X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Моря України

Завантажити презентацію

Моря України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

моря України

Слайд 2

Азовське море Староруська назва Сурозьке море. Внутрішнє море Атлантичного океану. Площа його біля 38 тис.кв.км. Береги низькі, але є і круті, особливо біля міста Бердянська.

Слайд 3

Азовське море тепле, мілке. Найбільша глибина 14 м. В нього впадають багато рік: Обіточна, Берда, Кальміус, Дон, Кубань.Влітку море нагрівається до +30. Взимку замерзає біля берегів, а буває і все.

Слайд 4

Чорне море Поєднується з Азовським морем Керченською протокою. Площа його 423 тис.кв.км. Море глибоке. Найбільша глибина 2245 м.Південна частина півострова Крим гориста, решта берегів – низовинні.

Слайд 5

В Чорне море впадають ріки Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг. Побережжя моря вкрите галькою – гладенькими камінцями. Вода дуже чиста, яскраво-голуба, прохолодна.

Слайд 6

Так як в море впадає багато річок, то солоність води невелика. Взимку на морі бувають шторми, тоді воно робиться дійсно Чорне.

Слайд 7

Рослини і тварини морів Азовське море за рибними ресурсами займає провідне місце в світі. Найбільше промислове значення мають бички, тюлька, судак, тарань, лящ, оселедці, осетр.

Слайд 8

Камбала пелингас

Слайд 9

морський йорж

Слайд 10

В жарку погоду може настати мор риби.

Слайд 11

В місті Бердянську на Приморській площі встановлено пам ятник бичку, як рибі, яка спасла багато людей в голодні роки від смерті.

Слайд 12

В морі живуть дельфіни. В ясну сонячну погоду можна спостерігати, як вони граються, вистрибуючи з води.

Слайд 13

Морські водорості служать їжею рачків і інших невеликих морських тварин. А всіх цих морських тварин охоче поїдають риби. Ось чому промисел риби здебільшого залежить від того, чи є в цих місцях водорості. Але водорості не тільки служать їжею для морських тварин. Вони збагачують воду киснем і очищають її від бактерій.

Слайд 14

Водорості також гарний корм для домашніх тварин, використовують як добрива, виготовляють ліки. Деякі водорості їдять люди, бо вони дуже корисні, мають в собі багато йоду.

Слайд 15

В Чорному морі також водиться багато риби. Промислово виловлюють білугу, осетер, кефаль, ставриду, скумбрію, бички. Видобувають також мідій, устриць, креветок, крабів.

Слайд 16

багатий улов

Слайд 17

креветки

Слайд 18

морські тварини чорного моря

Слайд 19

Ядовиті тварини: морський йорж скорпена

Слайд 20

медузи морський дракон

Слайд 21

Використання морів По морях ходять пароплави і перевозять людей, перевозять транспортні грузи пароходи, баржі, танкери.

Слайд 22

На берегах морів люди побудували пансіонати, санаторії, будинки відпочинку, де відпочивають і лікуються. Цілюще морське повітря лікує людей від багатьох хвороб.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство