X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРОФЕСІОГРАМА

Завантажити презентацію

ПРОФЕСІОГРАМА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК 30 ПРОФЕСІОГРАМА Автор проекту: Саханюк С.А., психолог-методист Луцького НВК №9 Волинської області

Слайд 2

ПЛАН Поняття про професіограму. Принципи створення професіограм. Розділи професіограми. Практична робота. Професійна придатність.

Слайд 3

ПРОФЕСІОГРАМА Професіограма — повний опис особливостей певної професії, що розкриває зміст професійної праці, а також вимог, які вона ставить перед людиною. Професіограма складається на основі аналізу змісту професійної діяльності і містить у собі загальну характеристику професії і вимоги, що професія ставить до людини.

Слайд 4

ПРОФЕСІОГРАМА Професіограма — це по суті документ, у якому подано комплексний, систематизований і всебічний опис об'єктивних характеристик професії і сукупності її вимог до індивідуально - психологічних особливостей людини. Головною частиною професіограми є психограма, що включає повний опис власне психологічних характеристик та професійно важливих особистісних якостей спеціаліста.

Слайд 5

Принципи створення професіограм Принципи професіографії сформулював К. К. Платонов. Основними з них є: комплексність; цілеспрямованість; особистісний підхід; надійність (вимоги до емоційної стійкості особистості в умовах перешкод і шумів); диференціація; типізація; перспективність; реальність.

Слайд 6

Розділи професіограми Кожна професіограма складається з таких розділів. 1. Класифікаційна картка професій. 2. Домінуючі види діяльності. 3. Властивості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності - здібності, особистісні якості, інтереси, нахили). 4. Властивості, що перешкоджають ефективності професійної діяльності.

Слайд 7

Розділи професіограми 5. Сфери застосування професійних знань. 6. Історія професії. 7. Деякі професії, що також підходять людині з даним типом особистості. 8. Навчальні заклади, що навчають даній професії.

Слайд 8

Практична робота Тема: “Аналіз професіограм.” Мета: Познайомити учнів з професіограмами професій, які вони обрали.

Слайд 9

Практична робота Хід роботи: 1. Познайомитись з професіограмою. 2.Проаналізувати розділи професіограми. 3. Співставити власні очікування від професії з професіограмою.

Слайд 10

Професійна придатність Професійна придатність являє собою сукупність якостей людини, необхідних для виконання певного виду професійної діяльності.

Слайд 11

Професійна придатність З боку формування таких якостей всі професії розподіляють на два типи. До професій першого типу відносять ті, для яких професійні якості може здобути людина з особливими індивідуальними рисами; до професій другого типу, — ті, для яких з професійними вимогами може впоратися будь-яка людина.

Слайд 12

Питання для самоконтролю Що таке професіограма? Назвати принципи створення професіограм. З яких розділів складається професіограма? Що таке професійна придатність?

Слайд 13

Рекомендована література 1. Азбука пошуку роботи. – К.: Лтава Лізинг, 2004. 2. Психология популярных профессий/ под ред. Л.А.Головей. – СПб.: Речь, 2003. 3.Уніат С., Комінько С. Вибір професії або задача з багатьма невідомими. – Тернопіль, 1997. 4. Климов Е.А. Как выбрать профессию. – М., 1984.

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія