Кругообіг води в природі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дивовижне вічне коло Є в цілющої води. І нема йому початку, І нема йому кінця. В нім, немов найменша цятка, Б'ється серце джерельця. Т. Коломієць Фоміна Н.С.
Вода дорожча за золото, стверджували бедуїни, які все життя кочували в пісках. Вони знали, що ніякі багатства не врятують мандрівника в пустелі, коли вичерпаються запаси води. У пустелі людина без води не витримує й доби. Майже 25 століть тому у західній частині Єгипту у безводних пісках Сахари безслідно зникла могутня 50-тисячна армія перського царя Камбіса. Фоміна Н.С.
Якби всю воду Землі можна було рівномірним шаром розподілити на всій планеті, утворився б Світовий океан, глибина якого сягала б 4 км. У Чорному морі глибше 200 м тварини і рослини жити не можуть, бо у воді розчинено багато шкідливих сполук. Із 90 хімічних елементів, які зустрічаються у природі, у морській воді вчені виявили 70. Фоміна Н.С.
Верблюд не лише запасає воду, а й дуже економно її витрачає. Його ніс вбирає в себе всю водяну пару, що виходять з організму разом з видихнутим повітрям – ні крапельки не втрачає. А от людина із випаровуванням втрачає майже третину спожитої рідини. Один міський житель за добу використовує від 200 до 400 л води. Воду називають колискою життя, матір'ю врожаю. Фоміна Н.С.
22 березня – Всесвітній день водних ресурсів. З 1980 по 1990 р. тривало Міжнародне 10-річчя щодо забезпечення питною водою і покращення її якості. З 2005 по 2015 р. оголошено 10-ліття “Вода для життя” (охорона й збереження води). Фоміна Н.С.
Сніжинки виникають завдяки водяній парі. Не великій висоті, де панує сильний холод, з неї утворюються крихітні крижинки-кристалики. Шестикутні кристалики весь час ростуть, збільшуються і, нарешті, стають дивовижними зірочками. Сніжинки дуже повільно опускаються, вони злипаються і падають на землю у вигляді лапатого снігу. Фоміна Н.С.
Більше 5 тисяч мікроплівок із зображеннями сніжинок зібрали вчені. Двох однакових немає. Фоміна Н.С.
Схожі презентації
Категорії