X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рух повітря – вітер

Завантажити презентацію

Рух повітря – вітер

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рух повітря – вітер

Слайд 2

Загадка Летить коник, басує, Полем, гаєм пустує. Ніхто його не впіймає, І ніхто не загнуздає. (вітер)

Слайд 3

Асоціативний кущ ВІТЕР

Слайд 4

ВІТЕР Це природне явище: рух повітря відносно земної поверхні, викликаний нерівномірним розподілом атмосферного тиску і спрямоване із зони високого тиску до зони низького.

Слайд 5

Вітер характеризується силою і напрямком Без вітру погода змінитися не може. Силу вітру можна визначити по його впливу на наземні предмети і поверхню моря

Слайд 6

Це цікаво! Саме вітряне місце на Землі Море Співдружності біля берега Георга V в Антарктиді - саме вітряне місце у світі, швидкість вітру тут досягає 320 км/год.

Слайд 7

Це цікаво! Найдужчий вітер на поверхні Землі. Швидкість вітру в 371 км/год зареєстрована на горі Вашингтон (1916м над рівнем моря), штат Нью-Гемпшир, США, 12 квітня 1934 р. Рекордна швидкість вітру (333 км/год) на рівнині (44 м над рівнем моря) була зафіксована 8 березня 1972 року на базі ВВС США в Тулі, Гренландія.

Слайд 8

Фрагменти народного прогностика: *Сильний вітер віщує дощ. *Змінний вітер — ознака близької бурі. *У жовтні вітер зі сходу — буде холодна зима. *Як взимку постійно віє холодний вітер, влітку виб’є хліб градом. *Як вітер крутить — то погода засмутить.

Слайд 9

Прислів’я та приказки про вітер Вітер надворі — радість і горе. Вітер дує, хоч не знає, що погоду він міняє. Вітер подме — сліди замете. Не всякі сліди вітер піском заносить. Вітер рукавом махнув — дерева нагнув.

Слайд 10

Фізкультхвилинка Вітер віє нам в лице, Захиталось деревце. Вітерець все тихше, тихше, Деревце все вище, вище, Радо гіллячком хитає, Доброго дня вам бажає.

Слайд 11

Фразеологізми (пояснити значення) Вітер Яким вітром Змінився вітер фортуни Дивиться, звідкіль вітер повіє Його ніби вітром здуло Тримати ніс за вітром Вітер в решеті дарувати Вітер в голові

Слайд 12

Вправа “Знайди пояснення”

Слайд 13

Вправа “Продовж ланцюжок слів” (що є спільне в цих словах, пояснити значення кожного слова, скласти з цими словами речення) Вітер – вітерець, вітрюган.....

Слайд 14

Українська міфологія Вітер мав і свого предка. Це батько всіх вітрів — Стрибог. «Вітер — це така людина, яка бігає собі білим світом і моргає одним вусом. Коли б він моргнув двома вусами, то знялася б така буря, що вмить перевернула б догори дном цілий Всесвіт».

Слайд 15

Пояснення виникнення вітру За однією з версій причиною появи вітру вважали якихось чотирьох таємничих істот. Вони начебто дмухають з чотирьох кінців землі на розпорядження головного «відтродмуха» (ствердженням цій «чотирикінцевій» концепції є приказка «Іди на штири вітри»).

Слайд 16

З чим порівнюється вітер Ставлячись шанобливо до вітру, поважаючи його силу та енергію, казали: «Вітер — батько, а вода — матка». Досить поширеним було й уявлення, що вітер — це дихання землі. А ось подекуди на Галичині вважали, що вітер мав вигляд чоловіка чи жінки з подряпаними ногами, а приходять вони, щоб просити допомоги у людей.

Слайд 17

Була поширеною й думка, що вітер — злий дух, а тому, щоб його прикликати, треба свистіти, як свистять дияволу. Вітер схожий на зиму, але прикутий велетенськими ланцюгами за руки й ноги до кам’яної стіни. Рвучкий вітер — спроба зірватися з ланцюга й розірвати кайдани. Вітер — це дідуган, дуже сердитий, який живе десь далеко за морями. Легкий, приємний вітерець — подих Бога.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство