Адміністративний проступок
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. 2. 4. 3. Поняття і види правопорушень. Адміністративний проступок. Поняття адміністративних стягнень. Види адміністративних стягнень.
Кожне окреме правопорушення конкретне: воно здійснюється конкретною особою, у визначеному місці і часі, суперечить діючому правовому порядку, характеризується точно визначеними ознаками. Разом із тим всі антисоціальні явища, мають загальні риси.
Соціальні явища, що обумовлюють правопорушення, називаються причинами й умовами. Під причиною розуміється явище, що породжує інше явище, розглянуте, як наслідок. Зв'язок між причиною і наслідком носить закономірний характер, що означає, що дана причина, у відповідних умовах викликає визначений наслідок .
Усяке правопорушення – це діяння, тобто дія чи бездіяльність. Дія – акт активного поводження (крадіжка, бійка, хабар, пияцтво в робочий час). Бездіяльність визнається діянням, якщо по службовому обов‘язку чи по ситуації потрібно було щось зробити, але зроблено не було (прогул, недбалість посадової).
Будь-яке правопорушення протиправне, являє собою порушення заборони, зазначеного в законі чи в підзаконних актах, або невиконання обов'язку, що випливає з нормативно-правового акта чи укладеного на його основі трудового чи іншого договору.
За злочини застосовуються покарання – найбільш суворі примусові заходи, що істотно обмежують правовий статус особи, визнаного винним у здійсненні злочину (позбавлення чи обмеження волі, тривалі терміни виправних робіт чи позбавлення яких-небудь спеціальних прав, великі штрафи).
Проступки розрізняються по видах відносин, у які вони вносять безлад, і по видах стягнень, що за них застосовуються. Дисциплінарним проступком називається порушення трудової, службової, навчальної, військової дисципліни.
До адміністративних правопорушень відносяться проступки в області охорони праці і здоров'я, навколишнього середовища, пам'ятників історії і культури, порушення ветеринарно-санітарних правил, правил, що діють на транспорті, порушення суспільного порядку й інші.
Попередження Конфіскація предметів Адміністративний арешт Позбавлення спеціальних прав Виправні роботи Штраф Відшкодування вилученого предмета
Відшкодування вилученого предмета, що є знаряддям здійснення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення, полягає у примусовому вилученні з подальшою реалізацією даного предмета з переданням виручки бувшому володарю з утриманням витрат на реалізацію. Конфіскація предметів, а також грошей, отриманих внаслідок здійснення адмінпорушення. Конфіскат це примусове безпосереднє вилучення предмета, або грошей, що знаходяться в особистій власності порушника, якщо інше не передбачене законом.
Схожі презентації
Категорії