X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найнезвичайніші істоти нашої планети

Завантажити презентацію

Найнезвичайніші істоти нашої планети

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найнезвичайніші істоти нашої планети todis.at.ua

Слайд 2

Ангорський кролик

Слайд 3

Виглядає ангорський кролик по-справжньому ефектно, у деяких екземплярів шерсть в довжину досягає 80 см. Вона дуже цінна, з неї виготовляють багато корисних речей, в тому числі хустки, панчохи, рукавички, та й просто тканини. Розведенням ангорського кролика люблять займатися жінки, ось чому тварину ще іменують "дамською“. Є одним з найдавніших порід кроликів, названих на честь столиці Туреччини - міста Анкари. Ці милі тварини виглядають, як справжня пухнаста хмара з вухами.

Слайд 4

Риба крапля

Слайд 5

Мешкає на великій глибині біля берегів Тасманії і Австралії. Тиск на таких глибинах настільки великий, що лише гелеподібний склад тіла з щільністю, меншою ніж у води, і допомагає рибі зберігати життєздатність і плавати з невеликою витратою енергії. Довжина тіла у риби-краплі може досягати 65 см, хоча вона і не має м'язів, цілком задовольняється тією здобиччю, яка плаває навколо неї.

Слайд 6

Зірконіс

Слайд 7

Цей незвичайний кріт, що мешкає в Північній Америці, відрізняється дивним м'ясистим носом. На кінці мордочки у нього знаходиться 22 рухаючих рожевих щупальця, які дуже чутливі і використовуються ним як своєрідні антени. Також кріт хизується лускатими лапами і товстим, пухнастим, водо-відштовхувальним хвостом, де зберігаються запаси жиру.

Слайд 8

Листяний морський дракон

Слайд 9

Ця морська риба є родичем морського коника і мешкає у водах західної та південної частини Австралії. Зазвичай морського дракона можна зустріти на мілководді, де вода непогано прогрівається. Відмінною особливістю тварини є відростки на тілі і голові, що нагадують листя і служать для маскування. У воді дракон рухається з допомогою плавця, який знаходиться на гребені шиї, також використовується і спинний плавник близько кінчика хвоста. Плавці тварини повністю прозорі. Дракон не такий вже і малий - він може виростати до 45 см. Цікаво, що листяний морський дракон є офіційною емблемою штату Південна Австралія.

Слайд 10

Птах ківі

Слайд 11

Серед птахів самим незвичайним вважається птах ківі (Apteryx). Те, що птахи можуть не літати, вже нікого не дивує, але пір'я ківі дуже схожі на шерсть, а його зовнішній вигляд настільки не характерний для пернатих, що його «пташине походження» видає, хіба що, звичка ховати дзьоб під крило під час відпочинку. У ківі грушоподібне тіло, маленька голова, коротка шия, зовсім маленькі очі. Крила, а точніше їх редукція, ледь помітна з-під оперення, вони всього 5 см в довжину. 

Слайд 12

Амазонська королівська мухоловка

Слайд 13

Ці хитрі пернаті роз-ташовують свої гнізда над самою водою. Тож не дивно, що хижакам до них зась. Незважаючи на невеличкі розміри тіла, мухоловки будують собі розкішні апартаменти. Діаметр їхніх гнізд іноді сягає двох метрів. Батьківщина цих мухоловок — Амазонка. Більше ніде в світі у дикій природі цей вид птахів не зустрічається.

Слайд 14

Імператорський тамарін

Слайд 15

Ця чіпкохвоста мавпа живе в дощових лісах басейну Амазонки, а також у Перу, Болівії і Бразилії. Особливу прикмету видно відразу - це особливі білі вуса, які звисають двома пасмами до плечей і грудей. Нігті є тільки на великих пальцях задніх ніг, на інших же ростуть кігті. Основну частину життя ці мавпи проводять на деревах, там, куди не можуть потрапити більш великі види приматів. Тамаріни живуть не поодинці, а групами в 2-8 особин. При цьому у кожного члена є свій ранг, вгорі ієрархії завжди знаходиться стара самка, не дивно, що при такому "матріархаті" дитинчат носять на собі самці. Довжина тіла мавп всього близько 25 см, при цьому їх хвіст може досягати 35 см. Дорослі особини важать не більше 250 грамів.

Слайд 16

Аксолотль

Слайд 17

Ця личинкова форма земноводного проживає в гірських ставках Мексики. Особливою прикметою аксолотля є 6 кошлатих і довгих гілок, що ростуть по 3 з кожної сторони голови. Насправді це не прикраса, а зябра. Періодично личинка, притиснувши до тіла, струшує їх, тим самим звільняючи від органічних залишків. Плаванню аксолотля сприяє широкий і довгий хвіст. Ця дивовижна тварина вміє дихати і зябрами, і легенями. У разі знаходження у воді достатньої кількості кисню, аксолотль використовує легені, в такому випадку зябра з часом частково атрофуються. Загальна довжина земноводного досягає 30 см, спосіб життя їх розмірений, на свої дії вони намагаються не витрачати багато енергії. Цей хижак воліє спокійно лежати в засідці на дні, вичікуючи здобичі і зрідка здійснюючи рейди до поверхні за повітрям.

Слайд 18

Тапір

Слайд 19

Ця велика тварина харчується травою і мешкає в Центральній Америці, а також теплих місцях Південної Америки та південно-східної Азії. Тапіри примітні тим, що ці ссавці досить давні - тапіроподібні тварини жили ще 55 мільйонів років тому. Найбільш близькими сучасними родичами цих тварин є інші непарнокопитні - носороги. Передні ноги тварин чотирипалі, а задні - трипалі. Пальці володіють невеликими копитцями, які допомагають пересуватися по мокрій і м'якій землі. Розміри тапірів залежать від їх видів, зазвичай їх довжина близько двох метрів, висота в холці не перевищує метра. Вага тварин становить від 150 до 300 кг. Живуть у лісах, тапіри дуже люблять воду. Основною їхньою їжею є ягоди, листя та фрукти. Природних ворогів у тапіра мало, основна небезпека походить від людини, яка полює на цих безневинних тварин заради м'яса і шкіри.

Слайд 20

Носач

Слайд 21

Цю мавпу сімейства мартишкових можна зустріти тільки на острові Борнео, де вона облюбувала прибережні райони. Самою відмітною особливістю тварин, звичайно ж, є великий ніс, схожий на огірок. Однак така риса притаманна лише самцям. Верхня частина носачів пофарбовані в жовтувато-коричневий колір, а нижня - в білий. Безволосе обличчя червоне, руки, ноги і хвіст мають сіре забарвлення. Розміри цих мавп зазвичай від 66 до 75 см, довжина хвоста приблизно дорівнює довжині тулуба. Вага у самців від 16 до 22 кг, самки ж важать удвічі менше. Носачі люблять і вміють плавати, вони стрибають у воду прямо з дерев, в довжину під водою мавпи можуть пропливати до 20 метрів. Саме вони вважаються кращими плавцями серед приматів.

Слайд 22

Геренук

Слайд 23

Геренук, відомий також як жирафова газель - це вид антилоп з довгою шиєю, які живуть у пустелях східної частини Африки. З сомалійської мови «геренук» перекладається як «шия жирафа». І справді, цей вид антилоп дуже нагадує жирафа — довга шия, невелика голова, величезні очі та вуха. Зазвичай геренуки харчуються акацією. Тонка і довга шия допомагає їм діставати  листя, до яких не можуть дістатися інші антилопи. Більше того, вони здатні стати на задні ноги і діставати ще вище.

Слайд 24

Ай-ай (мадагаскарська руконіжка)

Слайд 25

Це найбільша тварина з усіх нічних приматів мешкає на Мадагаскарі. Ай-ай займає ту ж екологічну нішу, що і дятли. Цей вид був виявлений зовсім недавно, він налічує всього кілька десятків особин, тому і є вкрай рідкісним. Пофарбований в бурий колір з білою цяточкою, володіє великим пухнастим хвостом, харчується личинками, черв'яками. Спочатку через великі зуби цих приматів передбачалося, що вони харчуються, як гризуни. Важать ай-ай близько 2,5 кг, довжина їх тіла 30-37 см, хвіст може досягати 16 см.

Слайд 26

Довгоп’ят

Слайд 27

Ці тварини мешкають в Південно-Східній Азії, переважно на островах, належать вони до приматів. Їх особливістю є довгі задні лапи і велика голова, яка здатна розвернутися практично на 360 градусів. Долгоп’яти володіють хорошим слухом, їх пальці дуже довгі. Примати мають сіру або коричневу м'яку шерсть. Але найбільше вони виділяються своїми очима, що мають діаметр до 16 мм. Самі ж тваринки досить невеликі, їх ріст від 9 до 16 см. А ось хвіст може значно перевищувати довжину тіла, доходячи до 28 см. Вага долгоп’ят коливається від 80 до 160 грам. Колись давно ці тварини відігравали важливу роль у забобонах і міфології народів Індонезії. Через особливості обертання голови тварини люди довго вважали, що та зовсім не прикріплена до тіла, а тому зіткнення з ними було небезпечним, так як людину могла чекати така ж доля.

Слайд 28

Качкодзьоб

Слайд 29

Цей водоплавний ссавець зустрічається лише в Австралії. Замість звичайного рота ця тварина має дзьоб, завдяки якому вона може харчуватися як і птиці в мулі. Тіло качкодзьоба зазвичай 30-40 см в довжину, хвіст же має розмір в 10-15 см. Вага тварини становить не більше 2 кг, при цьому самки приблизно на 30% менше. Мало хто знає, що качкодзьоб один з небагатьох отруйних ссавців. Хоча для людини отрута і не смертельна, вона може викликати сильний головний біль, на місці ж укусу утворюється набряк, який поступово розростається. В результаті біль може зберігатися на багато днів або навіть кілька місяців.

Слайд 30

http://uadog.info http://molomo.com.ua http://faktysvitu.com.ua http://svitup.com http://www.catsmob.com http://pustunchik.ua http:// google.com.ua Джерела інформації

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство