X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРОЕКТ “Рослини нашого краю”

Завантажити презентацію

ПРОЕКТ “Рослини нашого краю”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРОЕКТ “Рослини нашого краю”

Слайд 2

Мета проекту Створити книгу про рослини рідного краю (за конкретною родиною).

Слайд 3

Завдання проекту 1. Зібрати матеріал про 15 представників цієї родини. 2. Підібрати ілюстрації. 3. Знайти загадки, перекази, вірші. 4. Скласти ребуси або кросворди. 5. Оформити книгу.

Слайд 4

Засоби здійснення проекта Комп’ютери, Сканери, Принтери, Проекційна установка, Науково-популярна література.

Слайд 5

Презентація проекту Захист проектних робіт та їхня рефлексія

Слайд 6

Інформаційне поле до проекту Рослини родини Пасльонові: Представники родини — трави, або чагарники невеликі дерева з черговими (іноді в області суцвіття супротивними), простими листками. Квітки звичайно в пазушних верхоквіткових суцвіттях, двополі, актиноморфні або рідше злегка зигоморфні. Чашечка звичайно 5-лопатева чи 5-роздільна, що залишається, часто при плодах збільшена. Віночок від колесовидного до трубчастого, 5-лопатевий, рідко двогубий. Тичинок звичайно 5 або в зигоморфних квітках менше (4-2); пильовики розкриваються чи подовжньо верхівковими порами. Нектарний диск звичайно розвитий. Гінецей звичайно з 2 плодолистиків, рідко з 5 плодолистиків, звичайно з верхівковим простим стовпчиком із двулопастним рильцем; зав'язь звичайно двогніздова (іноді хибно-3 чи 5-гніздова) чи рідко 5-гніздова, звичайно з численними насінезачатками. Плід — чи ягода септицидна коробочка, рідко плід що розпадається.Семена з ендоспермом.

Слайд 7

Слайд 8

Мал. 1. Типи плодів пасльонових 1 — никандра фізалісовидна (Nicandra physalodes), ягода в пухирцевидній крилатій чашечці; 2 - фізаліс звичайний (Physalis alkekengi), поздовжній розріз ягоди в пузиревидной некрилатої чашечці; 3 — беладона звичайна (Atropa bella-donna), ягода; 4 — паслен сосочковий (Solanum mammosum), ягода з виростами; 5 — білена чорна (Hyoscyamus niger), коробочка з кришечкою, що відкривається; 6 - дурман звичайний (Datura stramonium), коробочка, що розкривається стулками; 7 — баклажан (Solanum melongena), ягода.

Слайд 9

Блекота

Слайд 10

В природних умовах -усюди по всій території України біля доріг, насаджень, городів, на інших не культивованих територіях, утворюючи зарості. В культуру блекоту введено деякими спеціалізованими господарствами лісостепової зони. Ботанічні характеристики Коренева система -стрижнева, з потовщеною кореневою шийкою. Стебло пряме, розгалужене в верхній частині, заввишки 30 - 70 см. Листки чергові, прості, великі. Нижні - на довгих черешках, видовженояйцевидні, а верхні - сидячі, яйцевидні, виїмчатозубчасті. Суцвіття складається з великих двостатевих квіток, в яких пелюстки брудно-жовтого кольору з фіолетовими жилками. Плід - глечиковидна, багатонасінна коробочка з кришечкою, що відкривається. Насіння дрібне, округле, бурувато-сіре, маса 1000 насінин - 0,5 - 0,9 г. Активні речовини Рослина дуже отруйна. Листки містять велику кількість алкалоїдів (атропін, гіосціамін, скополамін), глікозиди (гіосципікрин, гіосцерин, гіосцерезин), дубильні речовини. Напрями використання В гуманітарній медицині використовують внутрішньо як протиспазматичний засіб, болетамувальний і заспокійливий засіб при захворюваннях органів травлення, а зовнішньо — як анастезуючий засіб при неврологіях. Широко застосовують у гінекологічній практиці. В народній медицині використовують при дизентерії, трясучці, подразнюючому кашлі, хронічному бронхіті, бронхіальній астмі, спазмах шлунка і кишечника, істерії, безсонні, болісних місячних тощо. Рослина входить до складу астматолу — порошку для куріння від астми. У ветеринарній медицині блекоту використовують проти ряду хвороб. Застосовують проти шкідливих комах з метою захисту рослин.

Слайд 11

беладона

Слайд 12

Багаторічна трав'яниста рослина родини пасльонових. Має товсте, багатоголове кореневище. Стебло пряме, заввишки 60—200 см, товсте, соковите, вгорі вилоподібно розгалужене, залозисто-пухнате. Листки короткочерешкові, яйцевидні або яйцевидно-еліптичні, загострені, цілокраї, в нижній частині стебла чергові, на квітконосних пагонах — зближені попарно, один з них більший. Квітки одиничні, великі, пониклі, коричнево-фіолетові або червоно-бурі, розміщені в пазухах листків. Плід — куляста чорна ягода. Цвіте у червні — серпні. Поширення. Трапляється в лісах Карпат, на Прикарпатті, Розточчі-Опіллі, в Криму. Вирощується.

Слайд 13

Паслін

Слайд 14

Є 2 види пасльону: паслін чорний, паслін солодко-гіркий. Вони відрізняються кольором ягід. У пасльону чорного вони чорні, солодко-гіркого – червоні. Обидва види дуже красиві. Паслін чорний – рослина досить мініатюрна , стелиться по землі. Паслін солодко-гіркий часто буває схожий на плющ або ліану.Його довге гнучке стебло піднімається на перешкоди. Квіти пасльону невеликі, але дуже елегантні. Паслін містить отрути, особливо соламін та соломаргін, але впливає, в першу чергу, на шлунково-кишковий тракт, а не на нервову систему. Дуже отруйним є коріння та ягоди пасльону – і зелені, й стиглі. Крім того, важливо пам’ятати про те, що їдкий сік пасльону може викликати сильне подразнення. Паслін близький родич картоплі. Тому симптоми отруєння ягодами пасльону схожі

Слайд 15

Картопля

Слайд 16

Картопля (Solanum tuberosum L) — однорічна в культурі та багаторічна (в дикому стані) трав'яниста рослина родини пасльонових (Solanace L.), яка об'єднує до 150 диких і культурних бульбоплідних видів. У культурі її вирощують як однорічну рослину — щороку висаджують бульби, з яких протягом одного вегетаційного періоду одержують урожай нових стиглих бульб. Можна вирощувати картоплю також з насіння, що застосовується переважно у селекційній практиці.

Слайд 17

Томати

Слайд 18

Помідо р, томат (Lycopersicum) — підрід рослин родини пасльонових. Однорічні чи багаторічні (у тропічних зонах) трав'янисті або напівкущові рослини заввишки 40—120 см. Цвіте в червні — вересні. Листки непарноперисторозсічені, з довгасто-яйцевидними листочками. Квітки двостатеві, дрібні, жовті, на довгих ніжках, зібрані півзонтиками. Плід — велика сплюснута куляста соковита, м'ясиста, дво- чи багатокамерна ягода. Відомо 7 видів, що дико ростуть у тропічній Америці. Найважливіше госп. значення має 1 вид: П. звичайний, або їстівний (L. Esculentum) — овочева культура. Плоди П. містять велику кількість вітамінів (B1, B2, C, P, PP), провітамін A, цукри (2.1—8.8%), яблучну і цитринову кистлоту та мінеральні речовини. Помідори споживають вареними, солоними, маринованими; з них виготовляють томатний сік, томат-пюре. Іноді рід П. об'єднується з родом паслін (лат. Solanum).

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство