X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЛЮДИНА І ВСЕСВІТ

Завантажити презентацію

ЛЮДИНА І ВСЕСВІТ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Людина і Всесвіт. Астрономія – наука, що вивчає Всесвіт. Методи і засоби астрономічних досліджень Природознавство 5 клас КНЗ Кіровська ЗОШ І-ІІІ ст.

Слайд 2

Все світ — весь матеріальний світ, різноманітний за формами, що їх приймає матерія та енергія, включаючи усі галактики, зорі, планети та інші космічні тіла

Слайд 3

Всесвіт настільки великий, що його розміри важко уявити. Всесвіт, досліджуваний астрономами, — частина матеріального світу, що доступна дослідженню астрономічними засобами, які відповідають досягнутому рівневі розвитку науки (часто цю частину всесвіту називають метагалактикою), простягається на 1,6·1024 км і нікому не відомо, наскільки він великий за межами видимої частини. Модель Всесвіту за даними Millennium simulation. Зазначена білою лінією відстань становить приблизно 141 мільйонів світлових років. Жовтим позначена матерія, фіолетовим — темна матерія (що спостерігається лише побічно). Кожна жовта точка являє собою одну галактику.

Слайд 4

Астроно мія (грец. αστρον — зірка і νομος — закон) — одна з найдавніших наук, що включає спостереження і пояснення подій, які відбуваються за межами Землі та її атмосфери. Вона вивчає походження, розвиток, властивості об'єктів, що спостерігаються на небі (і перебувають поза межами Землі), а також процеси, пов'язані з ними.

Слайд 5

Клавдій Птолемей грец. Κλαύδιος Πτολεμαῖος (близько 87 — 165) — давньогрецький вчений (математик, астроном, географ, астролог), твори якого мали великий вплив на розвиток астрономії, географії та оптики

Слайд 6

Клавдій Птолемей створив геоцентричну систему світу, розробив математичну теорію руху планет навколо нерухомої Землі, яка дозволяла обчислювати їхнє положення на небі. Система Птолемея викладена в його головній праці «Альмагест» — енциклопедії астрономічних знань давнини

Слайд 7

Микола й Копе рник (пол. Mikołaj Kopernik, лат. Nicolaus Copernicus Torinensis або Thorunensis або Torunensis, ім'я при народженні — Nikolas Koppernigk; 19 лютого 1473, Торунь, Польща — 24 травня 1543, Фромборк, Польща) — польський астроном і математик, автор геліоцентричної теорії побудови Сонячної системи.

Слайд 8

Ти хо Бра ге (дан. Tycho Brahe; 14 грудня 1546, Кнутструп, Данія — 24 жовтня 1601, Прага) — данський астроном, астролог і алхімік На невеликому острові Гвен він побудував унікальну обсерваторію Ураніборг («Небесний замок»), пізніше — «Зоряний замок», де протягом 21 року проводив численні спостереження за небесними світилами.

Слайд 9

Йога ннес Ке плер (нім. Johannes Kepler; 27 грудня 1571, Вайль-дер-Штадт — 15 листопада 1630, Реґенсбурґ) — німецький філософ, математик, астроном, астролог і оптик, відомий насамперед відкриттям законів руху планет, названих законами Кеплера на його честь. В обчислювальній математиці на його честь названо метод наближеного обчислення інтегралів. Він поширював логарифмічне числення у Німеччині, заснував оптику як науку, вдосконалив телескоп-рефрактор та допоміг довести відкриття, зроблені з допомогою телескопа його сучасником Ґалілео Ґалілеєм.

Слайд 10

Галіле о Галіле й (італ. Galileo Galilei; 15 лютого 1564 — 8 січня 1642) — італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик

Слайд 11

Астроля бія (рос. астролябия, англ. astrolabe, нім. Astrolabium) — кутовимірювальний прилад яким до XVIII століття користувались для визначення широти i довготи в астрономії та навігації.

Слайд 12

Квадтрант – старовинний астрономічний прилад для відмірювання висот небесних світил над рівнем горизонту.

Слайд 13

Ґно мон (від грец. γνώμων — той, хто знає) — давній астрономічний інструмент для вимірювання часу, елементом якого є вертикальна жердина, що відкидає тінь на горизонтальний майданчик; Ґномон дозволяє визначити: - астрономічний полудень — момент, коли довжина його тіні найменша; - напрям на північ — за напрямом тіні в астрономічний полудень; - широту місця — за довжиною тіні в астрономічний полудень.

Слайд 14

Слайд 15

Методи і прилади для вивчення Всесвіту Спостереження – основа астрономії

Слайд 16

4 жовтня1957р. – початок космічної ери

Слайд 17

Юрій Олексійович Гагарін – перший космонавт Сергій Павлович Корольов – конструктор ракет 12 квітня 1961 р. – перший політ у космос

Слайд 18

Космічний корабель «Восток-1» стартує з космодрому Байконур

Слайд 19

Павло Рома нович Попо вич (5 жовтня 1930, Узин, Київщина — 29 вересня 2009, Гурзуф, Крим) — радянський льотчик-космонавт № 4, перший космонавт-українець 12 серпня — 15 серпня 1962 здійснив на кораблі-супутнику «Восток-4» перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів, спільно з А. Г. Ніколаєвим, який пілотував космічний корабель «Восток-3».

Слайд 20

Валенти на Володи мирівна Терешко ва (6 березня 1937, с. Масленниково Тутаєвського району Ярославської області Росії) — російський космонавт. Льотчик-космонавт СРСР (1963). Герой Радянського Союзу (1963). Перша у світі жінка-космонавт.

Слайд 21

Олексі й Архи пович Лео нов — радянський космонавт, перша людина, яка вийшла у відкритий космос.

Слайд 22

Ніл О лден А рмстронг (англ. Neil Alden Armstrong; 5 серпня 1930, Вапаконета, штат Огайо, США — 25 серпня 2012) — американський військовий льотчик і астронавт. Командир «Аполона 11» (Apollo 11), який виконав політ на Місяць. Він — перший землянин, який ступив на Місяць (20-21 липня 1969) — сказавши: «Це маленький крок для людини, але величезний стрибок для людства».

Слайд 23

Леоні д Костянти нович Каденю к (28 січня 1951, с. Клішківці, Чернівецька обл.) — перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України

Слайд 24

Методи і прилади для вивчення Всесвіту

Слайд 25

Дай відповідь Що таке Всесвіт? Які його розміри? Що вивчає наука астрономія? Які існували моделі світу? Які їх відмінності? Кого з дослідників Всесвіту ти знаєш? Який їхній внесок у його вивчення? Яку методи дослідження використовують в астрономії? Які прилади допомагають людям в дослідженні Всесвіту? Яких успіхів досягнуто у дослідження Всесвіту? Назви космонавтів, яких ти знаєш.

Слайд 26

Домашнє завдання § 23 с. 95 – 98, питання 1 – 4 (с. 99) § 24 с. 99 – 103, питання 1 – 3 (с. 103) Творче завдання: Зробити доповідь про вчених-астрономів, дослідження космосу, космонавтів (українців за походженням)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство