X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кругообіг води в природі"

Завантажити презентацію

"Кругообіг води в природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кругообіг води в природі

Слайд 2

Слайд 3

Кругоо біг води  — безперервний процес обертання води на земній кулі, що відбувається під впливом сонячної радіації і дії сили тяжіння.

Слайд 4

1 .Океанічні відклади 2.Озерні відклади 3.Клітковина в річних кільцях дерев 4.Сніг і льодовиковий лід 5.Підземні води глибокого залягання 6.Відклади в печерах

Слайд 5

Три чверті поверхні земної кулі вкриті водою. Водну оболонку землі називають гідросферою. Більшу її частину становить солона водаморів і океанів, а меншу — прісна вода озер, річок, льодовиків, ґрунтові води та водяна пара. На землі вода існує в трьох агрегатних станах: рідкому, твердому та газоподібному. Без води неможливе існування живих організмів. У будь якому організмі вода є середовищем, у якому відбуваються хімічні реакції, без яких не можуть жити живі організми. Вода є найціннішою та найнеобхіднішою речовиною для  життєдіяльності живих організмів.

Слайд 6

Постійний обмін вологою між гідросферою, атмосферою і земною поверхнею, що складається з процесів випаровування, перенесення водяної пари в атмосфері, її конденсації в атмосфері, випадання опадів і стоку, отримав назву кругообігу води в природі (вологообіг). Атмосферні опади частково випаровуються, частково утворюють тимчасові та постійні водотоки й водойми, частково просочується в землю і утворюють підземні води.

Слайд 7

Види Розрізняють декілька видів колообігу в природі: Великий, або світовий, кругообіг . Малий, або океанічний, кругообіг . Внутрішньоконтинентальний кругообіг.

Слайд 8

Великий, або світовий, кругообіг — водяна пара, що утворилася над поверхнею океанів, переноситься вітрами на материки, випадає там у вигляді атмосферних опадів і повертається в океан у вигляді стоку. У процесі вологообігу змінюється якість води: при випаровуванні солона морська вода перетворюється в прісну, а забруднена — очищається.

Слайд 9

Малий, або океанічний, кругообіг — водяна пара, що утворилася над поверхнею океану, сконденсується і випадає у вигляді опадів знову в океан.

Слайд 10

Внутрішньоконтинентальний кругообіг — вода, що випарувалась над поверхнею суходолу, знову випадає на суходіл у вигляді атмосферних опадів. Зрештою, опади в процесі руху знову досягають Світового окена

Слайд 11

Швидкість Швидкість перенесення різних видів води змінюється в широких межах, тому і періоди витрат, і періоди поновлення води також різні. Вони змінюються від декількох годин до декількох десятків тисячоліть. Запаси ґрунтової вологи мають приблизно річний період накопичення і витрат. Атмосферна волога, що утворюється при випаровуванні води з океанів, морів та суходолу й існує у вигляді хмар, поновлюється в середньому через вісім днів. Води, що входять до складу живих організмів, поновлюються протягом декількох годин. Це найактивніша форма водообміну.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія