X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні риси постмодернізму у літературі і мистецтві"

Завантажити презентацію

"Основні риси постмодернізму у літературі і мистецтві"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні риси постмодернізму у літературі і мистецтві

Слайд 2

Немає у підмісячному світі нічого остаточного,цілком  завершеного: ані морального вироку, який не може бути  переглянутий, ані морального заохочення,яке ніколи й  нікому не здаватиметься незаслуженим. Усіляка брехня  приховує в собі частину істини, і будь-яка істина таїть у собі  краплину отрути, отож слава і ганьба нерідко є  взаємоперехідними, навіть «взаємозамінними». Однак не  тому, що все у житті безнадійно відносне, а відтак і життя є  безпросвітним. Просто… немає ні в кого монополії на  добро, на справедливість, на влаштування чужого щастя. Д. Затонський 

Слайд 3

Постмодерні зм — світоглядно-мистецький напрям, що в останні десятиліття 20 століття приходить на зміну модернізму. Цей напрям — продукт постіндустріальної епохи, епохи розпаду цілісного погляду на світ, руйнування систем — світоглядно-філософських, економічних, політичних.

Слайд 4

Постмодернізм виходить із цілісності суб'єкт-об'єктних відносин. А ключовим моментом його раціональності є визнання того, що світ (об'єкт) не є призначенням, «служницею» людини (суб'єкта). Тому слід відкинути уявлення про людину як хазяїна Всесвіту, зрозуміти, що вона істота не штучна, яка височить над природою, а частина її, міцно вкорінена у світові процеси й залежна від них

Слайд 5

Людина своєю діяльністю порушує самоорганізацію природи, тому між ними виникає конфлікт. У зв'язку з цим істотним моментом постмодернізму є усвідомлення глобального взаємозв'язку живої й неживої природи, сприйняття світу як єдиного цілого. Ключ до цього — дія закону ентропії, яка в одну мить може перетворити світ на руїни. 

Слайд 6

Людина періоду постмодернізму знає також, що якісь наші дії у минулому (наприклад застосування гексахлорану) здатні про себе нагадати найнесподіванішим чином. Тому, щоб ситуацію зробити стійкою, необхідна значна мобільність суб'єкта, вміння пристосовуватися до змін умов

Слайд 7

Постмодерністи, завдяки гіркому історичному досвідові, переконалися у марноті спроб поліпшити світ, втратили ідеологічні ілюзії, вважаючи, що людина позбавлена змоги не лише змінити світ, а й осягнути, систематизувати його, що подія завжди випереджає теорію..

Слайд 8

Герой літератури постмодернізму — людина, яка почувається «дуже незатишно у холодному всесвіті»,є розгублена, усамітнена, яка втратила духовні орієнтири, зневірилась в ідеалах минулого.

Слайд 9

 Постмодернізм багато чим зобов'язаний своїм виникненням розвитку новітніх засобів масових комунікацій — телебаченню, відеотехніці, інформатиці та комп'ютерній техніці.

Слайд 10

Виникнувши насамперед як культура візуальна, постмодернізм в архітектурі, живопису, кінематографі, рекламі зосередився не на відображенні, а на моделюванні дійсності шляхом експериментування зі штучною реальністю — відеокліпами, комп'ютерними іграми, диснеївськими атракціонами.

Слайд 11

Отже можна сказати,що головними рисами літератури і мистецтва постмодернізму є: Орієнтація постмодерної культури і на "масу", і на "еліту" суспільства. Суттєвий вплив мистецтва на поза-художні сфери людської діяльності (політику, релігію, інформатику тощо). Стильовий плюралізм. Широке цитування у своїх творах мистецтва попередніх епох. Іронізування над художньою традицією минулих культур. Використання прийому гри під час створення творів мистецтва.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство