ХМАРИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Перисті хмари (Пір'ясті хмари) – окремі тонкі білі нитки, зібрані в пучки, гряди тощо. Складені з льодяних кристалів, спостерігаються вище 6000 м. Служать провісниками зміни погоди.
Перисто-шаруваті хмари - хмари, "білясте прозоре покривало", складене з льодяних кристалів. З'являється при наявності навколо Сонця чи Місяця оптичних явищ - гало тощо. Спостерігається вище 6000 м над поверхнею Землі і пов'язані з наближенням теплого фронту.
Купчасто-дощові хмари - темні основи яких знаходяться на висоті 100-200 м і складені з водяних крапель, а білі вершини простягаються до висоти 8-10 км, інколи - до 14 км і складені з льодових кристалів. З ними пов'язані зливові опади і грозові явища.
Високо шаруваті хмари - молочно-сірий шар хмар через які Сонце світить нечітким колом, розташовані на висоті 2000-6000 м.
Шарувато-дощові хмари - рівний сірий хмарний покрив, з якого випадають суцільні опади чи мряка. Диск Сонця чи Місяця не просвічує, тому що покрив має велику вертикальну потужність. Висота хмар 50-100 м.
Гігрометр (рос. гигрометр; англ. hygrometer; нім. Hygrometer n, Feuchtigkeitsmeter n) — прилад для вимірювання величин, які характеризують вологість речовини в газоподібному стані.
Схожі презентації
Категорії