X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
дроб-янки

Завантажити презентацію

дроб-янки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала вчитель вищої категорії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 м. Умані Баранюк Вікторія Вікторівна

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Фотознімки у значному збільшенні

Слайд 6

Роль в природі Фіксація вільного азоту Виділення органічних речовин за життя Особливий тип фотосинтезу

Слайд 7

Розмноження Діленням клітини Розпаданням (дробленням) на менші частини, що можуть проростати Спорами

Слайд 8

В період масового розмноження відбувається їх гниття – «цвітіння води». Явище супроводжується поганим запахом і непридатністю до вживання води. Навіть гибеллю риби.

Слайд 9

Поширення у природі Живуть скрізь: у водоймах прісних і солоних, на поверхні ґрунту і глибинних озерах, в жарких пустелях і на скалах, в гарячих джерелах і на льодовиках, у темряві і без кисню, входять в склад інших організмів (наприклад лишайників).

Слайд 10

Спіруліна Носток Використання людьми У Південній Америці і Китаї через недолік інших видів продовольства використовують у їжу, висушуючи і готуючи борошно.

Слайд 11

Спіруліна вміщує велику комбінацію цінних для організму людини речовин Використовується більш, ніж у 60 країнах світу, як лікувально-профілактична харчова добавка (БАД).

Слайд 12

Мікро (з грецького) – малий. Мікроскопічного розміру організми, що відносяться до рослинного світу. Розміри бактерій значною мірою залежать від зовнішніх умов і коливаються в межах від часток мікрометра до кількох мікрометрів Бактерії (мікроби, мікроорганізми)

Слайд 13

Бактерії можна побачити лише за великого збільшення під мікроскопом

Слайд 14

Бактерії бувають різні за формою: кульки, палички, коми, спіралі…

Слайд 15

Більшість бактерій безбарвні, деякі з них мають червоне, зелене і пурпурове забарвлення,

Слайд 16

Кожні 20 хвилин бактерія ділиться навпіл. З однієї бактерії утворюються дві, які також діляться. За добу одна бактерія може утворити мільярди нових.

Слайд 17

Бактерії – частина живої природи.

Слайд 18

Кількість бактерій в 1 г ґрунту може досягати сотень мільйонів і навіть кількох мільярдів. Бактерії проникають у ґрунт на глибину до 5 метрів.

Слайд 19

Типовий представник ґрунтових бактерій

Слайд 20

У воді кількість бактерій менша, ніж у ґрунті. 1 мл води від 5 до 100 тис. Найменше у воді артезіанських свердловин і джерел. Найбільше поблизу берега у верхніх шарах води.

Слайд 21

У повітрі бактерій міститься ще менше, ніж у воді. Забруднення повітря бактеріями залежить від багатьох причин: пори року, географічної зони, характеру рослинності, забрудненості пилом тощо.

Слайд 22

Найбільше бактерій налічують у закритих приміщеннях, де їх може скупчуватись до 300 тис. в 1 мм ³. У сільській місцевості повітря чистіше, ніж у міській.

Слайд 23

Слайд 24

На тілі здорових людей і тварин, а також у їхніх органах завжди зустрічається багато видів бактерій

Слайд 25

Особливо багато бактерій на шкірі людини, у тому числі й хвороботворних, якщо вона не дотримується правил гігієни

Слайд 26

Вони поселяються на рослинах, в організмі тварин і людей. Спричиняють такі захворювання, як дифтерія, туберкульоз, ангіна, дизентерія, холера, тиф, скарлатина та багато інших, несвоєчасне лікування яких може призвести до смерті. Можуть переноситись комахами (блохами та вошами) Стережися хвороботворних бактерій !

Слайд 27

Вакцина Медичний препарат для створення імунітету до інфекційних хвороб. Виготовляють з ослаблених або вбитих хвороботворних бактерій, продуктів їх життєдіяльності.

Слайд 28

Роль бактерій у природі Беруть участь у процесах гниття та бродіння, тобто виконують санітарну роль у природі Більшість бактерій живиться рештками рослин і тварин. Вони очищають довкілля від забруднення і збагачують ґрунт поживними речовинами.

Слайд 29

Відіграють велике значення у колообігу вуглецю, кисню, водню, азоту, фосфору, сірки, кальцію та інших елементів. Фіксують атмосферний азот і переводять його в органічну форму, що підвищує родючість ґрунтів. О H C S Ca F N

Слайд 30

Молочнокислі бактерії беруть участь в утворенні кисломолочних продуктів, процесах засолки та квашенні овочів.

Слайд 31

Завдяки успіхам генної інженерії різні види бактерій широко використовують для виготовлення інсуліну, інтерферону, ферментів, гормонів, вітамінів, антибіотиків, для одержання кормового й харчового білків

Слайд 32

Без бактерій неможливі процеси дублення шкіри, сушіння листків тютюну, виготовлення шовку, каучуку, оброблення какао, кави, мочіння конопель, льону, очищення води, виготовлення ацетону, етилового й бутилового спиртів, оцтової кислоти…

Слайд 33

Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. Ціцерон

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство