової системи.

Слайд 4

До основних видів безумовних рефлексів належать дихальні, харчові, хапальні, захисні, орієнтувальні та статеві. Складну систему бузумовних рефлексів, пов'язаних із збереженням виду, називають інстинктами.

Слайд 5

Біологічна роль природжених рефлексів полягає в тому, що вони забезпечують існування в перші моменти після народження, а в подальшому житті є основою для вироблення умовних рефлексів.

Слайд 6

Виберіть правильну відповідь Виберіть характеристики безумовних рефлексів: а) індивідуальні; б) видові; в) спадкові; г) сталі. Виберіть правильне твердження: а) багато безумовних рефлексів виявляються не відразу після народження, а тільки через деякий час; б) на основі безумовних рефлексів здійснюються регуляція і узгоджена діяльність різних органів.

Слайд 7

Умовні рефлекси — це рефлекси, що набуваються протягом життя на базі безумовних рефлексів під впливом певних чинників зовнішнього середовища. Прикладом натурального умовного рефлексу може служити виділення слини на запах їжі. *Механізм утворення умовного рефлексу полягає у встанов ленні тимчасового зв'язку між двома вогнищами збудження в корі головного мозку, наприклад між центром зору і центром слиновиділення.

Слайд 8

Набуваються протягом усього життя організму. Неоднакові у представників одного виду. Вони формуються при певних умовах. В їх здійсненні основна роль належить корі великого мозку. Мінливі, легко виникають і легко зникають залежно від умов, в яких знаходиться організм. Умовні рефлекси

Слайд 9

Утворення умовного рефлексу

Слайд 10

Знаєш, що таке умовний рефлекс? Як тільки у мене потече слюна, Павлов почне писати у блокноті.

Слайд 11

Собака Павлова, Музей Павлова, 2005

Слайд 12

Умовні рефлекси сприяють пристосуванню організму до умов зовнішнього середовища (досконалішому орієнтуванню в змінних умовах, уникненню небезпеки, усуненню шкідливих дій). З віком число умовних рефлексів зростає, і дорослий організм виявляєть ся краще пристосованим до навколишнього середовища, ніж ди тячий.

Слайд 13

Домашнє завдання!!! Опрацювати параграф № 48

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія