X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електричні явища в атмосфері

Завантажити презентацію

Електричні явища в атмосфері

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електричні явища в атмосфері

Слайд 2

зміст Полярне сяйво Блискавки,їх види

Слайд 3

а - у вигляді вузького кільця в магнітно-спокійні періоди б - у вигляді заштрихованої області в магнітно-активні періоди Цифрами вказані висоти овалу над поверхнею Землі Овали полярного сяйва над поверхнею Землі:

Слайд 4

Полярне сяйво Полярне сяйво - світіння верхніх разріджених шарів атмосфери, які викликані взаємодією атомів і молекул на висотах 90-1000 км з зарядженими частинами великої енергії (електронами і протонами), що потрапляють в земну атмосферу з космосу.

Слайд 5

Овал полярного сяйва над поверхнею Землі

Слайд 6

Сяйва діляться на: однорідні дуги и полоси (які тягнуться через все небо у вигляді прямої чи зігнутої лінії) променеві форми зі значною вертикальною протяжністю дифузні і неправильні плями великі однорідні дифузні поверхні

Слайд 7

Однорідна і промениста полоси

Слайд 8

Корона

Слайд 9

Однорідна полоса

Слайд 10

Промениста полоса

Слайд 11

Дифузна однорідна пляма

Слайд 12

Блискавка Блискавка – великий електричний іскровий розряд в атмосфері, який проявляється яскравою вспишкою світла і супроводжується громом.

Слайд 13

Види блискавки Лінійні Плоскі Кульові

Слайд 14

Лінійна блискавка (ЛБ) – електричний розряд в повітрі між землею і хмарами, або між хмарами. ЛБ виникає внаслідок утворення в повітрі різниці потенціалів між електронно неоднорідними осередками в самій хмарі, або між землею і хмарою. По своїй природі ЛБ є електричною дугою, виникнення якої супроводжується світловою та звуковою енергією.

Слайд 15

Плоска блискавка - це електричний спалах на поверхні хмар. Вона може бути просто відблиском іскрової блискавки, якої не видно з-за хмар, або особливого виду розрядом у формі кущового або мерехтливого світла, що з'являється у верхніх частинах хмар. Грози з плоскими блискавками належать до розряду слабих. У наших широтах вони спостерігаються лише рано навесні і пізно восени.

Слайд 16

Кульова блискавка — сферичний розряд, який існує в атмосфері певний час. Це здебільшого куля діаметром 10—20 см(але іноді може з'являтися у вигляді груші або яйця), червонуватого світіння, яка повільно рухається у повітряній течії і супроводжується свистячим або шиплячим звуком. Куля може існувати від декількох секунд до декількох днів.

Слайд 17

Блискавка

Слайд 18

Блискавка

Слайд 19

Блискавка

Слайд 20

Надземні блискавки

Слайд 21

Схема розвитку надземної блискавки а) б) в)

Слайд 22

Плоскі блискавки

Слайд 23

Кульова блискавка

Слайд 24

Кульова блискавка

Слайд 25

Люди і блискавка Блискавки — велика загроза для життя людей. Ураження блискавкою можливо як при перебуванні просто неба, так і в закритому приміщенні. Частіше страждають люди, що знаходяться під час грози на відкритій місцевості, переховуються від дощу під деревами і поблизу від працюючого електроустаткування (включеного в мережу телевізора, радіоприймача або увімкненого мобільного телефону).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство