Погода в рідному краї
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мультимедійний супровід уроків з курсу “Я і Україна Природознавство” 4 клас Урок 24 Погода в рідному краї Автор Саражинська Наталія Анатоліївна
Ще здавна люди прагнули пояснити явища природи. Від чого буває вітер? Що таке громовиці та блискавки? Як народжується дощ? Хто розфарбовує веселку? Відповіді на ці запитання ти зможеш дати після цього уроку.
Нашу планету оточує шар повітря товщиною приблизно 500 км, який називають Ця оболонка не дає сонячним променям спалити все живе на Землі. - 500 км атмосферою
Атмосфера складається з кількох шарів. Зміни, які відбуваються в найнижчому шарі (10км) називаються погодою.
Погода протягом дня залежить від Сонця, повітря і води. Сонце дає нам тепло, вітер утворюється від руху повітря, а вода, утворюючи хмари, дарує нам дощ, сніг.
Температуру повітря вимірюють термометром. Там, де Сонце нагріває поверхню Землі більше, повітря над нею стає теплішим.
Повітря весь час рухається над поверхнею Землі. Тепле повітря легке, тому воно піднімається вгору. На його місце переміщається повітря з холодних місць.
У повітрі є невидима водяна пара. Під час охолодження повітря частина водяної пари перетворюється на дрібнесенькі краплинки води.
Піднімаючись вгору, тепле повітря разом з крапельками охолоджується. Маленькі крапельки вологи перетворюються на мільйони крапельок води побільші в розмірах. Вони з’єднуються і утворюють хмари.
Повітря вгорі стає все холодніше. Утворюються все нові краплі води. Коли їх набирається досить багато, вони стають занадто важкими для хмари і випадають опадами на землю.
Воду, яка випадає з повітря на поверхню землі, називають опадами. Опади – це дощ град сніг роса іній
Сніг Сніжинки утворюються так, як і дощові краплі. Коли дуже холодно, краплі води замерзають в кристалики льоду і падають з хмари у вигляді снігу.
Град – це замерзлі краплинки дощу. Переміщуючись в хмарах, вони обростають льодом, а потім падають на землю.
Грім і блискавка. Коли погода дощова і вітряна, буває, що всередині хмари накопичується електрика.
Блискавка нагріває оточуюче повітря. Гаряче повітря зіштовхується з набагато холоднішим і утворюється грім.
Веселка Веселку видно, коли промені сонця проходять крізь дощові краплі. Кольори розміщені завжди в одному порядку: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий.
Дощ і розтавший сніг збираються в джерельця і прямують до річок, які несуть свої води в озера і океани. Потім вода оновлює свій шлях.
Складають прогноз синоптики-метеорологи. Наука, що вивчає зміни погоди і стан атмосфери, називається метеорологією.
Синоптики ведуть спостереження за погодою на метеорологічних станціях. Ці станції розміщені на територіїї всієї земної кулі.
Наукові передбачення погоди вимагають великої кількості даних, глибоких знань і найсучаснішої техніки.
Щоб скласти прогноз погоди, наприклад, для міста Києва терміном на три доби, необхідні дані усіх метеостанцій Північної півкулі, а на 5-7 діб – зі всієї Землі.
У минулі часи, коли не було метеостацій, люди завбачували погоду, користуючись місцевими ознаками. Багато з цих ознак мають наукове обґрунтування.
Ось кілька з них: якщо бджоли не вилітають з вуликів, а мурашки не снують біля свого гнізда – буде дощ.
Ми знаходимось далеко від морів, океанів. Тому, найчастіше у нас буває порівняно суха погода. Морські вітри не доносять вологу так далеко.
Схожі презентації
Категорії