X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Внутрішні води України

Завантажити презентацію

Внутрішні води України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вчитель: Пожар Галина Іванівна – вчитель географії та біології НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум “ м.Сміла

Слайд 2

Болота Болота — це надмірно зволожена ділянка місцевості зі своєрідною рослинністю і шаром торфу завтовшки понад 30 см. За умовами живлення болота поділяють на низинні, верхові та перехідні. Низинні болота утворюються в річкових долинах і на берегах озер. Верхові болота розташовані на вододілах і піщаних терасах. Перехідні болота помірно бідні на мінеральні речовини, у рослинному покриві переважають берези, сосни, осоки, сфагнові мохи.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Канали, зрошувальні системи належать до штучних водотоків Канали Сіверський Донець-Донбас Дніпро-Донбас Дніпро-Кривий Ріг Північно-Кримський

Слайд 6

Донбас бідний на власні водні ресурси. Тому в 1958 р. збудовано канал Сіверський Донець - Донас, який бере початок на околиці с. Райгородки. Магістральний канал має довжину 131км. Трубопроводи подають воду в міста Донецьк, Слов‘янськ, Артемівськ, Макіївку, Горлівку, Єнакієве та інші. Берег Дніпродзержинського водосховища недалеко від русла Орелі. Тут починається канал Дніпро- Донбас. Для розв‘язання проблеми водопостачання Донбасу, яке стрімко зростало, в 1969 р. розпочали будівництво каналу, довжиною понад 550км. Води цього каналу використовуються населеними пунктами, промисловістю, для зрошення в Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській областях. Місцеві водні ресурси Криворізького району не в змозі задовольнити потреб водоспоживачів. Берег Каховського водосховища біля с.Мар‘їнського. Тут починається канал Дніпро - Кривий Ріг. Звідси він пролягає до м. Апостолового і далі до Кривого Рога. В 1961 р. був збудований і має довжину близько 42 км. Посушливий Степовий Крим, безводний Керченський півострів. Потріскана спрагла земля потребує води. Перекопський перешийок. Через нього проходить Північно-Кримський канал, який тягнеться від Каховського водосховища до Керчі. Для водопостачання міст, сіл, курортів Криму в 1956 р. розпочато будівництво Північно-Кримського каналу, довжина якого 403 км.

Слайд 7

Гідрогеологія – це наука що вивчає підземні води, особливу увагу приділяє континентальним. Типи підземних вод: - тріщинні: містять у верхній тріщинуватій зоні кристалічних порід; - пластові: містяться у водоносних пластах, які можуть перешаровуватися із водотривкими породами і горизонталями.

Слайд 8

Грунтова вода – це підземна вода земної поверхні першого водоносного горизонту. Артезіанська вода – це глибинна пластова вода, яка обмежена водотривкими пластами та перебуває під гідростатичним тиском. Артезіанський басейн – це велика западина або депресія із такими водами.

Слайд 9

Підземні води Залягання й поширення підземних вод пов’язане з геологічною будовою території. За запасами підземних вод на території України вирізняються кілька великих артезіанських басейнів: Дніпровсько-Донецький, Волино-Подільський, Причорноморський.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Лікувальні мінеральні води Основні типи: -гідрокарбонатно-хлористо-сульфідні; -йодо- бромні; -сірководневі; -радонові; -борні.

Слайд 13

Курортні комплекси Трускавець і Моршин (Передкарпаття). Хмільник (Вінницька область). Саки (Крим). Миргород (Полтавська область). Березівка (Харківська область). Слов‘янськ (Донецька область).

Слайд 14

Найбільші водосховища на Дніпрі: Київське. Канівське. Кременчуцьке. Дніпродзержинське. Запорізьке. Каховське.

Слайд 15

Великі водосховища: Дністровське(Дністер). Печенізьке (Сіверський Донець). Червонооскільське (Оскіл). Ладижинське (Південний Буг). Старобешівське (Кальміус). Карачунівське (Інгулець). Сімферопольське (Салгир). Партизанське (Альма).

Слайд 16

Канівське водосховище

Слайд 17

Каховське водосховище

Слайд 18

Київське водосховище

Слайд 19

Слайд 20

Планета Земля матінка світового океану, і щоб не сталося вона буде збагачувати нашу планету вродою, корисністю і забезпечувати здорове повноцінне життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство