X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
китайський живопис

Завантажити презентацію

китайський живопис

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Китайський живопис (Гохуа)

Слайд 2

Назва Гохуа (живопис нашої країни) виникла лише на зламі 19-20 століть як протиставлення назві Сиянхуа (західноєвропейський, тобто заморський, живопис). Є ще одна позначка живопису за технікою виконання - Шуймохуаі Юхуа . До 20 століття Гохуа пройшов довгий шлях розвитку. В китайському живопису є і стінописи (фрески), і живопис на речах домашнього вжитку. Виникнення терміну

Слайд 3

В Гохуа є свої традиційні умовності, як в західному балеті чи пекінській опері. Інструменти і умовності.

Слайд 4

Розтерта на порох і розведена водою, туш дає багато відтінків чорного - від найслабшого сірого до вугільно-чорного. Слабкі відтінки сірого використовуються для умовної позначки перспективи. Носій кольору  - так звана китайська туш.

Слайд 5

Цікавою особливістю було і використання незвичних для Європи форматів - вузьких і видовжених, вертикальних чи горізонтальних, а також сувоїв з панорамними краєвидами. Є і використання різних кольорів на зразок акварелі.

Слайд 6

Ще однією умовнистю Гохуа виступає активне використання художньої порожнечі і фрагментарності.

Слайд 7

Майже обов'язковими були написи ієрогліфами. На картині ставився і підпис майстра, але особливою, особистою печаткою і в контраст з чорною тушшю -червоною фарбою.

Слайд 8

Основою для Гохуа виступали шовк, хлопкова( коттон ) або пенькова тканина,і особливий папір. Пензлі робили з бамбуку і хутра тварин.

Слайд 9

Гохуа притаманна жанрова різноманітність, як і живопису Італії чи Голландії 17-18 століть. Релігійний образ Портрет (офіційний чи приватний) Історична картина Міфологічна картина Пейзаж Побутова картина Натюрморт Жанрова різноманітність:

Слайд 10

Анонім 12 ст. Зразки китайського живопису:

Слайд 11

Бай Юй на банановому листі

Слайд 12

Зоу Шуксі. Квіти камелії.

Слайд 13

Релігійний образ

Слайд 14

Поет під деревом

Слайд 15

Почесна варта, стінопис гробниці Лі Ксіан, династія Тан.

Слайд 16

Кошик з квітами Худ.Лі Сонг

Слайд 17

Худ Чен Яєн( 1599-1685)Скеля, бамбук і нарциси.Кембел арт Мьюзеум

Слайд 18

Імператриця з гримом на обличчі

Слайд 19

Запрошення на вечірку

Слайд 20

Худ. Ху Вей. Хризантема і бамбук

Слайд 21

Портрет Гаозонга

Слайд 22

Гохуа ( китайський живопис ) давно перетнув кордони Китаю. Його століттями вивозили в Японію, де він отримав свій розвиток і національне, японське забарвлення. Зразки китайського живопису масово вивозились в Західну Європу з 19 століття. Свій вплив мав китайський живопис і на майстрів посмодернізму. Агресивний і дещо всепоглинаючий постмодернізм забрав у свій арсенал і незвичний формат полотен, і фрагментарну подачу речей, і художню порожнечу, і створив свої зразки абстракціонізму. Китайський живопис Гохуа давно предмет колекціонування великими музеями світу. Його зразки мають музеї Китаю, Японії, США, Франції,України, Росії тощо. Одним з найвідоміших представників гохуа є Чжан Дачань. Серед сучасних представників користується визнанням Ґу Інчжі. Гохуа і постмодернізм

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство