X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Штучні екосистеми. Поле

Завантажити презентацію

Штучні екосистеми. Поле

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поле. Рослини та тварини поля. Сад. Догляд за садом. Екскурсія полем і садом.

Слайд 2

Подорожуючи Україною, вам доводилось бачити великі ділянки землі з посіяними чи посадженими на них різними трав'янистими рослинами. Рослини, які людина спеціально висіває і вирощує для отримання з них певних продуктів, називають культурними рослинами.

Слайд 3

А оброблені ділянки землі, засіяні ними, - полем. Тож поле - це штучна екосистема.

Слайд 4

Найбільші площі в Україні використовують під посіви зернових культурних рослин: пшениці, жита, вівса, кукурудзи, гречки та інших. Із зерна виготовляють борошно, крупи, макаронні вироби. Зерно згодовують як корм свійським тваринам.

Слайд 5

Слайд 6

Для одержання соковитих частин рослинного організму вирощують овочеві культурні рослини: картоплю, капусту, помідори, огірки, кабачки, перець, моркву, столовий буряк, цибулю, петрушку та інші. Великі площі засівають цукровим буряком.

Слайд 7

Слайд 8

Усі культурні рослини, які нині вирощує людина, є результатом тривалої копіткої праці багатьох поколінь. З року в рік, від урожаю до врожаю людина добирала найкраще насіння і висівала його. Так з'явилися сорти культурних рослин. Сорт - це створена людиною сукупність певних рослин, які мають потрібні людині ознаки.

Слайд 9

Учені створили тисячі сортів культурних рослин, як-от ранньостиглі, середньостиглі та пізньостиглі сорти картоплі з певними смаковими якостями. Їх вирощують для харчування людини.

Слайд 10

Існують сорти картоплі, які використовують для відгодівлі свійських тварин. Бульби картоплі різних сортів приблизно на 1/5 складаються із крохмалю. Ця органічна речовина, як відомо, є цінним продуктом живлення людини і тварин.

Слайд 11

Які ще організми, крім культурних рослин, є в екосистемі поля? На полі ростуть також бур'яни.

Слайд 12

Слайд 13

Бур'яни - це рослини, які людина спеціально не вирощує, але вони з року в рік з'являються серед посівів культурних рослин. Поширеними бур'янами українських полів є осот, пирій, лобода, мишій, щириця, березка та інші.

Слайд 14

Поширені бур’яни: ПИРІЙ ЩИРИЦЯ БЕРЕЗКА

Слайд 15

Бур'яни перешкоджають нормальному живленню культурних рослин, відбираючи в них воду з поживними речовинами, затінюють посіви, спричиняють вилягання культурних рослин, заважають збиранню врожаю.

Слайд 16

Боротися з бур'янами дуже важко. Насіння багатьох із них не втрачає схожості десятки років. Деякі бур'яни після прополювання швидко відростають із шматочків стебел або коренів, тобто розмножуються вегетативно.

Слайд 17

Серед рослин поля знаходять притулок різноманітні тварини. Насамперед ті, що живляться цими рослинами.

Слайд 18

Це комахи, польові миші, хом'яки, ховрахи, а також орли та лисиці, які полюють на цих тварин. І, звичайно, мешканці ґрунту - черв'яки, різні мікроорганізми.

Слайд 19

ХОВРАХИ ХОМ’ЯКИ

Слайд 20

ПОЛЬОВІ МИШІ ОРЛИ

Слайд 21

Безперечно, основними споживачами культурних рослин є людина і свійські тварини.  Тож ланцюги живлення в екосистемі поля можуть бути такими: культурні рослини - людина; культурні рослини - свійські тварини - людина. Бувають і такі: культурні рослини - польова миша - лисиця.

Слайд 22

Особливості створення саду Сад — це насадження дерев і кущів, що щедро і тривалий час забезпечують людину їстівними плодами.

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Особливостями саду є те, що під час його закладання враховують кліматичні умови, початок плодоношення і довговічність дерев, родючість ґрунту, рельєф місцевості, рівень ґрунтових вод і навіть можливості запилення та самозапилення.

Слайд 27

Ретельно добирають сорти рослин. Виявляється, слід багато знати, щоб виростити високоврожайний сад! Сади можуть охоплювати значні площі. Тоді їхню територію розбивають на окремі ділянки (квартали), з'єднані між собою дорогами.

Слайд 28

Сад, на відміну від природних екосистем, створює людина.

Слайд 29

Передусім до екосистеми саду належать спеціально висаджені людиною дерева і кущі. Найпоширенішими фруктовими деревами в Україні є яблуня, груша, черешня, вишня, слива, абрикос; кущами - смородина, малина, аґрус.

Слайд 30

СМОРОДИНА

Слайд 31

МАЛИНА

Слайд 32

АГРУС

Слайд 33

Хто населяє екосистему саду? Із тваринних організмів, які найчастіше відвідують сад, заслуговують на увагу бджоли та інші комахи, що беруть участь у запиленні.

Слайд 34

Хто населяє екосистему саду? Має сад і своїх шкідників, як-от: попелицю, яблуневу плодожерку, мишей, зайців. Попелиця живиться соком рослин. Незважаючи на малі розміри, вона дуже ненажерлива.

Слайд 35

Хто населяє екосистему саду? Від гусені метелика яблуневої плодожерки потерпає насамперед урожай плодів. Навесні самка метелика відкладає яйця на зав'язь квітки. Плід розвивається, а всередині нього росте і розвивається гусениця, що живиться його м'якушем. За літо одна гусениця здатна зіпсувати кілька яблук.

Слайд 36

Хто населяє екосистему саду? А ще в саду багато птахів. Для деяких дерева саду є домівкою, інші прилітають, аби поживитися гусінню та жуками. 

Слайд 37

У чому полягає догляд за садом Доглядаючи за садом, насамперед потрібно періодично обрізувати старі гілки і ті, що заважають формуванню розлогої крони. Дерева саду підживлюють добривами. У посушливий період сад поливають, особливо молоді дерева.

Слайд 38

У чому полягає догляд за садом Щоб запобігти збиткам урожаю від комах-шкідників, садівники їх знищують. У невеликому саду шкідливих комах та їхні личинки можна збирати вручну.

Слайд 39

У чому полягає догляд за садом У садах, що охоплюють великі площі, дерева обприскують спеціальними отруйними для комах речовинами.

Слайд 40

У чому полягає догляд за садом Щоб убезпечити кору молодих дерев від поїдання мишами та зайцями, стовбури дерев на зиму обв'язують очеретом, осокою. Часто навесні у пору цвітіння саду трапляються заморозки. Захищають від них дерева за допомогою штучного задимлення.

Слайд 41

У чому полягає догляд за садом Не слід забувати і про облаштування годівниць для горобців, синиць та інших птахів, які зимують у наших краях. Навесні та влітку вони віддячать сторицею.

Слайд 42

Дбайливо доглянутий сад віддячує людині щедрими багаторічними врожаями.

Слайд 43

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство