ЧЕРВОНА КНИГА УКРАЇНИ. ЛІСОСТЕП. СТЕП
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЧЕРВОНА КНИГА УКРАЇНИ Лісостеп. Степ. Підготувала Коваль Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3
Перші квіти проростають З цибулиночок малих, Кожну весну зустрічають, Розпізнайте, діти, їх. Я той сніг колю “голками” – Зелененькими листками, Білу квітку вивільняю – В ноги березню схиляю. Підсніжник
Підсніжник білосніжний Багаторічна трав’яниста рослина, 8-15 см заввишки, з підземною цибулиною. Листків два, темно-зеленого кольору, одна звисла квітка. Квітка біла, оцвітина складається з шести листочків. Цвіте у березні-квітні, плодоносить у травні – червні, розмножується цибулинами та насінням. Росте у широколистяних та змішаних лісах, серед чагарників в Українських Карпатах, Закарпатті Передкарпатті, Правобережному Полiссі, Лiсостепу, Степу. Занесено до Червоної книги України (1980).
Сон - трава Що за квітка така? І від неї дрімота. А сама не спить, Весняним цвітом всіх манить.
Сон великий Багаторічна трав`яниста рослина заввишки 10-40 см, з густим жовтуватим опушенням, квітки (діаметр 3,5-6 см) одиничні, келиховидні, світло-фіолетові. Цвіте у квітні - травні, плодоносить у червні – липні, розмножується насінням. Росте на галявинах дубових лiсiв, на сонячних узлiссях Подiльської височини, Правобережного Лiсостепу. Занесено до Червоної книги України (1980).
Півонія вузьколиста Трав'яниста багаторічна рослина, заввишки 50 см; листя розсічене на численні вузькі лінії завширшки 1-2 мм, верхнє листя скупчене під квіткою. Квіти — одиночні, великі, до 7 см у діаметрі, криваво-червного кольору. Цвіте у травні, плід — багатолистянка, з декількома великими насінинами. В Україні трапляється у південній частині лісостепу, у степу (південь Луганщини і Донеччини, Запорізька обл.), а також на яйлах гірського Криму (Чатир-Даг).
Тюльпан На квітник погляньте діти, Там козак стоїть між квітів. Весь червоний – гордий пан. Не козак це, а …
Тюльпан Шренка Географічне поширення в Україні обмежене Степовою зоною, а також південним узбережжям Криму, де вид зростає на степових, крейдяних і кам’янистих місцях та схилах. Є декоративною цибулинною рослиною, з квітами яскраво червоного і жовтого кольорів. На сьогодні, це надзвичайно рідкісний і зникаючий вид флори степів.
Ковила Багаторічна трав`яниста рослина. Утворює щільні дернини. Стебла завдовжки 30-90 см, голі, гладенькі, лише під вузлами короткоопушені. Листки пласкі або вздовж складені. Вид поширений у лiсостеповiй i степовiй зонах. Занесено до Червоної книги України (1980).
Журавлі Дивний ключ у небі лине: Не залізний, а пташиний. Цим ключем в осінній млі Відлітають …
Журавлі-красені Журавлі-красені мостять гнізда просто на землі — у стену або на ріллі. Гніздо — неглибока ямка з накиданими стеблами трави. У кладці 2 яйця. Живляться вони переважно рослинною їжею, рідше — комахами. У природі журавлі степові тепер рідкісні, тому їх треба охороняти.
Дрохва Один з найбільших і рідкісних птахів на території нашої країни. Маса її тіла досягає 16 кг. Дрохви селяться в степах. Затаївшись серед вигорілої на сонці трави, завдяки своєму захисному забарвленню, стає зовсім непомітною. Довжина самця перевищує 1 м, маса — 20 кг. Дорослішають пізно: самки в 2—4 роки, самці — лише у 5—6 років. Живиться рослинною їжею, комахами та іншими дрібними тваринами.
Кроншнеп На території України гніздиться майже 140 пар, на Шацьких озерах, Львівська обл., Азово-Чорномоське узбережжя. Селиться на болотах та берегах водойм. Живиться наземними комахами, земноводними, молюсками. Зимує у Південній Європі, Африці.
Степова гадюка В Україні заселяє Лісостепову і Степову зони. За розмірами – 60-65 см. Забарвлена у бурі відтінки з темним ромбічним малюнком на спині. З кожного боку тіла наявно по одному ряду невеликих розмитих плям. Темне забарвлення є рідкісним. Трапляється у вкритих чагарником степових балках, ярах, заплавах річок, лісосмуги. Отрута є дуже небезпечною, проте, укус є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може бути летальний наслідок. Кількість отрути, яку змія впорскує у жертву, є мізерною.
Сліпак Живе в норах складної будови завдовжки понад 200 м. Веде виключно пiдземний спосiб життя. Довжина тіла до 240 мм. В січні–березні народжує 2–3 малят. Живиться корінням понад 50 видів рослин. Запасає на зиму близько 23 видів рослин. За добу споживає корму більше за власну масу. Різновиди: буковинський (Передкарпаття), піщаний (Степ) Вороги: лисиця, тхiр, куниця. Місцями проживання є добре прогріті узлісся, лісові галявини, чагарники, яри, балки, степові схили
Жук-олень Житель дубових лісів Лісостепу та Криму. Довжина самця – 8 см, самка дещо менша за розміром. Один із найбільших жуків Східної Європи. Личинка 5—6 років розвивається в трухлій гнилій деревині дуба, в старих пеньках. Останню зиму перезимовує на стадії лялечки. У червні починається шлюбний літ жуків. У цей час вони годуються лише соком на стовбурах дерев. Після відкладання яєць, у липні, всі жуки відмирають.
Джміль Для фауни України характерні 38 видів джмелів, з них 10 — рідкісні, занесені до Червоної книги України. Довжина тіла різних видів — у межах 2—3 см. Влаштовують під землею гнізда, в покинутих мишачих нірках. Перезимовує самка-засновниця й навесні сама починає збирати нектар і квітковий пилок, будувати сотий, годувати перших личинок. Згодом на світ з’являються великі робочі комахи, які беруть на себе всі «хатні клопоти». Після осіннього парування самці гинуть, а молоді самки йдуть на зимівлю в підземні схованки.
Схожі презентації
Категорії