Як тварини захищаються Охорона тварин
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Урок 6. Як тварини захищаються Охорона тварин Помандруйте до лісу. Йдеш, чуєш тільки шелест. Але за тобою спостерігають невидимі очі, слухають вуха, а самих звірів і не видно. Але ж вони тут! Чому їх не видно?
Багато птахів і тварин природа одягла в такий одяг, що їх не видно серед трави, дерев. Так ці тварини зберігають своє життя. А інші тварини навпаки мають яскраве забарвлення, ним вони попереджують про те, що вони отруйні і краще їх не чіпати.
Лося, зайця рятують ноги, вони прудко бігають і заплутують сліди. Буровато-сірий колір робить зайця непомітним улітку серед зелених рослин, а білий – взимку на снігу.
У їжака інший надійний захист: він має гострі голки. Відчувши небезпеку, їжак згортається клубочком. Черепаху захищає міцний панцир.
А ось ящірці нічого не залишається, як віддати свій хвіст ворогові. Згодом він відростає. Гадюка, якщо їй хтось загрожує, піднімає голову, шипить і висовує роздвоєний язик.
Здатність швидко бігати, змінювати забарвлення в різні пори року, залишати частину хвоста, наявність голок, панцира, яскравого забарвлення – ознаки, завдяки яким тварини захищаються від ворогів.
Їх треба охороняти! Степова гадюка, орел, чорний гриф, бабка, кропив’янка, ропуха, ящірка, горобець, ластівка, їжак, лелека, білка, тритон.
Складаємо проект “Мій рідний край” І група – Дізнайтесь, чи є у вашій місцевості заповідник. Яких тварин охороняють там. ІІ група – Складіть Правила поведінки людини на природі. ІІІ група – Складіть доповідь “Як захистити водоймища, що є навколо нашого мікрорайону”. ІV група – Складіть заходи, як зробити наш мікрорайон чистим і красивим. V група – Підготуйте плакати “Збережемо природу!” VІ група – Підготуйте презентацію “Знай, люби, бережи!”
Схожі презентації
Категорії