X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Їжак Вухатий

Завантажити презентацію

Їжак Вухатий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Червона книга України: Їжак Вухатий

Слайд 2

ІЖАК ВУХАТИЙ Їжачок вуха тий, або їжак вухатий — ссавець родини їжакові, мешканець степової смуги.

Слайд 3

Поширення Ареал охоплює степи та пустелі Євразії (Передкавказзя, Кавказ, Закавказзя, Середня Азія), північну Африку. В Україні відмічений кількома знахідками на півдні Донецької та в Луганській обл. Місця перебування — степові місцевості: схили, крейдяні відслонення, яри. Також зустрічається на піщаних борових терасах. Мапа поширення їжачка вухатого в Україні

Слайд 4

Стан популяцій в Україні Чисельність в Україні незначна. Причини зміни чисельності: розорювання степів; застосування пестицидів; наявність ворогів: лисиць, тхорів, куниць, сов, канюка.

Слайд 5

Спосіб життя Веде нічний спосіб життя, живе в норах. Як тимчасові схованки використовує ямки в землі та щілини між камінням. Із зниженням температури повітря стає малорухливим, а після випадання снігу залягає у зимову сплячку на 5-6 місяців. Цікаво, що сердце їжака б'ється зі швидкістю 200 ударів на хвилину, а під час зимової сплячки всього 20 ударів на хвилину .

Слайд 6

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ Живиться безхребетними і дрібними хребетними (комахами, ящірками, зміями, гризунами), а також яйцями птахів, які гніздяться на землі, лише іноді — рослинами. Парується в кінці березня — квітні. Тривалість вагітності і кількість виводків не встановлено. Виводки з 4-8 малят зустрічаються в кінці квітня — вересні. Статевозрілим стає у віці близько року.

Слайд 7

Заходи охорони Їжака вухатого занесено до Червоної книги України (1980, 1994, 2009). Статус охорони — III категорія.

Слайд 8

Заходи охорони Колись, до зникнення з території України охоронявся в Українському степовому та Луганському природних заповідниках. Розмноження у неволі: відловлені вагітні самиці у неволі народжували і вигодовували малят. У 1989-1991 роках у Київському зоопарку одержано три покоління їжаків вухатих.

Слайд 9

Їжак завжди був героєм дитячої літератури, дитячих фільмів та мультиплікації. Їжак у мистецтві

Слайд 10

Їжак на монетах 500 монгольських тугриків із зображенням вухатого їжака випустила компанія «Coin Invest Trust»для Банку Монголії. Також є ось така монета.

Слайд 11

Їжак вухатий у філателії

Слайд 12

Бережіть мене!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство