X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урок природознавства 2 клас

Завантажити презентацію

Урок природознавства 2 клас

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок природознавства 2 клас

Слайд 2

ГРА « ОСІННІЙ НАСТРІЙ» Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми, тривожить сумними звуками і подіями, бо кожного дня відбуваються зміни. То небо синє-синє, безмежне і бездонне, то пливуть по ньому дивні хмарки, то стало воно сірим і сумним, задощило густим дощиком, все втратило свої кольори, то знову засміялося сонце з висоти, розфарбувало дивосвіт,і зігріло все довкола, ніби літо повернулося...

Слайд 3

ГРА « ОСІННІЙ БУКЕТ»

Слайд 4

ГРА « ЯКА ПОГОДА?» УВАЖНО ПОСЛУХАЙТЕ ВІРШ ЯКІ СКЛАДОВІ ПОГОДИ ОПИСАНІ? ЩО ТАКЕ ПОГОДА? ЯКІ НАРОДНІ ПРИКМЕТИ ВАМ ВДАЛОСЯ ЗНАЙТИ?

Слайд 5

ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ ЯКІ КОЛЬОРИ З'ЯВИЛИСЯ В ПРИРОДІ ВОСЕНИ? ЯКІ ЯВИЩА ПРИРОДИ СПОСТЕРІГАЄТЕ ВОСЕНИ? ЯКІ ЗМІНИ В ПРИРОДІ ВІДБУВАЮТЬСЯ ТІЛЬКИ ВОСЕНИ? ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО ЯКІ ПОЧУТТЯ У ВАС ВИНИКЛИ?

Слайд 6

УРОК-ЕКСКУРСІЯ Нині осінь нас чарує, Неповторна, чарівна, Різні барви нам дарує І дивує нас вона. Виглядає так казково Восени і парк, і гай, Розмаїттям кольоровим Прикрашає осінь край!

Слайд 7

ДЕВІЗ УРОКУ: Як гарно сьогодні у парку у нас І сонечко світить яскраво для нас. Урок свій уже починай-мо. Уважними будьте, руки піднімай-мо. Уміло всі мисліть, спостерігайте, складайте, Завдання усі ви сміливо долайте.

Слайд 8

МАРШРУТ ЕКСКУРСІЇ

Слайд 9

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ПРИРОДІ ОЗВУЧ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ. ДОДАЙ СВОЄ ПРАВИЛО

Слайд 10

ГРА « ДОДАЙ СЛОВО» Як же гарно, чудово, привітно, Ніби в казці, в осіннім гаю Клен з берізкою золотом квітне, Я на килимі жовтім стою А вітерець поміж гіллям гуляє, По осінньому лісі іде – Листям жовтим в повітрі кружляє І тихенько додолу кладе Лист злітає у синяву неба І співа в кучерявій сосні То пригорнеться ніжно до тебе, На ліричній заграє струні Осінь зігрівається в теплім промінні Усміхається сонцем згори І малює картини чарівні Та міняє щодня кольори

Слайд 11

УВАЖНО СПОСТЕРІГАЙТЕ! А придивіться, будь-ласка, У природі всюди казка. Прислухайтеся, будь ласка, У природі всюди казка.

Слайд 12

УЯВНА ЕКСКУРСІЯ ДО ОСІННЬОГО ПАРКУ ЗАВДАННЯ ДЛЯ СПОСТЕРЕЖЕННЯ Спостерігайте за деревами. Які зміни відбулися восени? Спостерігайте за кущами. Які кущі скинули листя? Спостерігайте за трав'янистими рослинами. Які квіти ще можна побачити?

Слайд 13

ГРА « ПОСІДАЄМО РЯДКОМ-ПОГОВОРИМО ЛАДКОМ» А ЧИ ЧУЛИ ВИ СПІВ СОЛОВЕЙКА? ЧОМУ? ЯКИХ ПТАШОК БАЧИЛИ? ЯКІ ДЕРЕВА ЗМІНИЛИ СВОЄ ЗАБАРВЛЕННЯ? ЯКА РОСЛИНА ВАС ЗДИВУВАЛА? ЯКА РОСЛИНА ВАМ СПОДОБАЛАСЯ?

Слайд 14

ГРА « ФОТОГРАФ» ЯКІ ОЗНАКИ ОСЕНІ ВІДЗНАЧИЛИ? НА ЯКИХ КУЩАХ ДОЗРІЛИ ПЛОДИ? ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРАВ'ЯНИСТІ РОСЛИНИ? ЯКІ ДЕРЕВА НЕ ЗМІНИЛИСЯ?

Слайд 15

ЦЕ ЦІКАВО! Ранньої осені цвіте багато рослин. У соснових лісах земля вкривається суцільним килимом з квітучого вересу. Цвіте пижмо, продовжується цвітіння деяких видів дзвоників,цмину піскового. У вологій лісовій підстилці можна знайти різноманітні гриби - сироїжки, білі, маслюки,лисички, польські. Біля пеньків - сімейства опеньок. Можна побачити квітучими різні види конюшини, волошки, деревій. Вдруге зацвітає калюжниця.

Слайд 16

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ С. 35 ЯКІ РОСЛИНИ ВИ ВПІЗНАЛИ НА МАЛЮНКУ? ЯКІ ПОМІТНІ ЗМІНИ ВІДБУЛИСЯ? НА ЯКОМУ ДЕРЕВІ ЖОВКНУТЬ ЛИСТОЧКИ ПЕРШИМИ? ЯКЕ ДЕРЕВО РАНІШЕ ЗА ВСІХ СКИДАЄ ЛИСТОЧКИ?

Слайд 17

ЗАПАМ´ЯТАЙ ОСІННІ ЛИСТОЧКИ

Слайд 18

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ С. 37 ГРА « З ЯКОГО ДЕРЕВА ЛИСТОЧОК?

Слайд 19

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ Які ще осінні явища спостерігали в житті дерев? Як пояснити особливості опадання різних за забарвленням і різних за зовнішньою будовою листків? Чому осіннє забарвлення листків і листопад в різних частинах крони спостерігається у різні строки?

Слайд 20

ЧОМУ ТАК ГОВОРЯТЬ? Золоті стрічки Ростуть над ставком дві берези. Стрункі, високі, білокорі. Опустили косате зелене віття. Віє вітер – розчісує коси. Тихо шепочуть листям берези. Це вони яро щось розмовляють. Однієї ночі стало холодно. На траві заблищали білі кристалики льоду. Прийшла до беріз осінь. Принесла їм золотисті стрічки. Вплели вони їх у зелені коси. Зійшло сонце. Розтопило кристалики льоду. Подивилося сонце на берези й не впізнало їх – у зелених косах золоті стрічки. Сміється сонечко, а берези сумують. В. Сухомлинський БЕРІЗКА СУМУВАЛА? ЧОМУ?

Слайд 21

ПЕРЕВІР СЕБЕ Вже побагряніло Листячко на клені, Але на вербиці Ще воно зелене. На каштані листя З жовтою каймою. Йду осіннім парком Тихою ходою. Таких фарб немає Влітку, ні зимою. Недаремно осінь Зветься золотою.

Слайд 22

ЦЕ ЦІКАВО! Листопад - дуже важливе пристосування рослин до умов зими, що є не тільки холодною, але й сухою порою року. Коли б наші листяні дерева залишалися на зиму в своєму зеленому вбранні, вони б гинули від нестачі вологи, оскільки насичення листя водою припинялося б, а випаровування води продовжувалося б. Скидаючи листя, дерева, крім того, оберігають себе від механічних пошкоджень під масою снігу.

Слайд 23

ГРА « ЩО ЗМІНИЛОСЯ?»

Слайд 24

ГРА « ЩО ЗМІНИЛОСЯ?»

Слайд 25

ГРА « ЩО ЗМІНИЛОСЯ?»

Слайд 26

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ПРАКТИЧНА РОБОТА Збери гілочки з листочками різного кольору. Знайдіть трав'янисті рослини, насінням яких годуються взимку птахи. Збери насіння. Вдома просуши насіння.

Слайд 27

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ПЕРЕВІР НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Чим сухіший і тепліший початок жовтня, тим пізніше настане зима. Грім у жовтні - на малосніжну, м'яку й коротку зиму. Пізно зацвіла горобина - осінь буде тривалою.

Слайд 28

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ПІДКАЗКА Трав'янисті рослини, насінням яких годуються взимку птахи ДЕРЕВІЙ ЛОПУХ ЛОБОДА СУРІПКА

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство