Внутрішні води України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вчитель: Пожар Галина Іванівна – вчитель географії та біології НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум “ м.Сміла
Болота Болота — це надмірно зволожена ділянка місцевості зі своєрідною рослинністю і шаром торфу завтовшки понад 30 см. За умовами живлення болота поділяють на низинні, верхові та перехідні. Низинні болота утворюються в річкових долинах і на берегах озер. Верхові болота розташовані на вододілах і піщаних терасах. Перехідні болота помірно бідні на мінеральні речовини, у рослинному покриві переважають берези, сосни, осоки, сфагнові мохи.
Канали, зрошувальні системи належать до штучних водотоків Канали Сіверський Донець-Донбас Дніпро-Донбас Дніпро-Кривий Ріг Північно-Кримський
Донбас бідний на власні водні ресурси. Тому в 1958 р. збудовано канал Сіверський Донець - Донас, який бере початок на околиці с. Райгородки. Магістральний канал має довжину 131км. Трубопроводи подають воду в міста Донецьк, Слов‘янськ, Артемівськ, Макіївку, Горлівку, Єнакієве та інші. Берег Дніпродзержинського водосховища недалеко від русла Орелі. Тут починається канал Дніпро- Донбас. Для розв‘язання проблеми водопостачання Донбасу, яке стрімко зростало, в 1969 р. розпочали будівництво каналу, довжиною понад 550км. Води цього каналу використовуються населеними пунктами, промисловістю, для зрошення в Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській областях. Місцеві водні ресурси Криворізького району не в змозі задовольнити потреб водоспоживачів. Берег Каховського водосховища біля с.Мар‘їнського. Тут починається канал Дніпро - Кривий Ріг. Звідси він пролягає до м. Апостолового і далі до Кривого Рога. В 1961 р. був збудований і має довжину близько 42 км. Посушливий Степовий Крим, безводний Керченський півострів. Потріскана спрагла земля потребує води. Перекопський перешийок. Через нього проходить Північно-Кримський канал, який тягнеться від Каховського водосховища до Керчі. Для водопостачання міст, сіл, курортів Криму в 1956 р. розпочато будівництво Північно-Кримського каналу, довжина якого 403 км.
Гідрогеологія – це наука що вивчає підземні води, особливу увагу приділяє континентальним. Типи підземних вод: - тріщинні: містять у верхній тріщинуватій зоні кристалічних порід; - пластові: містяться у водоносних пластах, які можуть перешаровуватися із водотривкими породами і горизонталями.
Грунтова вода – це підземна вода земної поверхні першого водоносного горизонту. Артезіанська вода – це глибинна пластова вода, яка обмежена водотривкими пластами та перебуває під гідростатичним тиском. Артезіанський басейн – це велика западина або депресія із такими водами.
Підземні води Залягання й поширення підземних вод пов’язане з геологічною будовою території. За запасами підземних вод на території України вирізняються кілька великих артезіанських басейнів: Дніпровсько-Донецький, Волино-Подільський, Причорноморський.
Лікувальні мінеральні води Основні типи: -гідрокарбонатно-хлористо-сульфідні; -йодо- бромні; -сірководневі; -радонові; -борні.
Курортні комплекси Трускавець і Моршин (Передкарпаття). Хмільник (Вінницька область). Саки (Крим). Миргород (Полтавська область). Березівка (Харківська область). Слов‘янськ (Донецька область).
Найбільші водосховища на Дніпрі: Київське. Канівське. Кременчуцьке. Дніпродзержинське. Запорізьке. Каховське.
Великі водосховища: Дністровське(Дністер). Печенізьке (Сіверський Донець). Червонооскільське (Оскіл). Ладижинське (Південний Буг). Старобешівське (Кальміус). Карачунівське (Інгулець). Сімферопольське (Салгир). Партизанське (Альма).
Планета Земля матінка світового океану, і щоб не сталося вона буде збагачувати нашу планету вродою, корисністю і забезпечувати здорове повноцінне життя.
Схожі презентації
Категорії