X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація "Основи сімейного права"

Завантажити презентацію

Презентація "Основи сімейного права"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСНОВИ СІМЕЙНОГО ПРАВА

Слайд 2

Сімейне право - це сукупність правових норм, які регулюють та охороняють сімейні й пов'язані з ними майнові відносини фізичних осіб, що виникають зі шлюбу й належності до сім’ї.

Слайд 3

Сімейне право регулює відносини між подружжям щодо порядку та умов узяття шлюбу, особисті і майнові відносини між ними, порядок та умови припинення шлюбу; відносини між батьками й дітьми; регулює відносини усиновлення, опіки й піклування

Слайд 4

Основні джерела сімейного права Конституція України Сімейний кодекс України 2002р. Закон України “Про попередження насильства в сім’ї”.

Слайд 5

Сімейний кодекс України Кодекс було прийнято у 2002 р. і введено в дію з 1 січня 2004р. У ньому 7 розділів (292 статті): Розділ 1. Загальні положення. Розділ 2. Шлюб. Права та обов'язки подружжя. Розділ 3. Права та обов'язки матері, батька і дитини. Розділ 4. Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування. Розділ 5. Права та обов'язки інших членів сім’ї та родичів. Розділ 6. Застосування Сімейного кодексу до іноземних громадян і осіб без громадянства. Розділ 7. Прикінцеві положення.

Слайд 6

Принципи сімейного права Рівність громадян у сімейних відносинах. Рівноправність жінки і чоловіка в сімейних відносинах. Одношлюбність (моногамія). Свобода і добровільність вступу до шлюбу. Свобода в розірванні шлюбу. Державна турбота про материнство і дитинство, охорона їх інтересів, заохочення материнства. Взаємна турбота членів сім’ї один про одного.

Слайд 7

Сім’я Сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Сім'я - первинна ланка громадянського суспільства, в якій реалізується дітородна, виховна та інші функції суспільного життя.

Слайд 8

Шлюб – це добровільний, рівноправний союз жінки і чоловіка, заснований на почуттях взаємної любові й поваги, який укладається для створення сім’ї, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану і породжує взаємні права та обов'язки.

Слайд 9

Умови й порядок укладання шлюбу необхідна взаємна згода осіб, які одружуються; досягнення ними шлюбного віку; укладається у державних органах реєстрації актів цивільного стану; жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі, мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу.

Слайд 10

Перешкоди, що унеможливлюють шлюб Шлюб неможливий: між особами, з яких хоча б одна перебуває в іншому шлюбі; між близькими родичами ; між усиновителями та усиновленими; між особами, з яких, принаймні, одну визнано судом недієздатною; шлюб, зареєстрований за відсутності нареченої і нареченого, вважається неукладеним.

Слайд 11

Шлюб може бути визнаним недійсним між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною; між родичами, який заборонено законом; з особою, яка приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другого подружжя і їхніх нащадків; з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано право на шлюб; з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі; фіктивний шлюб.

Слайд 12

Припинення шлюбу Шлюб припиняється внаслідок смерті одного з подружжя. Шлюб може бути розірваним через розлучення за заявою одного з подружжя або спільною їхньою заявою. Розірвання шлюбу можливе з особами, визнаними у встановленому законом порядку безвісно відсутніми, недієздатними. Шлюб розривається з засудженим за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше 3 років

Слайд 13

Особи, які вступають у шлюбні відносини, мають право Бути взаємно обізнані про стан здоров’я один одного; Вирішувати питання щодо місця проживання; Вибору занять, професії; Спільно вирішувати питання життя та виховання дітей.

Слайд 14

Дружина та чоловік також мають рівне право 1)на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок і уподобань; 2) на фізичний і духовний розвиток, на здобуття освіти, прояв своїх здібностей, на створення умов для праці та відпочинку; 3) на обране прізвище одного з них як їхнього спільного прізвища або приєднання до свого прізвища прізвище одного і з подружжя; 4) на розподіл обов’язків і спільне вирішення питань життя сім’ї; 5) на особисту свободу.

Слайд 15

Шлюбний контракт Особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу може бути укладений шлюбний договір. Ним регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки. Шлюбний договір укладається в письмовій формі і нотаріально посвідчується.

Слайд 16

Сумісна власність подружжя Майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю, тобто кожен із подружжя однаковою мірою має право володіти, користуватись і розпоряджатися цим майном . Майном, що нажите за час шлюбу, подружжя може розпоряджатися за спільною згодою. Це означає, що за укладання угод одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя.

Слайд 17

Роздільне майно подружжя Роздільне майно подружжя - це таке, яке належало кожному з подружжя до одруження, а також одержане ним під час шлюбу в дар або в порядку успадкування. До цієї категорії майна належать і речі індивідуального користування (одяг, взуття тощо), навіть якщо їх придбано під час шлюбу за рахунок спільних коштів подружжя, за винятком коштовностей і предметів розкоші.

Слайд 18

Особисті права та обов'язки батьків і дітей право та обов'язок присвоїти дитині прізвище, ім'я та по батькові; право та обов'язок виховувати й утримувати дітей; право визначити місце їх проживання; право забезпечувати їхні інтереси.

Слайд 19

Майнові права та обов'язки батьків і дітей право та обов'язок батьків з управління майном дітей, обов'язок поважати спільну й роздільну власність, утримувати своїх неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, повнолітні діти зобов'язані утримувати й піклуватися про непрацездатних батьків.

Слайд 20

Позбавлення батьківських прав Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони: 1) не забрали дитину з пологового будинку без поважної причини і протягом 6 місяців не виявили щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування і бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Слайд 21

Опіка й піклування Опіка й піклування встановлюються відносно: а) осіб, які не досягли 18-річного віку і з різних причин залишилися без батьківського піклування; б) осіб, визнаних судом недієздатними внаслідок душевної хвороби чи недоумства; в) осіб, визнаних судом обмежено дієздатними внаслідок зловживання спиртними напоями або наркотичними речовинами; г) осіб, які потребують піклування за станом здоров'я.

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Права і обов’язки у сімейних відносинах іноземців Іноземці, особи без громадянства мають в Україні такі ж права і обов’язки у сімейних відносинах, як і громадяни України. Шлюб між іноземцями, зареєстрований за межами України за законом держави – місця його реєстрації, є дійсним в Україні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство