Аотеароа - країна Довгої Білої Хмари
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Нова Зеландія або "Аотеароа", як її називають на своєму діалекті маорі — корінні жителі країни, що означає «Країна Довгої Білої Хмари". Турбота про природні багатства тут досягла буквально рангу релігії, що дозволяє насолодитися місцевими пейзажами майже в первозданному вигляді.
Основні географічні відомості Нова Зеландія розташована в південно-західній частині Тихого океану в полінезійському триукутнику. Основну територію країни складають два острови, що мають відповідні назви — острів Південний та острів Північний. Західне узбережжя островів омивається Тасмановим морем, решта берегів країни — Тихим океаном. Острови Південний та Північний розділені протокою Кука. Крім двох основних островів, Нової Зеландії належить близько 700 островів, більшість з них незаселені. Найбільшими з них є острів Стюарт, острови Антиподів, острів Окленд, острови Баунті, острови Кемпбелл, архіпелаг Чатем та острів Кермадек. Загальнаа площа країни складає 268 680 км². Це трохи менше ніж Італія або Японія, дещо більше Англії. Довжина берегової лінії Нової Зеландії становить 15 134 кілометрів.
Північний острів, площею 115 777 км², 14-й за величиною острів на планеті. Острів менш гористий, ніж Південний, та більш зручний для створення населених пунктів та морських портів, саме тому на ньому проживає більша частина населення. Тут розташовані найбільші міста країни. Найвищою точкою Північного острова є активний вулкан Руапеху, висотою 2797 м. Північний острів відзначається значною вулканічною активністю: з шести вулканічних зон країни п`ять розташовані на ньому. В центрі Північного острова розташоване озеро Таупо, найбільше озеро в Новій Зеландії. З нього бере початок річка Уаїкато, довжиною 425 кілометрів, найдовша ріка в Новій Зеландії.
Південний острів — найбільший острів Нової Зеландії та 12-й по величині острів планети, його площа становить 151 215 км². На острові проживає приблизно одна четверта частина населення країни. Вздовж острова з півночі на південь тягнеться хребет складчатих гір: Південні Альпи, найвища вершина яких гора Кука, інша офіційна назва — Аоракі) висотою 3754 м. Крім неї на Південному острові є ще 18 вершин висотою понад 3000 м. Східна частина острова рівнинна та практично повністю зайнята сільськогосподарськими угіддями. Західне узбережжя острова заселене значно менше. Тут збереглись значні масиви практично недоторканої природи з первісним рослинним та тваринним світом. Західна частина знаменита також чисельними національними парками, фіордами та льодовиками, що спускаються із схилів Південних Альп просто в Тасманове море. Найбільше озеро острова — Те-Анау.
Схожі презентації
Категорії