китайський живопис
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Назва Гохуа (живопис нашої країни) виникла лише на зламі 19-20 століть як протиставлення назві Сиянхуа (західноєвропейський, тобто заморський, живопис). Є ще одна позначка живопису за технікою виконання - Шуймохуаі Юхуа . До 20 століття Гохуа пройшов довгий шлях розвитку. В китайському живопису є і стінописи (фрески), і живопис на речах домашнього вжитку. Виникнення терміну
В Гохуа є свої традиційні умовності, як в західному балеті чи пекінській опері. Інструменти і умовності.
Розтерта на порох і розведена водою, туш дає багато відтінків чорного - від найслабшого сірого до вугільно-чорного. Слабкі відтінки сірого використовуються для умовної позначки перспективи. Носій кольору - так звана китайська туш.
Цікавою особливістю було і використання незвичних для Європи форматів - вузьких і видовжених, вертикальних чи горізонтальних, а також сувоїв з панорамними краєвидами. Є і використання різних кольорів на зразок акварелі.
Ще однією умовнистю Гохуа виступає активне використання художньої порожнечі і фрагментарності.
Майже обов'язковими були написи ієрогліфами. На картині ставився і підпис майстра, але особливою, особистою печаткою і в контраст з чорною тушшю -червоною фарбою.
Основою для Гохуа виступали шовк, хлопкова( коттон ) або пенькова тканина,і особливий папір. Пензлі робили з бамбуку і хутра тварин.
Гохуа притаманна жанрова різноманітність, як і живопису Італії чи Голландії 17-18 століть. Релігійний образ Портрет (офіційний чи приватний) Історична картина Міфологічна картина Пейзаж Побутова картина Натюрморт Жанрова різноманітність:
Гохуа ( китайський живопис ) давно перетнув кордони Китаю. Його століттями вивозили в Японію, де він отримав свій розвиток і національне, японське забарвлення. Зразки китайського живопису масово вивозились в Західну Європу з 19 століття. Свій вплив мав китайський живопис і на майстрів посмодернізму. Агресивний і дещо всепоглинаючий постмодернізм забрав у свій арсенал і незвичний формат полотен, і фрагментарну подачу речей, і художню порожнечу, і створив свої зразки абстракціонізму. Китайський живопис Гохуа давно предмет колекціонування великими музеями світу. Його зразки мають музеї Китаю, Японії, США, Франції,України, Росії тощо. Одним з найвідоміших представників гохуа є Чжан Дачань. Серед сучасних представників користується визнанням Ґу Інчжі. Гохуа і постмодернізм
Схожі презентації
Категорії