X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Що таке грунт?Значення грунту для живої природи та господарської діяльності. Види грунтів

Завантажити презентацію

Що таке грунт?Значення грунту для живої природи та господарської діяльності. Види грунтів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Що таке грунт? Значення грунту для живої природи та господарської діяльності людини. Види грунтів. Підготувала вчитель початкових класів Іванівської ЗШ I-II ступенів Катеринчук Ліна Миколаївна

Слайд 2

Мета: дати визначення поняттю грунт; ознайомити з його складовими частинами; показати значення грунту для життя рослин; виховувати любов до праці та бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. Організація уроку Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квіточці, Хай вона росте! Я всміхаюсь дощику: -Лийся, мов з відра! Друзям усміхаюся, Зичу всім добра! I I Актуалізація опорних знань учнів Учитель. На уроках читання ви ознайомилися з кількістю прислів’їв і приказок про землю. Давайте пригадаємо, які прислів’я про землю ви знаєте.

Слайд 3

Прислів’я про землю Чорна земля білий хліб родить. Земля – мати всіх годує. Не земля родить, а руки. На необробленій землі лиш бур’ян родить. Про землю піклуйся- золотим зерном милуйся. Дай землі то і вона тобі дасть. Земля багата- народ багатий. Глибше орати – більше хліба мати. Яка земля такий і хліб.

Слайд 4

Більше у комору природи покладеш- більше збереш

Слайд 5

II Повідомлення теми і мети уроку Створення інтриги Що міститься в чорній скринці? На городі і в саду, В полі, в лісі я знайду Під ногами там і тут Чорноземний …( грунт) Що ви знаєте про грунт? На які запитання ви хотіли б отримати відповіді? Яким іще словом називається грунт? ( Земля) Сьогодні ми на уроці поговоримо про грунт, дізнаємось, із чого він складається, чи живе хтось у грунті, Яке значення він має для всього живого.

Слайд 6

I I I. Первинне сприйняття і усвідомлення нового матеріалу - До складу грунту входить пісок, глина, вода, повітря перегній, залишки рослин і тварин перегнивають – від цього виникло слово перегній. З перегною утворюються поживні речовини – мінеральні солі. Тим самим і забезпечується родючість грунту. - Із чого складається грунт? Розгляньте схему.

Слайд 7

Пісок,глина

Слайд 8

Ґрунт — це верхній, пухкий родючий шар земної поверхні. У ґрунті ростуть рослини і живуть деякі тварини.

Слайд 9

Фізкультхвилинка Щоб земелька годувала Щедрі врожаї давала, Восени, мій друже, не зівай, Глибоченько грунт скопай. Знищиш так насіння бур’янів, Різних шкідників та гризунів Навесні ти від душі Грабельками землю розпуши, Щоб повітря там було і рясніше все росло.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Родючість

Слайд 13

Родючість необхідно берегти

Слайд 14

У грунті є пісок і глина

Слайд 15

Крізь пісок вода проходить швидше, ніж через глину, тому що пісок — сипуча речовина, що складається з окремих піщинок не сполучених між собою. А глина — щільна речовина, яка складається з дуже дрібних частинок, зліплених між собою.

Слайд 16

Залежно від того, скільки в ґрунті міститься перегною, піску і глини, ґрунт має різний колір: від чорного — до світло-сірого.

Слайд 17

Родючість – це основна ознака грунту Ви напевно, чули, вислів ,, родючий грунт,, Як ви його розумієте? Це такий грунт на якому добре ростуть і розвиваються рослини. Він містить багато перегною, води і повітря. Найродючиший є чорнозем. Наша країна багата на чорноземи. Якщо в грунті багато перегною, він чорного кольору – чорнозем. Якщо багато піску- то це піщаний грунт. А якщо в грунті багато глини –це глинистий грунт.

Слайд 18

Грунт має темний колір, якого йому надає перегній

Слайд 19

Україна багата на чорноземи

Слайд 20

Грунт є домівкою для багатьох тварин: для комах та їх личинок.

Слайд 21

Грунт є домівкою для кротів та пацюків.

Слайд 22

Підсумкова бесіда Що входить до складу грунту? Що таке перегній? Яке значення має грунт для рослин? Який грунт найродючиший? Хто з тварин живе в грунті? Чи потрібно дбайливо ставитися до грунту?

Слайд 23

Висновок: Грунт виникає і розвивається під впливом живих організмів, здебільшого рослин. Він грає важливу роль у житті нашої планети. Грунт перехідна ланка від неживої природи до живої.

Слайд 24

I V. Підсумок уроку Яку тему вивчали ми на уроці? Що цікавого дізналися? Які є види грунтів?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство