ЛЮДИНА І ВСЕСВІТ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Людина і Всесвіт. Астрономія – наука, що вивчає Всесвіт. Методи і засоби астрономічних досліджень Природознавство 5 клас КНЗ Кіровська ЗОШ І-ІІІ ст.
Все світ — весь матеріальний світ, різноманітний за формами, що їх приймає матерія та енергія, включаючи усі галактики, зорі, планети та інші космічні тіла
Всесвіт настільки великий, що його розміри важко уявити. Всесвіт, досліджуваний астрономами, — частина матеріального світу, що доступна дослідженню астрономічними засобами, які відповідають досягнутому рівневі розвитку науки (часто цю частину всесвіту називають метагалактикою), простягається на 1,6·1024 км і нікому не відомо, наскільки він великий за межами видимої частини. Модель Всесвіту за даними Millennium simulation. Зазначена білою лінією відстань становить приблизно 141 мільйонів світлових років. Жовтим позначена матерія, фіолетовим — темна матерія (що спостерігається лише побічно). Кожна жовта точка являє собою одну галактику.
Астроно мія (грец. αστρον — зірка і νομος — закон) — одна з найдавніших наук, що включає спостереження і пояснення подій, які відбуваються за межами Землі та її атмосфери. Вона вивчає походження, розвиток, властивості об'єктів, що спостерігаються на небі (і перебувають поза межами Землі), а також процеси, пов'язані з ними.
Клавдій Птолемей грец. Κλαύδιος Πτολεμαῖος (близько 87 — 165) — давньогрецький вчений (математик, астроном, географ, астролог), твори якого мали великий вплив на розвиток астрономії, географії та оптики
Клавдій Птолемей створив геоцентричну систему світу, розробив математичну теорію руху планет навколо нерухомої Землі, яка дозволяла обчислювати їхнє положення на небі. Система Птолемея викладена в його головній праці «Альмагест» — енциклопедії астрономічних знань давнини
Микола й Копе рник (пол. Mikołaj Kopernik, лат. Nicolaus Copernicus Torinensis або Thorunensis або Torunensis, ім'я при народженні — Nikolas Koppernigk; 19 лютого 1473, Торунь, Польща — 24 травня 1543, Фромборк, Польща) — польський астроном і математик, автор геліоцентричної теорії побудови Сонячної системи.
Ти хо Бра ге (дан. Tycho Brahe; 14 грудня 1546, Кнутструп, Данія — 24 жовтня 1601, Прага) — данський астроном, астролог і алхімік На невеликому острові Гвен він побудував унікальну обсерваторію Ураніборг («Небесний замок»), пізніше — «Зоряний замок», де протягом 21 року проводив численні спостереження за небесними світилами.
Йога ннес Ке плер (нім. Johannes Kepler; 27 грудня 1571, Вайль-дер-Штадт — 15 листопада 1630, Реґенсбурґ) — німецький філософ, математик, астроном, астролог і оптик, відомий насамперед відкриттям законів руху планет, названих законами Кеплера на його честь. В обчислювальній математиці на його честь названо метод наближеного обчислення інтегралів. Він поширював логарифмічне числення у Німеччині, заснував оптику як науку, вдосконалив телескоп-рефрактор та допоміг довести відкриття, зроблені з допомогою телескопа його сучасником Ґалілео Ґалілеєм.
Галіле о Галіле й (італ. Galileo Galilei; 15 лютого 1564 — 8 січня 1642) — італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик
Астроля бія (рос. астролябия, англ. astrolabe, нім. Astrolabium) — кутовимірювальний прилад яким до XVIII століття користувались для визначення широти i довготи в астрономії та навігації.
Квадтрант – старовинний астрономічний прилад для відмірювання висот небесних світил над рівнем горизонту.
Ґно мон (від грец. γνώμων — той, хто знає) — давній астрономічний інструмент для вимірювання часу, елементом якого є вертикальна жердина, що відкидає тінь на горизонтальний майданчик; Ґномон дозволяє визначити: - астрономічний полудень — момент, коли довжина його тіні найменша; - напрям на північ — за напрямом тіні в астрономічний полудень; - широту місця — за довжиною тіні в астрономічний полудень.
Юрій Олексійович Гагарін – перший космонавт Сергій Павлович Корольов – конструктор ракет 12 квітня 1961 р. – перший політ у космос
Павло Рома нович Попо вич (5 жовтня 1930, Узин, Київщина — 29 вересня 2009, Гурзуф, Крим) — радянський льотчик-космонавт № 4, перший космонавт-українець 12 серпня — 15 серпня 1962 здійснив на кораблі-супутнику «Восток-4» перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів, спільно з А. Г. Ніколаєвим, який пілотував космічний корабель «Восток-3».
Валенти на Володи мирівна Терешко ва (6 березня 1937, с. Масленниково Тутаєвського району Ярославської області Росії) — російський космонавт. Льотчик-космонавт СРСР (1963). Герой Радянського Союзу (1963). Перша у світі жінка-космонавт.
Олексі й Архи пович Лео нов — радянський космонавт, перша людина, яка вийшла у відкритий космос.
Ніл О лден А рмстронг (англ. Neil Alden Armstrong; 5 серпня 1930, Вапаконета, штат Огайо, США — 25 серпня 2012) — американський військовий льотчик і астронавт. Командир «Аполона 11» (Apollo 11), який виконав політ на Місяць. Він — перший землянин, який ступив на Місяць (20-21 липня 1969) — сказавши: «Це маленький крок для людини, але величезний стрибок для людства».
Леоні д Костянти нович Каденю к (28 січня 1951, с. Клішківці, Чернівецька обл.) — перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України
Дай відповідь Що таке Всесвіт? Які його розміри? Що вивчає наука астрономія? Які існували моделі світу? Які їх відмінності? Кого з дослідників Всесвіту ти знаєш? Який їхній внесок у його вивчення? Яку методи дослідження використовують в астрономії? Які прилади допомагають людям в дослідженні Всесвіту? Яких успіхів досягнуто у дослідження Всесвіту? Назви космонавтів, яких ти знаєш.
Домашнє завдання § 23 с. 95 – 98, питання 1 – 4 (с. 99) § 24 с. 99 – 103, питання 1 – 3 (с. 103) Творче завдання: Зробити доповідь про вчених-астрономів, дослідження космосу, космонавтів (українців за походженням)
Схожі презентації
Категорії